۸۸۷۰۰۲۱۵ info@payasan.com
Select Page

آزمون جی ار ای GRE

آزمون Graduate Record Examination که به اختصار آژمون GRE خوانده می شود، از دیگر معیارهای سنجش داوطلبان  ادامه در مقاطع فوق لیسانس (Master) و دکترا (Phd) در تمامی دانشگاه‌های ایالات متحده آمریکا و بعصی از دانشگاه بین المللی است.

آزمون GRE

آزمون Graduate Record Examination که به اختصار آژمون GRE خوانده می شود، از دیگر معیارهای سنجش داوطلبان  ادامه در مقاطع فوق لیسانس (Master) و دکترا (Phd) در تمامی دانشگاه‌های ایالات متحده آمریکا و بعصی از دانشگاه بین المللی است. در مورد دانشگاه های کانادا و اروپا، داشتن این نمره جز مدارک الزامی برای اخذ پذیرش در تمام دانشگاه‌ها نیست و ممکن است برخی دانشگاه‌ها مدارک دیگری را از شما درخواست کنند.

 

انواع آزمون GRE

آزمون جی ار ای  در نوع  عمومی یا General و تخصصی یا Subjective برگزار می‌شود. همچنین متقاضیان می توانند در آزمون کاغذی PBT یا اکامپیوتری CBT شرکت کنند.  آزمون GRE  دارای 3 قسمت درک زبانی verbal، کمی quantative و قسمت تحلیلی analytic می باشد.

قسمت زبانی میزان دایره لغات بسیار سخت و نا آشنا سنجیده می شود، در این قسمت متضاد و مترادف کلمات پرسیده می‌شود. در قسمت کمی سوالات ریاضی دبیرستان به همراه چند سوال درک نمودار پرسیده می شود. زمان بندی مناسب در این بخش از اهمیت زیادی برخوردار است. قسمت تحلیلی در واقع از دو قسمت Writing  تشکیل شده است. در این قسمت توانایی تجزیه و تحلیل داوطلبان به همراه قدرت نوشتاری آنها بررسی می شود.

 

هزینه آزمون

هزینه ثبت نام آزمون GRE General برابر با 205 دلار آمریکا می‌باشد. از طرفی هزینه ثبت نام دیر هنگام (از یک هفته تا چهار روز مانده به آزمون) 230 دلار آمریکا است.

همچنین هزینه ثبت نام آزمون GRE Subject  برابر ١۵٠ دلار آمریکا است.

 

برای پرداخت هزینه آزمون GRE مراحل زیر را طی فرمایید:

۱- بر روی کلید زیر (همین الان سفارش دهید) کلیک کنید. و یا وارد جساب کاربری حود در پی‌آسان شوید و در پنل کاربری گزینه خرید با پی‌پل را  انتحاب کنید.

۲- فرم مورد نظر را پر کنید و تیک “با شرایط موافقم” را  انتخاب فرمایید،‌ و سپس سفارشتان را ثبت کنید.

۳- پیش فاکتوری که برایتان صادر می شود را می توانید به صورت آنلاین، یا ارسال فیش بانکی پرداخت کنید.

فاکتور حرید برایتان ارسال می‌شود و همکاران ما در اسرع وفت سفارش شما را انجام می‌دهند و مدارک مورد نیاز را برای شما ارسال می کنند.

خواهشمند است هنگام ثبت نام حتما شماره تماس و ایمیل خود را به درستی وارد نمایید.  فاکتور سفارش شما بلافاصله پس از ثبت سفارش به آدرس ایمیل شما ارسال می گردد. همچنین در صورت بروز مشکل در پرداخت از طریق شماره تماس با شما ارتباط بر قرار خواهد شد.