ایزابل متیوز، استراتژیست صندوق سرمایه‌گذاری بلک راک که مدیریت سرمایه هنگفتی را برعهده دارد می گوید که این شرکت به دقت در حال بررسی ارزهای دیجیتال است.

آیا بزرگ ترین شرکت سرمایه گذاری دنیا به ارزهای دیجیتال علاقه‌مند است؟

پی آسان : متیوز دوشنبه ۲۹ ژانویه در گفتگو با شبکه بلومبرگ گفت که هر چند در حال حاضر صندوق سرمایه‌گذاری بلک راک به عنوان بزرگ‌ترین شرکت سرمایه‌گذاری دنیا، ارزهای دیجیتال را به عنوان یک دارایی قابل سرمایه‌گذاری نمی‌بیند، اما در حال بررسی دقیق‌تر این موضوع هستند. صحبت‌های قبلی لری فینک مدیر عامل صندوق سرمایه‌گذاری بلک راک در اجلاس جهانی اقتصاد داووس، نشان می‌داد که او این فضا را فقط مناسب پولشویی می‌داند و قبلا هم گفته بود که هیچ قصدی برای ورود به این حوزه ندارد.

نظر مدیر صندوق سرمایه‌گذاری بلک راک در مورد بیت کوین

بعد از فروکش کردن سر و صدای سرقت ۵۳۰ میلیون دلاری صرافی کوین چک (Coincheck) در ژاپن، به نظر می رسد ایزابل متیوز دلیلی پیدا کرده که به طور کامل قید سرمایه‌ گذاری روی ارزهای دیجیتال را بزند. او می گوید:

اینکه مردم با وجود چنین رخداد هایی همچنان به سرمایه‌گذاری علاقه نشان می‌دهند، مشخص می‌کند که چرا مشتریان از صندوق سرمایه‌گذاری بلک راک می خواهند که روی بیت کوینسرمایه‌گذاری کند. زمزمه نظارت های بیشتری روی ارزهای دیجیتال به گوش می رسد و به تدریج استفاده غیر‌قانونی از آن کمتر خواهد شد و نشانه این است که فرصت‌های سرمایه گذاری در آینده ممکن است وجود داشته باشد.

این تفکر مدیران شرکتها، که در حال حاضر نمی‌خواهند روی ارز دیجیتال سرمایه‌گذاری کنند ولی امکان دارد در آینده این کار را انجام دهند، خیلی شبیه به اظهار نظر مارکوس مولر مدیر سرمایه‌گذاری بانک مرکزی آلمان است. مولر به بلومبرگ می‌گوید با اینکه ارزهای دیجیتال بیشتر مناسب سرمایه‌گذارهای خطرپذیر هستند اما در طی ۵ تا ۱۰ سال آینده شاهد افزایش نظارت‌ بر ارز دیجیتال خواهیم بود که باعث خواهد شد تا ارزهای دیجیتال به یک دارایی پایدار تبدیل شوند. متیوز ادامه می‌دهد:

راه‌های زیادی برای ورود به این حوزه وجود دارد اما آیا این روش‌ها امنیت دارند؟ برای سرمایه‌گذارهای معمولی خیلی سخت است که ارزش‌گذاری درستی روی آن‌ها داشته باشند.

پیشنهاد می کنیم این پست درباره ی 20 کتاب و مطلب الهام بخش برای هوادارن ارزهای دیجیتال را ببینید