استفاده از گوگل ادوردز یک استراتژی بازاریابی قدرتمند است که بسیاری از کسب و کارها از آن استفاده می کنند تا سالیانه میلیون ها دلار درآمد کسب کنند . اما این استراتژی تنها مختص کسب و کارهای بزرگ نیست ، اگر شما ازتبلیغات پرداخت به ازای هر کلیک ( PPC ) استفاده نمی کنید ، این یک فرصت از دست رفته است !

بسیاری از کسب و کارهای کوچک می توانند از مزایای گوگل ادوردز استفاده کنند و به همان مزایایی دست یابند که شرکت های بزرگ نیز دست یافته اند . کلیک های بیشتر ، سرنخ ( Lead ) های بیشتر و در نتیجه سود بیشتر . با این حال ، قبل از این که بتوانید به این هدف دست پیدا کنید ، نیاز دارید یاد بگیرید که چطور یک کمپین موفق پرداخت به ازای هر کلیک راه بیندازید .

این که بدانید چه کارهایی باید در کمپین پرداخت به ازای هر کلیکتان انجام دهید ، دقیقاً به همان اندازه مهم است که بدانید چه کارهایی نباید بکنید . برای این که به شما کمک کنیم که اطمینان پیدا کنید که بهترین کمپین گوگل ادوردز ممکن را راه اندازی می کنید ، در این جا بزرگ ترین اشتباهات استفاده از گوگل ادوردز را که باید از آن اجتناب کنید ، برمی شماریم و شرح می دهیم .

 

استفاده نکردن از کلمات کلیدی منفی

 

اگر تا کنون راجع به کلمات کلیدی منفی نشنیده اید ، ممکن است یک اشتباه بزرگ در کمپین گوگل ادوردزتان انجام داده باشید . همان طور که انتخاب کلمات کلیدی درست برای هدف گذاری مهم است ، مهم است که اطمینان حاصل کنید که کدام کلمات کلیدی را در استفاده از گوگل ادوردز نمی خواهید هدف قرار دهید .

تصور کنید که شما یک ویرایش گر جدید متن ساخته اید که سعی در فروش آن به مشتریان دارید . اگر تنها کلمه ی کلیدی « word editor » را هدف گذاری کنید ، آن گاه احتمال دارد اگر کسی عبارت « free word editors » را جست و جو کند ، آگهی شما پدیدار شود .

کلمات کلیدی منفی به شما این امکان را می دهند که به ازای جست و جوی یک کلمه ی کلیدی مشخص ، از نمایش داده شدن آگهی خود جلوگیری کنید .

در مثال بالای ویرایش گر متن ما ، کلمه ی کلیدی منفی « free » خواهد بود . به وضوح ، اگر شما سعی می کنید که یک ویرایش گر متن بفروشید ، نمی خواهید افرادی روی آگهی شما کلیک کنند که به دنبال یک ویرایش گر متن رایگان می گردند . این یک اتلاف سرمایه ی بزرگ است .

با استفاده از کلمات کلیدی منفی ، می توانید هدف گذاری آگهی های خود را بهبود بخشید و مطمئن شوید که تنها کاربران مرتبط روی آگهی شما کلیک خواهند کرد .

 

داشتن تبلیغات بیش از حد عمومی

 

وقتی کاربری برای چیزی جست و جو می کند ، معمولاً به دنبال چیز به خصوصی است . برای مثال ، اگر کسی برای یافتن کفش جست و جو می کند ، عموماً در جست و جوی یک رنگ ، سایز و یا سبک خاص می گردد . داشتن یک آگهی عمومی که تنها روی کفش هدف گذاری کرده باشد ، کفش به صورت عمومی ، ایده ی بدی است .

کاربران می خواهند چیزی مرتبط با آن چه جست و جو می کنند ببینند. اگر آن ها برای یافتن کفش قهوه ای جست و جو می کنند ، اگر آگهی شما شامل کلمه ی کلیدی کفش قهوه ای باشد ، کلیک بیشتری دریافت می کنید .

اگر شما از یک آگهی ثابت برای کلمات کلیدی مختلف استفاده می کنید ، استفاده از تبلیغات پویا راهی عالی برای افزایش نرخ کلیک است .

تبلیغات آزمون شده بسیار مهم اند ، و بهتر است شما همیشه حداقل 2 ورژن از یک آگهی را در هر گروه داشته باشید . با نظارت بر عملکرد هر آگهی در قسمت آمار ( statistics ) ، شما خواهید فهمید که کدام آگهی کار می کند و کدام آگهی ارزش کمتری دارد .

 

 

استفاده نکردن از برنامه ی زمان بندی آگهی

 

یک دیگر از اشتباهات خیلی رایج در استفاده از گوگل ادوردز که بسیاری از تازه کارها قربانی آن می شوند این است که آگهی هایشان را زمان بندی نمی کنند . زمان بندی کردن آگهی تان روی گوگل ادوردز نه تنها می تواند عملکرد آگهی را بهبود بدهد ، بلکه می تواند سرمایه ی شما را نیز حفظ کند .

بیشتر افراد کمپین هایشان را بیست و چهار ساعته و در هفت روز هفته برپا نگه می دارند به این امید که بیشترین ترافیک و نرخ کلیک را دریافت کنند . با این حال ، این کار تنها نیازمند گرفتن بیشترین دیده شدن ها و کلیک ها نیست ؛ همچنین نیازمند گرفتن بیشترین نرخ تبدیل نیز هست . هیچ لطفی در راه اندازی یک آگهی که به کاربران می گوید با شما تماس بگیرند ، اگر کسب و کارتان تعطیل باشد ، نیست . زمان بندی تبلیغات به نحوی که تنها زمانی راه اندازی شود که ساعت کاری کسب و کار شما است یک راه عالی است ، راهی که به شما کمک می کند غملکرد کمپین تان را بهبود دهید . انجام این کار نه تنها از کلیک های کم کیفیت جلوگیری می کند ، کلیک هایی که بعید است ساعت 3 صبح تبدیل شوند ، بلکه باعث کاهش زمانی می شوند که شما بودجه صرف آن می کنید .

یافتن زمان ایده آل برای نمایش داده شدن آگهی تان نیازمند آزمون و خطای بسیار است . تلاش برای یافتن زمان درست ممکن است سخت به نظر برسد ، اما هنگامی که آن را پیدا کردید ، متوجه یک تفاوت بزرگ در عملکرد کمپین تان خواهید شد .

 

نادیده گرفتن تقلب در کلیک

 

آخرین اشتباه در استفاده از گوگل ادوردز در فهرست ما چیزی است که اکثر کسب و کارها حتی اصلا نمی دانند که رخ می دهد . محافظت نکردن کمپین پرداخت به ازای هر کلیک تان از کلیک های جعلی یکی از بهترین راه ها برای از دست دادن پول است ! هزاران کسب وکار در سرتاسر دنیا کمپین های پرداخت به ازای هر کلیک راه می اندازند و پیوسته با دیگر کسب و کارها رقابت می کنند . بسیاری از کسب و کارها از قصد روی آگهی رقیبشان کلیک می کنند و به خوبی می دانند که این کلیک های بیهوده به نفعشان است .

این بدین معنا است که رقیب شما سریع تر بودجه ی روزانه ی شما را تمام می کند . اگر شما یک بودجه ی روزانه تنظیم نکرده باشید ، ( که خیلی خطرناک است ) ، فقط متوجه خواهید شد که نرخ تبدیلتان به میزان قابل توجهی کاهش یافته است .

اگر می خواهید یک کمپین عالی داشته باشید ، نیاز دارید که به نحوی در برابر این تقلب از خود محافظت کنید . از آن جا که خود ما برای سال ها تجربه ی تقلب کلیکی را داشته ایم ، تصمیم گرفتیم برای آن کاری بکنیم .

PPC protect یک نرم افزار جدید است که پاسخ گوی کمپین شما خواهد بود . با این قابلیت که به صورت خودکار کلیک های تقلبی را روی آگهی شما تشخیص دهد و مسدود کند ، شما متعجب خواهید شد که بدون آن تا به حال چه می کرده اید . برای این که ببینید چگونه این نرم افزار می تواند مبالغ هنگفت پول شما را برایتان حفظ کند ، به این  وبسایت برای یک نسخه ی رایگان سی روزه سر بزنید .

در صورتی که ساکن ایران هستید و قصد استفاده از Google Adwords و خدمات آن را برای کسب و کار خود دارید ، میتوانید از خدمات پی آسان در این زمینه استفاده کنید : استفاده از خدمات گوگل ادوردز در ایران به کمک پی آسان 

 

مطالب مرتبط :