چگونه عکس های اینستاگرام را ویرایش کنیم

آیا تا به حال در اینستاگرام خود به عکس غذاها نگاه کرده اید و این سوال برایتان پیش آمده که چگونه برخی از افراد عکس غذاهای خود را به کمک یک گوشی هوشمند و یک نرم افزار رایگان اینگونه زیبا جلوه می دهند.

چه زمانی که عکس های اشتها برانگیز یک شرکت تغذیه را می بینیم یا چه زمانی که عکس های یک ستاره ی اینستاگرامی را می بینیم، دلمان می خواهد توانایی خلق چنین عکس های زیبایی را برای خود داشته باشیم.

کیفیت عکس ها نقش بسیار مهمی در پست های اینستاگرامی ایفا می کند. بهتان قول می دهم شما می توانید هزاران فالوور دراینستا گرام داشته باشید اگر عکس های خوب بگیرید و آنها را به زیبایی ویرایش کنید.

ما خبر خوبی برای شما داریم: عکس های خود را در اینستاگرام به خوبی ویرایش کنید بدون اینکه وقت زیادی از شما گرفته شود. برای اینکار نیاز به استفاده از دوربین ها خیلی پیشرفته و نرم افزار های سنگین ندارید. تنها چیری که نیاز دارید دانستن نحوه ی گرفتن عکس های زیبا و اینکه کدام فیلتررا برای کدام عکس انتخاب کنید.

در این پست ما به شما کمک خواهیم کرد که عکس های ویرایش نشده – مانند عکس اولی کویر پرو- را به عکس هایی تبدیل کنید که بسیار چشم نواز تر هستند (عکس دومی).

راهنمای گام به گام ویرایش عکس های اینستاگرام

۱) با یک عکس عالی شروع کنید

ویرایش به هیچ عنوان نمی تواند عکسی را که خوب گرفته نشده را به یک عکس خوب تبدیل کند. کیفیت عکس گرفته شده حتی قبل از ویرایش در موفق بودن یک پست اینستا گرامی نقش بسیار مهمی ایفا می کند.

برای گرفتن عکس های اینستاگرامی شما نیازی نیست که یک عکاس حرفه ای باشید. تمام آنچه که شما نیاز دارید داشتن یک گوشی هوشمند و دانستن نکات استفاده از آن به منظور گرفتن عکس های عالی می باشد. با یادگیری ۱۸ نکته ای که در وبلاگ زیر به آن اشاره می شود شما می توانید عکس های زیبایی با گوشی هوشمند خود بگیرید. این وبلاگ (https://blog.hubspot.com/marketing/good-pictures-phone-tips) به شما آموزش می دهد که چگونه عکس های خود را با استفاده از روش های  منظره یابی، بهره بردن از تقارن ها و الگوها، قاعده ی سوم و غیره به عکس زیبا تبدیل کنید.

۲) عکس های خود را در اینستاگرام بارگذاری نمایید

اکنون ما یک عکس خوب داریم که آماده ی ویرایش می باشد. وقت آن است که عکس خود را در اینستاگرام بارگذاری نمایید. برای انجام این کار، برنامه ی اینستاگرام را باز کنید و علامت به علاوه را در مرکز پایین صفحه خود لمس کنید.

با استفاده از این گزینه، شما می توانید عکس موردنظرتان را از آلبوم عکس هایتان انتخاب نمایید. به طور پیشفرض، شما وارد همه ی عکس های موجود در گوشی خود می شوید اما اگر در نظر دارید که وارد یک آلبوم خاص شوید می توانید با لمس گزینه ی سمت چپ و پایین به نام library می توانید آلبوم مورد نظر خود را بیابید.

نکته: اینستاگرام عکس های شما را به صورت پیش فرض به صورت چهار گوش درمی آورد. اما اگر می خواهید عکس مورد نظر را به فرم اصلی آن تغییر دهید، می توانید نماد «Expand» (دو فلش رو به روی هم) که در گوشه پایین سمت چپ عکس انتخاب شده قرار دارد را لمس نمایید.

گزینه ی next  را بزنید تا وارد مرحله ی بعد شوید.

۳) یک فیلتر را انتخاب کنید

در این بخش کمی سرگرمی خواهیم داشت. شما هم اکنون در فاز ویرایشی عکس در نرم افزار اینستاگرام هستید. معمولا من تک تک فیلتر ها را انتخاب میکنم و نکات هرعکس را که چگونه است یاد داشت می کنم. سپس بین فیلترهایی که مناسب هستند بعد بررسی چند باره ی عکس در این فیلترها، فیلتر مناسب را انتخاب می کنم.

اگرچه انتخاب یک فیلتر به دلیل خوب به نظر رسیدن عکس روش خوبی برای انتخاب می باشد، اما باید در نظر داشته باشید که آیا آن فیلتر با فضا و هدف کلی عکس همخوانی دارد. هر فیلتر هدف ، ویژگی و رنگ آمیزی خاص خود را دارد که احساس منحصر به فردی را در مخاطب ایجاد می کند. به عکس های زیر توجه کنید تا منظور من را بهتر متوجه شوید:

در ادامه به چند مورد از فیلترهای  مورد علاقه من می پردازیم و ویژگی های خاص هرکدام را بررسی می نماییم.

  • Lark: فیلتری که قرمزی عکس را کاهش می دهد درحالی که اثر رنگ سبز را در عکس هایتان متبلور می سازد. این فیلتر برای مناظر طبیعی بسیار مناسب است.
  • Moon: یک فیلتر سیاه و سفید می باشد که با ایجاد سایه های زیاد عکس های شما را واضح و با کیفیت می کند.
  • Crema: یک فیلتر خنثی است که عکس های شما را به صورت کرمی رنگ و واضح در می آورد.
  • Valencia: یک فیلتر که رنگ های عکس مورد نظر شما را گرم تر جلوه می دهد، به گونه ای که ظاهر آنتیک پیدا کند بدون آنکه رنگ های اصلی عکس شما را از بین ببرد.
  • X Pro II: یک فیلتر متضاد است که رنگ های عکس مورد نظر را دگرگون می کند، عکس را لبه دار می نماید و اثرات چشمگیری را به عکس اضافه می کند.
  • Lo-Fi:. این فیلتر رنگ ها را اشباع می کند و سایه های زیبایی را به عکستان اضافه می کند. این فیلتر برای عکس غذاها بسیار مناسب می باشد.
  • Hefe: این فیلترر به واسطه ی اضافه کردن لبه های تاریک تر و تن زرد رنگ، عکس شما را با کیفیت می کند. این فیلتر برای عکس های مناظر طبیعی بسیار مناسب می باشد.

هرکسی فیلتر های مورد علاقه ی خود را دارد، شما می توانید با آزمایش فیلتر های گوناگون، فیلتر مورد علاقه ی خود را برای عکس ها گوناگون اعم ازمناظر طبیعی، نقاشی ها و تصاویر بسته بیایبد و  کسب و کار بهتری در اینستاگرام داشته باشید.

نکته: با استفاده از از فیلترها و شناسایی فیلترهای مورد علاقه تان شما می توانید ترتیب فیلترها را تنظیم کرده و فیلترهای کم مصرفتان را حذف نمایید. برای انجام اینکار از سربرگ Manage  در انتهای لیست فیلتر ها استفاده نمایید.

برای مرتب سازی فیلتر های خود، به سادگی انگشت خود را روی فیلتر مورد نظر نگه داشته آن را به بالا یا پایین بیاورید تا ترتیب فیلتر هایتان تغییر کند.

به منظور عدم نمایش فیلترها بر روی آنها کلیک کرده تا علامت تیک از کنار آنها برداشته شود.

۴) لوکس عکس را تنظیم کنید.

چه چیز را تنظیم کنیم؟ اگر تا به حال یک عکس را در اینستاگرام ویرایش کرده باشید، حتما از گزینه ی لوکس استفاده کرده اید. لوکس ویژگی میباشد که عکس های شما را پر انرژی تر می نماید و جزییات عکس را نمایان تر می کند.

هنگامی که فیلترتان را انتخاب کردید،‌ گزینه لوکس را با کلیک کردن بر آیکون خورشیدی شکل بالای عکستان انتخاب نمایید.

سپس با چپ یا راست بردن تنظیم کننده، می توانید میزان اشباع و تضاد رنگ ها را تغییر دهید. من معمولا با چپ یا راست بردن مکرراین تنظیم گر بهترین ترکیب  را بدست می آورم. پس از اتمام تنظیمتان بر روی گزینه ی   Done  کلیک نمایید.

۵) استفاده از ابزار ساده ی ویرایش

در این مرحله می توانید از دیگر ابزارهای ساده ی ویرایش در اینستاگرام استفاده نمایید. به همین منظور بر روی گزینه ی ادیت در سمت راست پایین عکس کلیک نمایید.

در اینجا شما می توانید تنظیمات مورد نظر خود را انتخاب نمایید. این تنظیمات  شامل تغییر جهت عکس، نور عکس، تضاد رنگ ها، ساختار، گرم بودن رنگ ها، اشباع رنگ ها، سایه ها و شدت آن می باشد. من معمولا با تنظیم هر یک از این گزینه ها به جلوه ی مورد نظر خود دست می یابم.

برای تغییر هر یک از این تنظیمات، بروی آیکون زیر عکس کلیک کنید با جابه جایی تنظیم گر، نقطه ی مورد نظر خود را بیابید و در پایان دکمه Done  را بزنید. اگر پس از تنظیم احساس کردید که تغییرات ایجاد شده را نمی پسندید می توانید به سادگی دکمه ی Cancel  را بزنید. اینکار باعث می شوید که عکستان به حالت اولیه ی خود بازگردد.

زمانی که تمام تغییرات مورد نظر خود را توسط ابزار ویرایش در اینستاگرام ایجاد نمودید، دکمه ی Next در بالا سمت راست را بزنید.

۶) اگر قصد بارگذاری یک آلبوم در اینستاگرام را دارید، هر عکس را به صورت جداگانه ویرایش کنید

اگر شما قصد استفاده از ویژگی های جدید اینستاگرام را دارید که به شما اجازه می دهد که تا ۱۰ عکس را در یک آلبوم قرار دهید، نسبت به تغییرات ایجاد شده هنگام ویرایش عکس ها آگاه باشید. فرض کنید که میخواهید سه عکس از گربه ی زیبای خود را در اینستاگرام بارگذاری کنید. برای اینکار شما می بایستی بعد از آپلود یک عکس بر روی گزینه ی آلبوم بزنید تا بتوانید چند عکس را همزمان انتخاب نمایید.

عکس های مد نظر خود را انتخاب نمایید سپس گزینه ی Next  را بزنید.

شما ممکن است که سریعا بخواهید یک فیلتر را انتخاب کنید، اما دست نگه دارید، اگر شما بخواهید که یک فیلتر را انتخاب کنید این فیلتر به تمامی عکس هایتان اعمال می شود و همانطور که در این پست به شما آموزش داده شده است ویرایش عکس ها باید به صورت تک به تک صورت بپذیرد.

گزینه ی Venn-diagram در گوشه ی هر عکس برای نگارش آن عکس به صورت منفرد می باشد.

در این بخش شما می توانید ابزار تنظیم هر عکس را به صورت جداگانه مورد استفاده قرار دهید.

بعد از انجام تنظیمات برروی گزینه یNext  کلیک کنید و عکس بعدی را ویرایش نمایید.

۷) یا عکس مورد نظرتان را سریعا برروی صفحه ی اینستاگرام بگذارید یا آنرا ذخیر نمایید تا بعدا این کار را انجام دهید.

در این مرحله شما دو گزینه دارید:

گزینه ی ۱. عکستان را سریعاً بر روی صفحه ی اینستاگرامتان بگذارید: اگر آماده ی قرار دادن عکستان در صفحه ی اینستاگرامتان هستید، با اضافه کردن عنوان، مکان و تگ کردن دوستانتان و کلیک کردن بر روی گزینه ی Share  این کار را  می توانید انجام دهید.

گزینه ی ۲. پستتان را ذخیره کنید و بعداً آن در صفحه تان قرار دهید: اگر آماده ی قرار دادن عکس مورد نظرتان بر روی صفحه ی اینستاگرام خود نیستید می توانید آن را ابتدا ذخیره نمایید و بعدا آن را در فحه تان قرار دهید. برای انجام اینکار کافیست که پست خود را در حالتی که تلفن همراهتان در حالت هواپیما قرار دارد در صفحه ی اینستاگرامتان بگذارید. قبل از اینکه تلفن خود را بر روی حالت هواپیما قرار دهید حتما از بخش تنظیمات، گزینه ی Save original photos  را روشن کنید.

به منظور قرار دادن موبایل های اندرویودی بر روی حالت هواپیما می بایستی از بالای صفحه ی انگشت خود را به سمت پایین کشیده تا پنجره ی زیر نمایان شود. سپس از میان گزینه ها، گزینه ی Settings را انتخاب می کنیم و بر روی علامت هواپیما کلیک کرده تا موبایل بر روی حالت هواپیما قرار بگیرد.

برای قرار دادن سیستم عامل IOS  بر روی حالت هواپیما میبایستی انگشت خود را از پایین صفحه به بالا کشیده و برروی آیکون هواپیما کلیک کرده تا موبایل بر روی حالت هواپیما قرار بگیرد.

سپس به صفحه ی اینستاگرام خود برگشته و برروی گزینه ی Share  که در پایین صفحه می باشد کلیک نمایید. یک پیام خطا برایتان ظاهر می شود که می گوید بارگذاریتان انجام نشد، اما خیالتان راحت عکستان به صورت خودکار در گالری عکس های موبایلتان ذخیره می شود.

نکته: ‌اگر شما می خواهید عکس های زیادی را به مرور زمان ویرایش نمایید و نیاز دارید که آنها را بعداً به راحتی پیدا کنید، یک راه ساده این است که آنها را در پوشه ی Favorites در موبایلتان قرار دهید. برای اینکار کافیست تا بر روی آیکون قلب که در زیر هر عکس وجود دارد کلیک نمایید.

با اینکار عکس ها به آلبوم Favorites  موجود در موبایل شما منتقل می شود و شما به راحتی می توانید به آن دسترسی داشته باشید. از آنجایی که اینستاگرام اجازه ی تنظیم پست هاقبل از قرار دادن در صفحه تان به شما را نمی دهد این پوشه مکانی ناسب برای ذخیره ی عکس های ویرایش شده ی خود می باشد که بعدا می توانید به راحتی آنها را پیدا و بارگذاری کنید.

اینستاگرام

هرآنچه که شما برای تنظیمات پایه ای عکس های اینستاگرام خود نیاز داشتید در اینجا به شما آموزش داده شد. برای یاد گیری نکات بیشتر در مورد اینستاگرام بر لینک زیر کلیک بفرمایید:

‌ https://blog.hubspot.com/marketing/instagram-features-tricks

مترجم: سید مصطفی حلاجی، شماره تماس: ۰۹۲۱۷۱۵۶۴۰۲، ایمیل: mostafa.hallaji69@ut.ac.ir

برای توسعه کسب و کارتان نیاز به نوسعه شبکه های اجتماعی آن دارید، ربات های اینستاگرام یکی از ابزارهای کاربردی برای توسعه شبکه اینستاگرام کسب و کار شما هستند. برای سفارش این ربات از طریق وب سایت پی آسان اینجا کلیک کنید.

مطالب پیشنهادی: