[et_pb_section admin_label=”section”]
[et_pb_row admin_label=”row”]
[et_pb_column type=”4_4″][et_pb_text admin_label=”Text”]برای مطالعه قسمت اول این مقاله که در رابطه با بازاریابی دیجیتال است ، لینک زیر را باز کنید :

  1. بازاریابی وابسته

بازاریابی وابسته یک نوع بازاریابی دیجیتال مبتنی بر عمل کرد است . در مقایسه ی بازاریابی PPC با بازاریابی وابسته ، تبلیغ کننده برای ترافیک پول نمی دهد ، بلکه برای تبدیل پول پرداخت می کند . نرخ ها معمولاً بالاتر اند اما خطر در طرف تبلیغ کننده محدود است ، زیرا او تنها برای تبدیل ها پول می پردازد .

بازاریابی وابسته بین بلاگرها و صاحبان وبسایت های دارای ترافیک بالا محبوب است ، آن ها از فروش محصولات دیگران به مخاطبانشان پول در می آورند .

 

  1. بازاریابی ایمیلی

بازاریابی ایمیلی یکی از بهترین مجراهای بازاریابی تبدیل است . با ارسال به روزرسانی های منظم به مشترکین ایمیلی تان شما می توانید یک رابطه ایجاد کنید و آن را پرورش دهید . با ارائه ی ارزش از طریق به روزرسانی های ایمیلی تان ، شما می توانید اعتماد بسازید – در نهایت ، شما قادر خواهید بود که درصدی از مخاطبین خود را به مشتری تبدیل کنید .

توجه داشته باشید که بازاریابی ایمیلی به مراتب بیش از خرید یک لیست ایمیل و بمباران آن ها با پیام های تبلیغاتی و یک نقطه ی تبلیغ مجدد در خبرنامه ی الکترونیکی ایمیل شخصی دیگر است.

بهترین نتایج از بازاریابی ایمیلی همیشه از فهرستی از مشترکین به دست می آید که شما شخصاً به دست آورده اید و پرورش داده اید . آن وقت است که فهرست ایمیل شما می تواند به راحتی به بهترین دارایی بازاریابی دیجیتال تبدیل شود و یک کمپین ایمیلی می تواند منجر به فروش شود .

بسیاری از مقالات راجع به بازاریابی دیجیتال به همین هفت نوع از بازاریابی دیجیتال بسنده می کنند . پس ما می توانیم این رویکرد را به سادگی بازاریابی آنلاین بنامیم .

برای استراتژی بازاریابی دیجیتال تان همچنین بهتر است که شما درباره ی مهم ترین انواع بازاریابی دیجیتال آفلاین نیز بدانید :

 

  1. تبلیغات رادیویی

می دانید قرار است به چه چیزی اشاره شود . آن وقفه ها بین برنامه ی موسیقی مورد علاقه تان ، آن جا که کسی به شما می گوید چه ماشینی بخرید یا از چه تمیزکننده ای استفاده کنید . بعضی از این تبلیغات می توانند حتی آزاردهنده باشند ، چند نفری که تبلیغ می کنند باید سعی کنند که سرگرم کننده باشند – حداقل زمانی که شما برای نخستین بار آن ها را می شنوید .

هنوز هم چیزهای بیشتری برای تبلیغات رادیویی وجود دارد : به عنوان مثال ، می توانید اسپانسر یک برنامه ی رادیویی شوید .

 

  1. تبلیغات تلویزیونی

این مورد هنوز نمرده است : موضوعی که برنامه ی تلویزیونی مورد علاقه ی شما را قطع می کند . در حالی که ما روز به روز بیشتر به این مشغولیم که راهی برای محدود کردن کردن تماشای تبلیغات تلویزیونی پیدا کنیم ، هنوز هم برخی بازاریاب ها در تبلیغات تلویزیونی موفق اند .

در واقع ، بعضی موارد مثل کسانی که برای Super Bowl تبلیغ ساخته اند ، آن را تبدیل به یک نمونه ی محبوب در بازاریابی کرده اند . بعضی از بهترین دست اندر کاران Super Bowl حتی آن را به شبکه های مجازی آورده اند و آن را محبوب کرده اند و تعداد بسیار زیادی اشتراک گذاری برای آن به دست آورده اند که تبلیغ کنندگان نیز نباید برای آن پولی بپردازند – یا این که احتمالاً به قیمت فضای تبلیغاتی که اشغال کرده اند تمام می شود .

آن چه شما باید بدانید این است که تبلیغات تلویزیونی گزینه های بسیار محدودی را برای شما فراهم می کند .

علت این که رادیو و تلویزیون را مجرای تبلیغات دیجیتال می دانیم ، این است که طی این سال ها یک گسترش و پیش رفت عظیم در رادیو و تلویزیون به وجود آمده و مواردی مثل رادیو و یا تلویزیون دیجیتال وجود دارد . وجود این چیزها ، گزینه های بسیار بیشتری را به ساحت امکان تبلیغات دیجیتال اضافه می کند ، کاری که پیش از این تلویزیون و رادیوی غیر دیجیتالی نمی کردند . این دلیلی است که ما فکر می کنیم تلویزیون و رادیوی دیجیتال جای گاه درستی در فهرست انواع روش های بازاریابی دیجیتال دارند .

 

  1. تبلیغات تلفن همراه

 

البته ، بسیاری از روش های بازاریابی دیجیتال که بالاتر به آن اشاره کردیم می توانند روی یک تلفن همراه جای بگیرند . این امر بازاریابی تلفن همراه نامیده می شود . شما احتمالاً از فیسبوک ، اینستاگرام و گوگل روی تلفن همراهتان استفاده می کنید . اما بعضی روش های بازاریابی دیگری هم روی تلفن همراهتان وجود دارد که در هیچ کدام از این دسته بندی های یاد شده نمی گنجد : تبلیغات تلفن همراه .

تبلیغات پیامکی امروزه برای برخی موارد در دست رس است . واتس اپ ( WhatsApp ) به عنوان یک مجرای بازاریابی در حال رشد است . و با تکنولوژی ای مثل بلوتوث هنوز رو به افزایش است ، گزینه های تبلیغات و بازاریابی برای تلفن همراه ، به ویژه در بازاریابی محلی تا به حال هنوز به طور کامل استفاده نشده .

 

سخنان پایانی

ممکن است احتمالاً چیزهای دیگری متعلق به دسته ی « بازاریابی دیجیتال » باشند . مجراهای بازاریابی ، مهارت ها و ابزارهای دیجیتال در حال تکامل است . صنعت بازاریابی ایستا نیست بلکه در حال تغییر است ، در حال رشد است ، مجراها در حال ظهور یا مرگ هستند ، و استعدادهایی به منظور رشد ، صحنه ی زندگی خلق پیوسته ی روش های جدید بازاریابی را تسخیر می کنند . توسعه ی یکی استراتژی بازاریابی آنلاین موفق مستلزم مهارت های بسیار زیاد ، دانش و حتی آزمون و خطا است .

به هر حال ، اگر می خواهید درباره ی استراتژی بازاریابی دیجیتالتان تصمیم بگیرید ، بهتر است از این ده مورد اطلاع داشته باشید – و مواردی را انتخاب کنید که به نظر شما برای اهداف شما مناسب تر است . در نظر داشته باشید که تمامی این روش ها با یک دیگر تعامل دارند و اغلب خط و ربط آن ها مبهم است . یک کمپین بازاریابی عالی مجراهای دیجیتالی را با یک دیگر می آمیزد . به احتمال زیاد شما از بیش از یک نوع روش بازاریابی دیجیتال در استراتژی بازاریابی تان استفاده خواهید کرد .

 

مطالب مرتبط : 

 [/et_pb_text][/et_pb_column]
[/et_pb_row]
[/et_pb_section]