[et_pb_section fb_built=”1″ admin_label=”section” _builder_version=”3.0.47″][et_pb_row admin_label=”row” _builder_version=”3.0.48″ background_size=”initial” background_position=”top_left” background_repeat=”repeat”][et_pb_column type=”4_4″ _builder_version=”3.0.47″][et_pb_text admin_label=”Text” _builder_version=”3.20.2″ background_size=”initial” background_position=”top_left” background_repeat=”repeat”]

تحصیل MBA در کانادا بهترین گزینه برای دانشجویانی است که به دنبال آموزش در سطح جهانی با قیمت مناسب هستند. کانادا از نظر استانداردهای آموزش با آمریکا برابری می‌کند، در حالی که هزینه برنامه‌های تحصیلی نسبت به آمریکا، یک چهارم می‌باشد. اکنون که دانشگاه‌های کانادا به دنبال جذب دانشجوی بین‌المللی هستند، به همین دلیل هزینه‌های آن برای دانشجویان هندی خیلی زیاد نیست. تنها مشکلی که دانشجویان هندی ممکن است در کانادا با آن روبرو شوند، مشکل زبان است. کانادا کشوری دو زبانه است که انگلیسی و فرانسوی در آن زبان های ملی محسوب می‌شوند. برخی از دوره‌های MBA نیز به زبان فرانسه ارائه می‌شوند. اگر به زبان فرانسه مسلط نیستید، ممکن است مجبور شوید تعدادی گزینه را کنار بگذارید. در غیر این صورت، بیشتر دوره‌ها به زبان انگلیسی و فرانسوی هستند.

شهریه تحصیل رشته MBA در دانشگاه‌های برتر ممکن است بسیار زیاد باشد، حدود 40،000 دلار. اما کالج‌های زیادی وجود دارند که هزینه تحصیل در آن‌ها خیلی زیاد نیست و رتبه جهانی آن‌ها نیز مناسب است. به علاوه می‌توانید هزینه تحصیل خود را با کار پاره‌وقت در حین تحصیل جبران کنید. بنابراین، اگر به دنبال برنامه‌های مقرون به صرفه MBA هستید، در اینجا لیستی برای کمک به شما آماده شده است.

۱. Memorial University of Newfoundland

تحصیل اکثر دانش‌آموزان دانشکده به طور پاره‌وقت بوده و در واقع تا 8 سال برای اتمام مدرک تحصیلی خود فرصت دارند. اما این واقعیت به معنای این نیست که کالج، دانشجویان عالی و ماهری نمی‌سازد. این دانشگاه دارای چهار پردیس است که بین St. John’s ، Grenfell ، Harlow تقسیم شده‌اند.

استوارنامه: AACSB

شهریه برای دانشجویان بین‌المللی: 2859 دلار

زمان تحصیل: ۲-۵/۱ سال

 

۲. University of Northern British Columbia

کارشناسی ارشد در مدیریت کسب و کار که توسط دانشکده business ارائه می‌شود، به منظور آموزش و تربیت متخصصان business همراه با دانش پیشرفته در تحقیق در زمینه‌های تخصصی زیر برنامه‌ریزی شده است.

  • مالی (Finance)
  • منابع انسانی (Human Resources)
  • رفتار سازمانی (Management/organizational Behavior)
  • بازاریابی (Marketing)
  • مدیریت عملیات/کسب و کار بین‌المللی (Operations Management/International Business)

استوارنامه: UArctic, ACU, AUCC, IAU, CIS, AUFSC, CBIE, CUP

شهریه برای دانشجویان بین‌المللی: ۳۶۰۴ دلار

زمان تحصیل: ۲ سال

 

۳. University of Manitoba

برنامه کارشناسی ارشد در گرایش مالی نیاز به اتمام دوره‌های لازم و دوره‌های اختیاری دارد. این برنامه همچنین به پایان‌نامه و تحقیقات عملی نیاز دارد. روش‌های تحقیق از دوره‌های اقتصادسنجی و حداقل بین یکی از درس‌های اقتصاد خرد یا اقتصاد کلان انتخاب می‌شوند.

استوارنامه: AACSB

شهریه برای دانشجویان بین‌المللی: ۴۴۵۶ دلار

زمان تحصیل: ۲ سال

 

۴. University of Saskatchewan

برنامه کارشناسی ارشد در گرایش مالی، یک برنامه پژوهش محور (مبتنی بر پایان‌نامه) است. این  برنامه، پیشینه نظری در موضوعات مالی معاصر و بنیان محکمی در روشهای تجربی فراهم می‌کند که ماهیت تحقیقاتی دارد. مخصوصاً برای دانشجویانی که مایل به ادامه دوره دکتری هستند.

استوارنامه: AACSB

شهریه برای دانشجویان بین‌المللی: ۴۹۹۲ دلار

زمان تحصیل: ۲ سال

ادامه این مقاله را می توانید در آدرس زیر بخوانید:

ارزان ترین کالج های MBA در کانادا بخش دوم

[/et_pb_text][/et_pb_column][/et_pb_row][/et_pb_section]