اسپاتیفای یک ارائه دهنده خدمات دیجیتال برای پخش موسیقی است که به شما دسترسی به میلیون‌ها آهنگ، پادکست و ویدئو تولید شده توسط هنرمندان در سراسر جهان را می‌دهد. با پی آسان همراه باشید تا به بررسی و آموزش کامل اسپاتیفای، این سایت خارجی بپردازیم.

مقالات مرتبط:

سایت SEOClerks چیست؟

اهمیت یک انگیزه نامه ی خوب در فرایند پذیرش دانشگاه های بین المللی

اسپاتیفای بسیار جذاب است زیرا می‌توانید به صورت رایگان به محتوا دسترسی داشته باشید. تنها نیاز است که با استفاده از یک ایمیل ثبت نام کنید یا از طریق فیس‌بوک عضو شوید. اگر به حق عضویت ماهانه برای اسپاتیفای پرمیوم علاقه ندارید یا تنها می‌خواهید برای یک بار از آن استفاده کنید به آسانی می‌توانید شروع کنید و نیاز به هیچ تعهدی ندارید.
می‌توانید تفاوت‌های اصلی میان اسپاتیفای رایگان و پرمیوم را در بخش دیگری بیابید اما به عنوان یک خلاصه سریع، نسخه رایگان تحت حمایت تبلیغات است مانند ایستگاه‌های رادیویی. نسخه رایگان از طریق کامپیوتر شخصی، لپ تاپ و تلفن هوشمند قابل دسترسی است اما خدمات کامل نیازمند عضویت در نسخه پرمیوم است.

اسپاتیفای چگونه کار می‌کند؟

شروع شنیدن موسیقی در اسپاتیفای آسان است:

 1.  وارد سایت اسپاتیفای شوید و عضو شوید. توصیه ما عضویت از طریق فیس‌بوک است اگر دارای حساب کاربری هستید. زیرا یافتن و دنبال کردن دوستان را ساده‌تر می‌کند به این ترتیب می‌توانید ببینید آن‌ها به چه گوش می‌دهند و آهنگ‌ها را با آن‌ها به اشتراک بگذارید.
 2.  یک سطح از عضویت را انتخاب کنید. پیشنهاد ما اسپاتیفای پرمیوم است که به شما امکان دسترسی به ابزارهای بیشتری را می‌دهد انعطاف پذیرتر است و به دستگاه‌های بیشتری متصل می‌شود. شما برای خرید نسخه اسپاتیفای پرمیوم می‌توانید از خدمات پی‌آسان در پرداخت ارزهای بین‌المللی بهره ببرید.
 3.  اپلیکیشن رایگان اسپاتیفای را دانلود و نصب کنید. نسخه‌هایی برای دسکتاپ، آیفون یا آی‌پد و گوشی‌های اندروید وجود دارد.
 4.  بوسیله هر یک از این دستگاه‌ها وارد حساب کاربری خود شوید و به آن‌ها گوش دهید.

نصب اولیه بسیار ساده است اما اسپاتیفای دارای خصوصیات بیشتری است که با استفاده از آن به آن‌ها علاقمند می‌شوید همچنین هر چه بیشتر به آن گوش دهید هوشمندتر می‌شود.

آموزش کار با اسپاتیفای

آیا می‌توانید از اسپاتیفای موسیقی دانلود کنید؟

بله و خیر. با استفاده از اسپاتیفای پرمیوم می‌توانید موسیقی را به صورت آفلاین هم بشنوید اما به معنی سنتی آن قادر به دانلود موسیقی نخواهید بود. برای مثال، نمی‌توانید با دانلود کردن یک آلبوم و لغو عضویت خود در تاریخ بعد از آن بهره ببرید. همچنین نمی‌توانید آهنگ‌ها را دانلود کنید تا بر روی سی‌دی و دیگر دستگاه‌ها کپی کنید.
پس اگر می‌خواهید از نسخه پرمیوم اسپاتیفای با تمامی امکانات بهره ببرید، نگاهی به خدمات پرداخت آنلاین با ویزاکارت و مسترکارت پی‌آسان داشته باشید.
ایده نسخه آفلاین اسپاتیفای آن است که به شما اجازه دهد در زمانی که می‌خواهید در استفاده از اینترنت صرفه‌جویی کنید یا در سفر هستید و امکان دسترسی به اینترنت آسان نیست به موسیقی‌های مورد علاقه خود دسترسی داشته باشید.
با خرید اسپاتیفای پرمیوم می‌توانید به ۳ هزار و ۳۳۳ موسیقی به صورت آفلاین در سه دستگاه مختلف دسترسی داشته باشید. دانلود کردن موسیقی، آلبوم‌ها یا پلی لیست‌ها در اسپاتیفای آسان است، که بسیار عالی است. تنها کافی است بر روی save در آلبومی که به آن علاقه دارید کلیک کنید تا به صورت آفلاین به آن گوش دهید. همچنین بر روی سه نقطه در کنار یک آهنگ کلیک کنید و سپس (save to your music) را بزنید.

اسپاتیفای چه میزان اینترنت استفاده می‌کند؟

میزان استفاده اسپاتیفای از اینترنت بستگی به کیفیت پخشی است که انتخاب می‌کنید، در ادامه بیشتر در این مورد توضیح خواهیم داد. این راهنمایی است برای آنکه نشان دهیم مصرف اینترنت اسپاتیفای چقدر است:

 •  یک ساعت گوش دادن به موسیقی چیزی نزدیک به ۵۰MB مصرف می‌کند، اگر کیفیت نرمال باشد.
 •  با کیفیت نرمال می‌توانید در ۲۴ ساعت پخش موسیقی چیزی نزدیک به ۱GB اینترنت استفاده کنید.
 •  با کیفیت بالا ۱GB در کمتر از ۱۵ ساعت مصرف خواهد شد.
 • با بهترین کیفیت ۱GB را در ۷ ساعت استفاده می‌کنید.
 •  در صورت دیدن ویدئو مقدار بسیار بیشتری از اینترنت مصرف خواهید کرد.

می‌توانید با چک کردن کیفیت پخش و دانلود موسیقی دستگاه خود را تغییر دهید.

پخش با کیفیت بالای صدا در اسپاتیفای چگونه است؟

سه درجه متفاوت از کیفیت پخش در اسپاتیفای وجود دارد. پخش در فرمت Ogg Vorbis انجام می‌شود درجه بیت‌های هر یک از درجات کیفیت را دنبال می‌کند:

 •  پخش نرمال ۹۶kbps
 • کیفیت بالا ۱۶۰kbps
 •  بالاترین کیفیت پخش ۳۲۰kbps

درجه کیفیتی که انتخاب می‌کنید بستگی به ترجیح شما و انتخابتان براساس مصرف اینترنت است اما باید توجه کنید که بالاترین کیفیت تنها برای اعضای اسپاتیفای پرمیوم قابل دسترسی است.

پیدا کردن دوستان در اسپاتیفای

چگونه افراد و دوستان را در اسپاتیفای بیابیم؟

عضویت از طریق فیس‌بوک یا اتصال حساب کاربری فیس‌بوکتان بعد از عضویت در اسپاتیفای به شما اجازه خواهد داد تا به آسانی دوستان خود را یافته و دنبال کنید و ببینید آن‌ها به چه چیزی گوش می‌دهند. فید فعالیت‌ها در سمت راست دسکتاپ نرم افزار نمایش داده می‌شود و بهترین راه برای دیدن دوستانی است که موسیقی مشابه شما گوش می‌دهند یا حتی شوخی کردن با آن‌ها برای گوش دادن به گروه موسیقی آبا است.

همچنین می‌توانید با استفاده از قابلیت جستجو موجود در اپلیکیشن دوستان خود را بیابید. در پایین‌ترین نقطه فید فعالیت‌ها دکمه find friends وجود دارد که به شما اجازه می‌دهد دوستان و هنرمندان بیشتری را یافته و دنبال کنید.

اگر شما در فیس‌بوک نیستید و نمی‌خواهید حساب کاربری فیس بوک خود را به اسپاتیفای متصل کنید همچنان می‌توانید دوستان خود را جستجو کرده و دنبال کنید، تنها ممکن است در بعضی موارد کمی دشوارتر باشد.

براساس اسپاتیفای بهترین راه برای یافتن و دنبال کردن دوستان آن است که از قسمت جستجو در دسکتاپ استفاده کرده و به این ترتیب جستجو را انجام دهید:

اسپاتیفای: کاربر: نام کاربری

این فرمت را کپی کرده و نام دوست خود را جایگزین نام کاربری کنید. اگر این کار موفق نبود، از دوست خود بخواهید یا لینک پروفایل خود را به صورت مستقیم از صفحه پروفایل خود کپی کند و برای شما ارسال کند یا از آن‌ها بخواهید یکی از پلی لیست‌های عمومی خود را با شما به اشتراک بگذارد. اگر آن‌ها پلی لیست را ایجاد کرده باشند، آنگاه اسم کاربری آن‌ها به صورت یک شماره در این آدرس قرار خواهد داشت.

شما می‌توانید یا از این شماره برای یافتن آن‌ها استفاده کنید یا بر روی نام آن‌ها در پلی لیست کلیک کنید تا آن‌ها را دنبال کنید.

پلی لیست اسپاتیفای

پلی لیست‌های اسپاتیفای، رادیو و کشف موسیقی جدید

ایجاد یک پلی لیست به راحتی کلیک راست بر روی یک آهنگ و کلیک بر روی Add to Playlist یا کلیک بر روی سه نقطه و سپس کلیک بر روی یک آهنگ در اپلیکیشن است. آهنگ‌های مورد علاقه خود را انتخاب کنید و آن‌ها را در یک پلی لیست برای لذت شخصی خود قرار دهید. هنگامی که آغاز به این کار کنید خواهید دید که پلی لیست‌هایی که توسط دوستان و هنرمندان ایجاد شده‌اند را دنبال می‌کنید.

اسپاتیفای همچنین هوشمند است، هر بیشتر بیاموزد به چه نوع موسیقی علاقه دارید بر موسیقی که در آینده به شما ارائه می‌دهد تاثیر خواهد گذاشت. هنگامی که وارد بخش discover می‌شوید براساس آنچه به تازگی شنیده‌اید، تعدادی پیشنهاد دریافت می‌کنید. این شامل هنرمندانی مشابه هنرمندانی که به آن‌ها گوش داده‌اید می‌شود، همچنین بخش پل لیست‌های discover weekly و release radar.

Discover Weekly پلی لیستی است که هر دوشنبه توسط اسپاتیفای به صورت خودکار به روز می‌شود و شامل تعدادی آهنگ متفاوت براساس آنچه به تازگی گوش داده‌اید می‌شود.

Release Radar مجموعه‌ای از آهنگ‌های جدیدی است که هنرمندانی که دنبال می‌کنید منتشر کرد‌ه‌اند. توجه کنید که اگر هنرمند مورد علاقه خود را دنبال کنید در صورت تولید محتوای جدید توسط آن‌ها متوجه خواهید شد.

برای یافتن موسیقی جدید بر روی منو سه نقطه کلیک کنید و Go to Playlist Radio را انتخاب کنید و به صورت خودکار به یک ایستگاه رادیو راهنمایی خواهید شد که مجموعه‌ای موسیقی مورد نظر شما را براساس محتوای پلی لیست اصلی پخش خواهد کرد. می‌توانید از این شیوه برای شنیدن آهنگ‌های خاص یا هنرمندان استفاده کنید تنها باید artist radio یا song radio را انتخاب کنید.

اتصال بلوتوث به اسپاتیفای چگونه است؟

یکی از مشخص‌ترین فواید اسپاتیفای آن است که می‌توانید با استفاده از آن بر روی تلفن همراهتان آن را به دستگاه‌های مختلفی که دارای بلوتوث هستند متصل کنید و محتوای خود را پخش کنید. این می‌تواند به معنی یک دریافت کننده صدای خانگی باشد، دستگاه پخش اتومبیل‌تان باشد، هدفون‌های بلوتوثی یا اسپیکرهای متصل به بلوتوث، انتخاب‌های زیادی وجود خواهد داشت. با استفاده از اسپاتیفای پرمیوم همچنین می‌توانید از فواید اسپاتیفای کانکت هم بهرمند شوید. برای خرید و فعال سازی اسپاتیفای پرمیوم می‌توانید با کارشناسان پی آسان تماس بگیرید.

اسپاتیفای پرمیوم

اسپاتیفای کانکت چیست؟

اسپاتیفای کانکت به شما اجازه می‌دهد تا موسیقی خود را از طریق مجموعه متنوعی از دستگاه‌های متصل به وای‌فای پخش کنید مانند اسپیکرهای وای‌فای تلویزیون، آمازون اکو، کروم کست، کامپیوتر خانگی و بسیاری دیگر.

این مزیت عالی است زیرا به این معناست که می‌توانید به موسیقی خود در فضاها و با دستگاه‌های بیشتری گوش دهید. همچنین به شما این انتخاب را می‌دهد که چگونه موسیقی در حال پخش را بر روی حساب کاربری اسپاتیفای خود را کنترل کنید. برای مثال، اگر موسیقی را در اسپیکرها و با استفاده از گوشی خود پخش می‌کنید پس می‌توانید از آن به عنوان یک کنترل هم استفاده کنید تا صدا را تنظیم کنید، آهنگ‌ها را تغییر دهید یا در حالی که گوش می‌دهید یک پلی لیست برای مهمانی خود ایجاد کنید.

منبع: Pocket Lint