کسب و کارهای کوچک ستون فقرات اقتصاد ایالت متحده هستند. آنها 99 درصد از تمام شرکت‌های ایالات متحده را تشکیل می دهند، 57 میلیون نفر در ایالات متحده را به کار گرفته‌اند و 63 درصد از شغل های خالص جدید را تشکیل می‌دهند. علاوه بر ایجاد شغل و ایجاد فرصت‌های اقتصادی، شرکت‌های کوچک نقش مهمی را در ارتقاء نوآوری، رقابت و تنوع ایفا می کنند. اما ایجاد یک کسب و کار با چالش‌های بسیاری همراه است.

در ادامه گفت و گوی سایت پیپال با کریستینا بتل که از زنان ایجاد کننده شرکت ایسالیس (Isalis) است را برای شما به فارسی بازنشر می دهیم ، تا از خلال این گفت و گو با چالش های پیش روی کسب و کارهای کوچک و نحوه ی حل کردن آن ها آشنا شوید . پس اگر به دنبال ایجاد ایجاد کسب و کار کوچک هستید ، این گفت و گو را از دست ندهید .

چگونه مؤسس ایسالیس (Isalis) بر چالش‌های پیش‌ روی ایجاد کسب و کار غلبه کرد؟

ما با بسیاری از مشتریان کسب و کار کوچکمان در مورد چگونگی راه اندازی کسب و کارشان، چیزی که برای ایجاد کسب و کار الهام‌بخششان بوده و این که چه توصیه‌ای برای دیگر کارآفرینان و صاحبان مشتاق کسب و کارها دارند، صحبت کرده‌ایم. برای این مصاحبه، ما با کریستینا بتل صحبت کردیم، که بنیان‌گذار یک فروشگاه زنانه‌ی ایسالیس است و برای ایجاد کسب و کار خودش ، چالش های فراوانی را پشت سر گذاشته است.

بیل رِدی: ممکن است پس‌زمینه‌ای از فضای کسب و کارتان برای تازه‌کارها ترسیم کنید؟

کریستینا بتل: ” من در سال 2012 این کسب و کار را با نام دیگری (TopShelf Style) شروع کردم. ما در اصل از یک کامیون برای کار مُد (Fashion) شروع کردیم که خود از یک کامیون 24فوتی مربوط به کار نان ایجاد شده بود، و من این کامیون را به یک فروشگاه موجود روی تلفن همراه تبدیل کردم. از آن‌جا می‌توانستم کسب و کارم را به یک فروشگاه پاپ آپ و سرانجام به یک فروشگاه فیزیکی تبدیل کنم.

در سال 2017 یک شریک تجاری پیدا کردم و با هم برندمان را به ایسالیس تغییر دادیم. امروز ما دو فروشگاه در سانفرانسیسکو داریم و اخیراً یک فضای انبار به دست آورده‌ایم تا نهایتاً فروشگاه اینترنتیمان را راه‌اندازی کنیم و از طریق آن محصولاتمان را توزیع کنیم. تمرکز ما بر این است که بازارمان را به سمت زنان جوان حرفه‌ای ببریم که روند مُد را دنبال می‌کنند و می‌خواهند بهترین باشند. ما برای این زنان جوان و قدرتمند تدارک می‌بینیم که ممکن است در غیر این صورت به نیویورک یا لس‌آنجلس نقل مکان کنند، اما به خاطر تکنولوژی و فرصت‌های اقتصادی به سانفرانسیسکو آمده‌اند. آن‌ها مکان‌های زیادی برای رفتن، انسان‌های زیادی برای ملاقات و از همه مهم‌تر پول زیادی برای خرج کردن دارند. در حال حاضر علاوه بر من و دستیار تجاری‌ام، شش کارمند پاره‌وقت داریم و امیدواریم که به زودی بتوانیم یک مدیر استخدام کنیم.”

بیل ردی: چه چیزی الهام‌بخش شما برای شروع کسب و کارتان بود؟ و چگونه به این ایده رسیدید؟

کریستینا بتل: ” خیلی ساده به ایده‌ی کامیون رسیدم؛ پول کافی برای باز کردن یک فروشگاه در سانفرانسیسکو نداشتم. به مدرسه‌ی مُد می‌رفتم و می‌دانستم علاقه‌ام به چیست، ولی منابع و گزینه‌ها برای موفق شدن در این صنعت به آسانی در دسترس نیستند. بنابراین خواستم که مشکلات را خودم حل کنم. می‌خواستم کمی خارج از قاعده عمل کنم و باعث تحولاتی شوم.”

بیل ردی: وقتی تازه کسب و کارتان را آغاز کرده بودید، با چه چالش‌هایی روبه‌رو شدید؟

کریستینا بل: ” هر چیزی برای صاحب یک کسب و کار کوچک چالش است و مسائل زیادی وجود دارد که برای آن آماده نیستید. شکرگزارم که یک شریک دارم تا حجم کار را با هم تقسیم کنیم. وقتی تازه کار را شروع کرده بودم، گمان می‌کردم تنها باید این کامیون را حاضر کنم و نشان دهم و مردم گزینه‌هایی را که من برایشان فراهم کرده‌ام دوست خواهند داشت و ما محصولاتمان را خواهیم فروخت. در ابتدا نمی‌دانستم که ترجیحات متنوعی وجود دارد. واقعاً آرزو می‌کنم زمان بیشتری برای آموختن پیرامون کسب و کار گذاشته بودم.

یکی از بزرگترین چالش‌های ما در گذشته دست‌یابی به سرمایه بوده: دانستن این که چه‌قدر نیاز دارید، از کجا باید آن را بگیرید و چگونه باید بازپرداختش کنید. این‌ها مهارت‌هایی هستند که صاحبان کسب و کارهای کوچک باید داشته باشند. به غیر از این چالش بزرگ دیگر به کارگیری کارکنان بود. تجارت ما در یک شهر خیلی گران با حداقل دستمزد بالا قرار داشت. سخت است که با فروشگاه‌های دیگر، بوتیک‌های آنلاین و حقوقی که یک جوان شاغل در صنعت تکنولوژی انتظار دارد رقابت کنی.”

بیل ردی: پِی‌پال (PayPal) چه نقشی در کسب و کار شما ایفا کرد؟

کریستینا بل: ” من همیشه تحت تاثیر پِی‌پال قرار گرفته‌ام و صادقانه احساس می‌کنم پِی‌پال واقعاً شریک کسب و کار من است. ابتدا که کسب و کارم را شروع کردم، خدماتم را به کسانی که از پِی‌پال استفاده می‌کردند ارائه دادم تا ببینم برای موفق شدن به چه چیزی نیاز دارم، و پِی‌پال به من کمک کرد تا سیستم پردازش پرداختم را تنظیم کنم. آن‌ها همیشه بررسی می‌کنند و پیشنهاد می‌دهند تا ببینند آیا می‌خواهم جزئی از این یا آن برنامه باشم یا نه. من فرصت سفر به واشنگتن دی.سی را به عنوان بخشی از برنامه‌ی حمایت از کسب و کارهای کوچک پِی‌پال داشته‌ام. افرادی در پِی‌پال وجود دارند که حس می‌کنم می‌توانم به آن‌ها دسترسی داشته‌ باشم و ازشان درخواست حمایت کنم. بدون دسترسی به سرمایه‌ی سود جاری پِی‌پال، من قادر نبودم کسب و کارم را به این سرعت رشد دهم و به جایگاه امروز برسانم.”

بیل‌ردی: چه توصیه‌ای برای دیگر کارآفرینانی دارید که امیدوارند کسب و کار خودشان را شروع کنند؟

کریستینا بل: ” چند توصیه بر اساس تجربه‌ی شخصی خودم دارم.

ابتدا اطمینان حاصل کنید که یک طرح کسب و کار محکم دارید. حتی اگر تنها رقم‌هایی را پیش‌بینی و برنامه‌ریزی می‌کنید که حدسیات خالص‌اند، چیزی روی کاغذ داشته باشید. و به یاد داشته باشید برای هر پروژه‌ای نیاز به تأمین مالی دارید، و می‌توانید 30درصد به مبلغ پیش‌بینی‌شده اضافه کنید.

دوم، مطمئن شوید که خدمات و منابع مورد نیاز را در شهر خود پیدا می‌کنید. من از بسیاری از خدمات شهری موجود در سانفرانسیسکو استفاده می‌کنم؛ چیزهای به درد بخور زیادی برا کارآفرینان تازه‌کاری وجود دارد که در جست و جوی توسعه‌ی یک طرح کسب و کارند.

در نهایت به وسیله‌ی کار کردن برای کسی که در همان تجارتی فعالیت می‌کند که شما می‌خواهید، به اندازه‌ای که می‌توانید درباره‌ی صنعت خود یاد بگیرید. یاد بگیرید چه باید کرد و مهم‌تر از آن چه نباید کرد، پیش از آن که مسئولیت مالی به دوشتان بیفتد.”

این بخشی از مجموعه‌مصاحبه‌هایی با مشتریان پِی‌پال است که کسب و کارهای کوچک دارند.

 

مطالب مرتبط :