خانه » آزمون PTE

ثبت نام آزمون PTE

آزمون Pearson Tests of English که به اختصار PTE خوانده می شود، آزمون زبان انگلیسی است که متقاضیان اپلای (پذیرش تحصیلی) و مهاجرت به بعضی از کشورها مثل استرالیا و کانادا می توانند نمره آن را به عنوان مدرکی که نشان دهنده وضعیت مهارت زبان آن ها می باشد، به دانشگاه ها، موسسات و سازمان های دولتی و مهاجرتی ارائه نمایند. این آزمون در ایران برگزار نشده و باید به یکی از کشور‌های همسایه سفر نمایید. حدود قیمت آن 150$ تا 210$ است که با توجه به موقعیت مکانی مرکز برگزاری و نوع آزمون(آکادمیک و جنرال) متفاوت خواهد بود

آزمون PTE

آزمون PTEا ( Pearson Tests of English ) یکی از شناخته شده ترین آزمون های زبان در کنار ایلتس و تافل بوده و دارای اعتبار جهانی است. تعداد کشورهایی که مدرک PTE قبول میکنند هرروز بیشتر می شود. امروز برای ادامه تحصیل و ویزای کاری در بسیاری از کشورهای اروپا و امریکا PTE قابل ارائه است. آزمونPTE اولین بار در دانشگاه لندن توسط ناشر انتشارات Longman پیرسون در سال 1982 برگزار شد و هر چهار مهارت خواندن، شنیداری، گفتاری و نوشتاری را می‌آزماید و سوالات هر بخش ممکن است بر نمره مهارت های دیگر تاثیر بگزارد.

محبوبیت آزمون PTE در سالهای اخیر به دلایل مختلفی مانند ارزان‌تر بودن نسبت به آزمون تافل و آیلتس، متفاوت بودن سوالات، تعداد دفعات برگزاری بیشتر در سال و گسترش مراکزی که PTE را تایید می‌کنند، افزایش یافته است. از دو سال پیش اداره مهاجرت استرالیا رسما PTE را بجای آیلتس قبول می‌کند و متقاضیان مهاجرت به استرالیا می‌توانند از این فرصت استفاده نمایند.

ثبت درخواست
آموزش نحوه درخواست

نکاتی پیرامون آزمون PTE

PTEآزمون با استفاده از کامپیوتر در مراکز رسمی پیرسون برگزار می شود. محوریت سوالات از چهار مهارت اصلی Speaking, Listening, Writing, Reading ارزیابی شده و شبیه آزمون های دیگر همانطور که می دانید مهارت ها را بصورت جداگانه می سنجند، سوالات پی تی ای بر اساس مهارت زبانی تفکیک می شوند و معمولا سوالات دو مهارت را همزمان ارزیابی می کند، اما نمره سوالات هر بخش، روی مهارت های دیگر هم تاثیر می گذارند.

آزمون پی تی ای هر هفته در سه نوع برگزار می شود:

آکادمیک (Academic PTE)

عمومی (General PTE)

کودکان و نوجوانان (Young Learners PTE)

هر کدام از آزمون ها برای مقاصد خاصی کارایی دارند و داوطلبان با توجه به نیاز خود انتخاب می کنند.

مراحل ثبت نام آزمون PTE

 
  1. ابتدا وارد سایت پیرسون شوید. در انتهای صفحه گزینه Sign in را انتخاب کنید. در صورتی که از قبل حساب کاربری دارید، با وارد کردن نام کاربری و رمز عبور وارد شوید. در غیر این صورت، با کلیک کردن بر روی گزینه Create a web account در سمت راست صفحه اقدام به ایجاد حساب کاربری نمایید.
  2. در مرحله بعد، برای پذیرفتن شرایط و ضوابط محرمانه بودن اطلاعات روی گزینه Yes, I agree to the policies کلیک کنید.
  3. اطلاعات شخصی خود را وارد نمایید. دقت کنید اطلاعات هویتی خود شامل “نام”، “نام خانوادگی” و “تاریخ تولد” را دقیقا مطابق با گذرنامه خود وارد نمایید، چون این تنها بخشی از حساب کاربری شماست که غیر قابل تغییر است و علاوه بر این مهمترین بخش آن نیز می‌باشد. درصورتی که هنوز گذرنامه ندارید باید دقت کنید که اطلاعات را به گونه‌ای وارد نمایید که بعداً بتوانید مطابق این اطلاعات، جهت دریافت گذرنامه اقدام فرمایید. در قسمت های بعدی آدرس و اطلاعات دیگر خود را وارد کنید.
  4. در صفحه بعد روی لینک PTE-A: Pearson Test of English Academic کلیک کنید.
  5. سپس، بر روی نوشته Schedule this exam در سمت راست پایین صفحه کلیک کنید.
  6. در صفحه ی جدید، سوالات را با توجه به اطلاعات شخصی خویش پاسخ دهید. دقت داشته باشید که سوالات ستاره دار باید حتما پاسخ داده شوند.
  7. در صفحه بعد، در قسمت Find test centers near ، عبارات نوشته شده را پاک کرده و کشور مورد نظر مثلا Istanbul را تایپ کنید و سپس روی دکمه جستجو کلیک کنید.
  8. مرکز آزمون خود، روز و ساعت مورد نظر را انتخاب کنید.
  9. .سفارش خود را مرور و مبلغ هزینه آزمون را مشاهده کنید و اطلاعات شخصی خود را بازبینی و تایید کنید
  10. با مراجعه به سایت پی آسان و ثبت سفارش در قسمت خرید با مستر ویزا کارت و یا از طریق کلید زیر (پرداخت هزینه آزمون PTE)، هزینه آزمون خود را پرداخت نمایید

مراحل درخواست

میتوانید در سریعترین زمان ممکن درخواست خود را در پورتال پی‌آسان ثبت نمایید.

آخرین خدمات پی‌آسان

آخرین خدمات پی‌آسان
شماره تماس ایران : ۸۸۷۰۰۲۱۵−۰۲۱
شماره تماس کانادا : ۱۶۴۷۹۳۷۸۸۱۰+

اگر نیاز به مشاوره دارید با شماره تماس های دفتر ایران و کانادا تماس بگیرید و یا فرم درخواست مشاوره را پر کنید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند.

درخواست مشاوره
درخواست مشاوره