در این مقاله به بررسی کامل داد و ستد ارز رمزنگاری شده می‌پردازیم. همراه با پی آسان باشید.

مقالات مرتبط:

RIPE NCC، بررسی فرصت های اینترنتی در خاورمیانه

اهمیت نوآوری های موبایل در تجارت الکترونیک

در قسمت اول این مقاله به بررسی وبسایت Coinbase و کیف پول‌های گرم پرداختیم و همچنین درباره ارز رمزنگاری شده صحبت کردیم که می‌توانید آن را از اینجا مطالعه کنید.

ذخیره سرد: کیف پول‌های سخت افزاری

کیف پول‌های سخت افزاری دستگاه‌های فیزیکی هستند که می‌توانید ارزهای رمزنگاری شده خود را در آن‌ها نگهداری کنید.

معمول‌ترین نوع کیف پول‌های سخت افزاری مدل USB است که توسط شرکت فرانسوی لدجر تولید می‌شود. دلیل محبوبیت کیف پول‌های سخت افزاری آن است که آن‌ها در عین اینکه توانایی‌های ذخیره سازی و ایمنی کیف پول‌های سرد را در اختیار شما می‌گذارند انتقال را نیز ساده و آنی می‌کنند. در واقع موفق شده است راه حلی برای بزرگترین نکته منفی کیف پول‌های سرد ایجاد کند.

نکات مثبت کیف پول‌های سخت افزاری

 • از آنجایی که یک کیف پول سرد است کلید شخصی شما امن خواهد بود. کلیدها در یک نقطه از یک میکرو کنترلر نگهداری می‌شوند و قابلیت انتقال به خارج از دستگاه را ندارند.
 • به گونه‌ای طراحی شده‌اند که شفاف باشند و به‌راحتی قابل حمل‌اند.
 • انتقال‌ها بسیار آسان است. تنها کاری که باید انجام دهید این است که کیف پول را وارد کنید و براساس دستورالعمل انتقال را انجام دهید. UI های کیف پول‌ها بسیار مناسب کاربران هستند.
 • بسیار امن. تا زمان نوشتن این مطلب هیچ گزارشی از هک کیف پول‌های سخت افزاری گزارش نشده است.
 • داشتن توانایی نگهداری چندین آدرس برای ارسال سرمایه خود.
 • کیف پول توسط یک پین کد حفاظت می‌شود. پس اگر در دستان افراد نادرست قرار گیرد نمی‌توانند به سرمایه‌ها دسترسی داشته باشند. وارد کردن پین کد اشتباه سه بار متوالی کیف پول را خاموش می‌کند. در صورت خاموش شدن می‌توانید سرمایه‌های خود را با استفاده از جزئیات بازیابی بدست آورید.

نکات منفی کیف پول سخت افزاری

 • مانند همه محصولات، این کیف پول‌ها هم می‌توانند دارای اشکالاتی در طراحی باشند. به تازگی یک اشکال فنی در لدجر یافت شد که آن را آسیب پذیر می‌کرد. لدجر از آن زمان این موضوع را مورد بررسی قرار داده است.
 • این یک شی واقعی فیزیکی است به این معنا که می‌تواند از شما دزدیده شده یا صدمه ببیند.
 • آن‌ها در مورد ذخیره سازی ارزهای رمزنگاری شده چندان متنوع نیستند. Trezor 10 نوع سکه و لدجر نزدیک به ۲۳ نوع را ذخیره می‌کنند.
 • در آخر شما باید به شرکت سازنده کیف پول سخت افزاری خود اعتماد داشته باشید که به مسائل اخلاقی وفادار باشد و سعی نکند تا در طراحی کیف پول شما دستکاری کند. آن‌ها در محیطی خواهان اعتماد هستند که باید غیر قابل اعتماد باشد.

اکنون که در مورد نکات مثبت و منفی صحبت کردیم اجازه دهید ببینیم که چگونه یکی از آن‌ها را استفاده کنیم. بدون شک دو کیف پول سخت افزاری پرطرفدار در جهان Trezor و Ledger Nano S است.

انتقال پول آنلاین و درگاه پرداخت اینترنتی در بسیار از کشورها می‌توانید از خدمات پی پال وبسایت پی آسان بهره ببرید.

Trezor

کیف پول سرد

این شرکت در پراگ واقع شده است و یکی از ساده‌ترین و راحت‌ترین کیف پول‌های سخت افزاری را برای استفاده تولید کرده است. طراحی آن به قدری زیبا و سبک است که به راحتی می‌توانید آن را در هر جایی همراه خود ببرید. این دستگاه قابل استفاده با ویندوز، مک و لینوکس است و استفاده از آن به‌راحتی وصل کردن آن به لپ تاپ و اتصال به یکی از موارد زیر است:

 • My Trezor
 • Multibit
 • Electrum

Ledger Nano S

بعد از آن لدجر نانو اس را داریم.

شرکت لدجر در پاریس قرار دارد و به جامعه کریپتو یکی از آسان‌ترین، راحت‌ترین برای استفاده و پرطرفدارترین کیف پول سخت افزاری را ارائه داده است. آن‌ها همه اطلاعات شما را در یک کارت هوشمند ضبط می‌کنند تا از دسترس هکرها در امان باشد. استفاده از آن به‌راحتی وصل کردن آن به لپ تاپ و اتصال به یکی از موارد زیر است:

 • کیف پول لدجر که می‌توانید از کروم دانلود کنید.
 • Mycelium
 • Electrum
 • Green Address
 • Greenbits
 • CoinKite
 • Copay
 • MyEthrWallet

اتصال آن بسیار ساده است.

ذخیره سرد: کیف پول‌های کاغذی

بدون شک کیف پول‌های کاغذی امن‌ترین راه برای ذخیره ارزهای رمزنگاری شده هستند. ایده کیف پول کاغذی بسیار ساده است. شما به صورت آفلاین یک کیف پول براساس مجموعه ای از دستور العمل‌های ساده می‌سازید و سپس کلیدهای شخصی و عمومی را بر روی یک کاغذ پرینت می‌گیرید. کلیدها به صورت QR پرینت می‌شوند، کدی که می‌توانید با اسکن آن به سرمایه خود دسترسی داشته باشید.

اما سوالی که باید الان بپرسید آن است که آیا به یک کیف پول کاغذی نیاز دارید؟

جواب کوتاه: بستگی دارد.

آیا قصد دارید سرمایه خود را جهت امور عادی صرف کنید؟ پس نه. کیف پول‌های کاغذی در صورت استفاده در این موارد مشکل‌ساز خواهند بود. در این صورت بهتر است یک کیف پول سخت افزاری داشته باشید.

از بهترین خدمات وسترن یونیون ،‌ Cablegrams است که برای ارسال فوری حواله ارزی به سراسر دنیا مورد استفاده قرار می‌گیرد. پی آسان این خدمت را برای مشتریان عزیز تا سقف ۶۰۰۰ دلار آمریکا و در کمترین زمان برای بهره‌مندی از خدمات کیف پول‌های کاغذی انجام می دهد.

اما اگر قصد دارید که سرمایه خود را برای مدت زمان زیادی پس انداز کنید، بدون شک کیف پول کاغذی بهترین انتخاب است.

دو سایت کیف پول کاغذی وجود دارد که ما به شما پیشنهاد می‌کنیم به آن‌ها سری بزنید:

 • net
 • com

والت جنریتر (Walletgenerator)

اگر می‌خواهید یک کیف پول کاغذی ایجاد کنید، پس Walletgenerator آسان‌ترین بستر را برای شما فراهم می‌کند و همچنین این انتخاب را در اختیار شما می‌گذارد تا چندین کیف پول کاغذی ایجاد کنید و ۱۹۷ ارز را نیز پشتیبانی می‌کند. تعدادی از اصلی‌ترین ارزهای رمزنگاری شده که پشتیبانی می‌کنند به ترتیب الفبا به این شرح هستند.

 • Bitcoin
 • Bitcoin Cash
 • Dash
 • Litecoin

هنگامی که کیف پول را اینجا ایجاد کردید، چیزی شبیه به این دریافت می‌کنید:

کیف پول کاغذی

می‌توانید این صفحه را چاپ کنید و در یک گاوصندوق نگهداری کنید. اطمینان حاصل کنید که چاپگر شما در زمان چاپ این صفحه به اینترنت متصل نباشد تا امنیت بیشتری داشته باشید.

مای اتر والت MyEtherWallet:

اگر می‌خواهید یک کیف پول کاغذی ایجاد کنید که اترئوم را پشتیبانی کند و براساس ژتون‌های اترئوم فعالیت کند پس بهترین انتخاب MyEtherWallet است.

بعد از اتمام ساخت MyEtherWAllet این را دریافت خواهید کرد.

کیف پول

مانند قبلی باید آن را چاپ کرده و در یک گاو صندوق نگهداری کنید و اطمینان حاصل کنید که چاپگر به اینترنت متصل نباشد.

بازگرداندن یک کیف پول ذخیره سرد

هنگامی که می‌خواهید ارز رمزگذاری شده خود را از ذخیره سرد خارج کنید باید کلید شخصی را وارد یک کیف پول آنلاین مناسب کنید. هر کیف پولی که از کلیدهای شخصی واردشده حمایت کند قابل قبول است. این روند ساده بوده و برای بیشتر کیف پول ها قابل استفاده است. قدم‌هایی که در ادامه ارائه کرده‌ایم مناسب کیف پول بدون محدودیت بیت کوین است.

 • قسمت client را باز کرده و بر روی help کلیک کنید.
 • پنجره Debug را انتخاب کرده و بر روی نوار console کلیک کنید.
 • این عبارت را تایپ کنید importprivkey<private key> و به جای private key کلید شخصی خود را وارد کنید و پرانتز را نیز حذف کنید.
 • اینتر را بزنید.

به این ترتیب تمام داده‌ها از کیف پول کاغذی شما به میز کار آنلاین منتقل می‌شود.

با این حال به یاد داشته باشید که انجام این کار به معنی آن است که سرمایه شما در خطر کیف پول گرم قرار می‌گیرد.

داد و ستد ارز رمزنگاری شده با ارز رمزنگاری شده

در آخر، به قسمت اصلی داد و ستد ارزهای رمزنگاری شده می‌رسیم. اجازه دهید آنچه را تاکنون آموخته‌ایم بار دیگر مرور کنیم.

می‌دانیم که چگونه حساب‌های کاربری بر اساس ارز رمزنگاری شده ایجاد کنیم و پول کاغذی را با بعضی از ارزهای رمزنگاری شده دیگر داد و ستد کنیم.

می‌دانیم که چگونه با استفاده از کیف پول‌های گرم و سرد از پول خود حفاظت کنیم.

اکنون اجازه دهید عمیق‌تر وارد داد وستد ارز رمزنگاری شده شویم و ببینیم چگونه می‌توانیم با استفاده از ارزهای رمزنگاری شده خود ارزهای دیگر را خریداری کنیم.

برای آن ابتدا باید باید در یک صرافی دیگر حساب کاربری ایجاد کنیم، صرافی که امکان داد و ستد ارزها را داشته باشد. اکثرصرافی‌ها تنها به شما اجازه خرید با استفاده از بیت کوین را می‌دهند.

از آنجایی که Binance برترین صرافی ارزهای رمز گذاری شده در جهان است، از آن به عنوان منبع استفاده می‌کنیم. با این حال اگر فکر می‌کنید که با استفاده از صرافی‌های دیگری راحت‌تر هستید پس حتما از آن‌ها استفاده کنید.

نکته: لطفا تحقیقات لازم را در مورد امنیت و اعتبار صرافی‌ها را پیش از آنکه حسابی در آن‌ها ایجاد کنید انجام دهید. ما هیچ مسئولیتی در مورد هر گونه معضل احتمالی نمی‌پذیریم.

پس اجازه دهید با ایجاد حساب کاربری شروع کنیم.

عضویت

ابتدا به سادگی به binance.com بروید و بر روی register کلیک کنید.

تنها باید آدرس الکترونیک خود را وارد کرده و یک گذرواژه ایجاد کنید. پس از آن باید اثبات کنید که یک انسان هستید و یک جدول را حل کنید. نگران نباشید چندان دشوار نیست، تنها کاری که باید انجام دهید آن است که اسلایدر را به سمت راست بکشید.

پس از آن یک ایمیل دریافت خواهید کرد. تنها باید در آن بر روی یک لینک کلیک کنید تا مجددا به binance برگردید. حالا باید به قسمت اخطار امنیت بروید.

ارز رمزگذاری شده

هنگامی که همه این کارها را انجام دادید سپس می‌توانید وارد داشبورد شخصی خود شوید.

نکته: توصیه می‌کنیم Google 2FA را نیز فعال کنید.

چگونه در Binance داد و ستد کنیم؟

Binance زمینه‌ای بسیار ساده و راحت برای استفاده در اختیار شما قرار می‌دهد. می‌توانید با استفاده از راهنمایی که در ادامه آمده است دانش عمیقی در مورد چگونگی کارکرد داد و ستد در Binance کسب کنید.

 • The Broke Backpacker Binance Review
 • Video by Learn to Bitcoin

نکته:  binance دارای ژتون‌های خاص خود با نام BNB یا سکه Binance است. BNB به شما اجازه می‌دهد در ازای موارد زیر با نرخ کمتری پرداخت انجام دهید:

 • کمیسیون‌های پرداخت یا هزینه‌هایی که باید برای انجام داد و ستد در این بستر پرداخت کنید.
 • هزینه‌های برداشت
 • فهرست کمیسیون‌ها

با استفاده از BNB، در سال اول تخفیفی ۵۰ درصدی دریافت خواهید کرد که در طول زمان کاهش می‌یابد.

علاوه بر Binance می‌توانید به صرافی‌های زیر نیز سر بزنید.

 • Bittrex
 • KuCoin
 • Huobi

موارد فنی:

به سادگی ترسناک‌ترین قسمت داد و ستد نمودارها و خط‌هایی هستند که قرار است در بورس مشاهده کنید. در بسیاری از مواقع افراد حتی زحمت خواندن نمودارهای خود را نمی‌کشند، و به صورت مستقیم و بر اساس توصیه‌های همکاران خود اقدام به خرید یا فروش ارز رمزنگاری شده خود می‌کنند. به همین دلیل در این بخش قصد داریم بعضی از جداول مشهور را به شما نشان دهیم.

جدول کندل استیک ژاپنی:

پر طرفدارترین جدول موجود. اگر تاکنون به یک سایت صرافی سر زده باشید، احتمال دارد که اینها را پیش از این دیده باشید:

جدول کندل ژاپنی

نمودار بالا جدول کندل استیک روزانه BTC/USDT است. آنچه می‌خواهیم انجام دهیم آن است که به شما کمک کنیم تا این شکل‌های زیبا را به صورت معنادار مشاهده کنید. آنچه در اولین نگاه متوجه خواهید شد کندل استیک‌های قرمز و سبز است که به دنبال یکدیگر آمده‌اند. هر یک از کندل‌ها حرکت قیمت را در یک بازه زمانی خاص نشان می‌دهد.

ارز دیجیتال

هر کندل دارای یک بدنه و دو سایه است که از آن بیرون زده اند. بدنه به شما تفاوت بین قیمت شروع و خاتمه را نشان می‌دهد. سایه‌ها به شما نشان می‌دهند این قیمت‌های شروع و پایان چه میزان افت و خیز داشته‌اند. در یک کندل سبز سایه بالایی قیمت پایان و سایه پایینی قیمت شروع است در کندل‌های قرمز برعکس است.

زیبایی این کندل استیک‌ها آن است که به وضوح نشان می‌دهد دقیقا در کجا بازار دچار تغییر شده است و به شما کمک می‌کند الگوهای متفاوت را شناسایی کنید و پیش بینی کنید بازار چگونه عمل خواهد کرد.

الگوها و شاخص‌های گوناگونی در جدول کندل استیک وجود دارد.

شاخص نسبی قدرت:

شاخص نسبی قدرت یا RSI قدرت و سرعت قیمت بازار را با استفاده از مقایسه قیمت کنونی یک ارز رمزنگاری شده با عملکرد گذشته‌اش اندازه‌گیری می‌کند. کارکرد آن به این صورت است که بزرگی دستاوردهای اخیر را با ارزش‌های از دست داده شده اخیر مقایسه می‌کند تا مشخص شود که کریپتو بیشتر خرید شده یا فروخته شده است.

فرمول آن به این شکل است:

RSI = 100 – (100/(1-RS

در عبارت بالا، RS نسبت متوسط روزهایی که سکه بالا بوده به متوسط روزهایی است که پایین بوده است.

خوشبختانه نیازی نیست که چیزی را محاسبه کنید زیرا صرافی این کار را برای شما انجام می‌دهد.

پس اجازه دهید نگاهی داشته باشیم به نمودار RSI و همچنین BTC/USDT در Binance.

وبسایت binance

ما RSI را از منوی شاخص‌ها انتخاب می‌کنیم.  هنگامی که این کار را انجام دهید نمودار آبی در پایین جدول کندل استیک (عکس بالا) نمایان می‌شود.

به یاد داشته باشید که ما RSI روزانه را چک می‌کنیم. هنگام چک کردن RSI باید چند مورد را در ذهن داشته باشید.

 • RSI از 0 تا 100 است.
 • هنگامی که RSI برای یک سکه به ۷۰ نزدیک می‌شود یا بیشتر از ۷۰ می‌شود آنگاه آن سکه بیش از اندازه خرید شده است، یعنی کریپتو مورد نظر بیش از اندازه ارزش کسب کرده است و احتمالا سقوط خواهد کرد.
 • اگر RSI به ۳۰ نزدیک شود یعنی کریپتو ارزش خود را از دست داده است و به‌زودی ارزش بیشتری کسب خواهد کرد.

اگرچه RSI شاخصی کارآمد است حقیقت آن است که در برابر نشانه‌های خریدها و فروش‌های اشتباه مصون نیست که می‌تواند در اثر هجوم زیاد یا سقوط محسوس در قیمت کریپتو ایجاد شود. به همین دلیل RSI باید ابزاری باشد در کنار دیگر شاخص‌هایی که برای پیش بینی آینده قیمت یک سکه استفاده می‌کنید.

اجازه دهید به نمودار RSI خود به‌ویژه در این بخش نگاهی داشته باشیم.

در روز ۱۴ نوامبر RSI، BTC/USDT به زیر ۳۰ و محوطه بدون علاقمند سقوط کرد. با این حال از آنجایی که بازار در رکود بود در پایان ماه نوامبر RSI بالا رفت مدتی در ۳۰ باقی ماند و سپس در ۱۷ دسامبر شاهد رشد بود.

همراه با RSI باید به متوسط حرکت و زنجیره بولینگر نیز دقت کنید.

ابزار کمکی: CoinMarketCap

Coinmarketcap.com یک ابزار کمکی برای داد و ستد کنندگانی است که می‌خواهند نگاهی به سلامت ارزهای رمزنگاری شده مختلف داشته باشند. این سایت تمامی ارزهای رمزنگاری شده طبقه بندی کرده که نشان دهنده ارزش هر یک از آن‌ها است.

بازار ارز

نمودار سمت راست هم عملکرد آن سکه را در طول زمان نشان می دهد.

نتیجه: چگونه ارزهای رمزنگاری شده را داد و ستد کنیم؟

این راهنمای داد و ستد ارزهای رمزنگاری شده بود. در این راهنما شما آموختید که:

 • چگونه پول‌های کاغذی یا ارز رمزنگاری شده خود را از طریق صرافی‌هایی نظیر CoinBase به کریپتو تبدیل کنید.
 • چگونه با استفاده از کیف پول‌های سرد و گرم کریپتوهای خود را ذخیره کنید.
 • چگونه با استفاده از BTC/ETH از طریق Binance کریپتوهای دیگر را خریداری کنید.
 • نمودارهای فنی به‌ویژه Candlesticks و RSI.

امیدواریم که این راهنما برای شروع سفر شما کافی بوده باشد. امیدواریم که توانسته باشید ارزش بالایی از آن کسب کنید.

منبع: Blockgeeks