۸۸۷۰۰۲۱۵ info@payasan.com
Select Page

آزمون USMLE

پزشکانی که قصد ادامه تحصیل و یا طبابت در آمریکا را دارند می بابیستی در آزمون USMLE کنمره قبولی کسب کنند. در این آزمون دانش و مهارت های پزشکان برای مراقبت از بیماران طبق اصول ایالات متحده سنجیده می شود.

آزمون USMLE

پزشکانی که قصد ادامه تحصیل و یا طبابت در آمریکا را دارند می بابیستی در آزمون USMLE که مخفف United States Medical Licensing Examinatio است نمره قبولی کسب کنند. در این آزمون دانش و مهارت های پزشکان برای مراقبت از بیماران طبق اصول ایالات متحده سنجیده می شود.

این آزمون از سه مرحله تشکیل شده است که به شرح زیر است:

USMLE Step 1 برای سنجش مفاهیم پایه ای علوم پزشکی به صورت عملی و تئوری برگزار می شود.

USMLE Step 2 از دو بخش تشکیل شده است که به شرح زیر است.

USMLE STEP 2 – CK، برای سنجش دانش بالینی داوطلبان است.

USMLE STEP 2 – CS، مهارت داوطلبان در معاینه و بررسی شرایط عمومی بیماران را بررسی می کند.  همچنین این تست مهارت پزشکان در گزارش علائم بیماری تشخیص بیماری و نیز درمانی که برای او تجویز می کنید را مورد ارزیابی قرار می‌دهد.

USMLE Step 3  آزمون دو روزه ای است که مهارت پزشکان در مدیریت بیمار را می سنجد. از طرفی مهارت و دانش پزشکان برا ی مراقبت های عمومی یک بیمار مورد ارزیابی قرار می گیرد.

لازم به ذکر است که این مرحله  برای ورود به رزیدنتی لازم نمی باشد و شرکت کنندگان می توانید این مرحله از آزمون USMLE را در پایان سال اول رزیدنتی در آمریکا شرکت کنند. همچنین مراحل ۱ و ۲ در کشورهای مختلف از جمله امارات و ترکیه و مراحل ۳ تنها در داخل کشور آمریکا برگزار می شوند.

 

هزینه آزمون USMLE

هزینه های این آزمون، برای مرحله یک و دو 865 دلار و برای مرحله سه 1,505 دلار است. همچنین این  آزمون دارای هزینه های جانبی دیگری نظیر Application for ECFMG و Extension of Eligibility Period و … است که فهرست کامل آن را می توانید در اینجا مشاهده کنید.

 

برای پرداخت هزینه آزمون USMLE مراحل زیر را طی فرمایید:

۱- بر روی کلید زیر (همین الان سفارش دهید) کلیک کنید. و یا وارد جساب کاربری حود در پی‌آسان شوید و در پنل کاربری گزینه خرید با پی‌پل را  انتحاب کنید.

۲- فرم مورد نظر را پر کنید و تیک “با شرایط موافقم” را  انتخاب فرمایید،‌ و سپس سفارشتان را ثبت کنید.

۳- پیش فاکتوری که برایتان صادر می شود را می توانید به صورت آنلاین، یا ارسال فیش بانکی پرداخت کنید.

فاکتور حرید برایتان ارسال می‌شود و همکاران ما در اسرع وفت سفارش شما را انجام می‌دهند و مدارک مورد نیاز را برای شما ارسال می کنند.

خواهشمند است هنگام ثبت نام حتما شماره تماس و ایمیل خود را به درستی وارد نمایید.  فاکتور سفارش شما بلافاصله پس از ثبت سفارش به آدرس ایمیل شما ارسال می گردد. همچنین در صورت بروز مشکل در پرداخت از طریق شماره تماس با شما ارتباط بر قرار خواهد شد.