اسپاتیفای به عنوان یکی از موفق ترین سایت های خارجی در حوزه موسیقی است که امکانات بی نظیری دارد. با پی آسان همراه باشید تا با آموزش اسپاتیفای این سایت فوق العاده آشنا شویم.

مقالات مرتبط:

مثال های موفق از کمپین گوگل ادوردز Google Adwords / تجربه ی Upwork

ویژگی های جدید برنامه وب مانی WebMoney Keeper برای iOS و macOS

اتصال اسپاتیفای به آمازون اکو و گوگل هوم چگونه است؟

اگر یک اسپیکر هوشمند خانگی مثل گوگل هوم یا آمازون اکو دارید پس گوش دادن به موسیقی مورد علاقه‌تان بر روی اسپاتیفای می‌تواند لذت بخش باشد. تنها کاری که باید انجام دهید آن است که اسپاتیفای را به عنوان ارائه دهنده اصلی خدمات موسیقی در اپلیکیشن مرتبط انتخاب کنید سپس با استفاده از صدای خود به اسپیکر دستور دهید تا هر چه می‌خواهید را پخش کند.

اگر چندین دستگاه دارید می‌توانید از مزیت کارکرد چند اتاقی استفاده کنید و موسیقی اسپاتیفای را در منزل خود پخش کنید. گروه‌هایی را برای این دستگاه‌ها بسازید آن‌ها را متصل کنید سپس موسیقی یا پلی لیست خود را به‌وسیله صدای خود به آن گروه‌ها منتقل کنید این یکی از ویژگی‌های داشتن یک اسپیکر هوشمند با استفاده از هوش مصنوعی است. برای خرید این دستگاه‌ها می‌توانید از خدمات پی‌پال استفاده کنید.

هزینه اسپاتیفای چقدر است؟

اسپاتیفای به دو شکل اصلی وجود دارد رایگان و پرمیوم. اسپاتیفای پرمیوم ۹ دلار و ۹۹ سنت در ماه است که شامل دسترسی به ویژگی‌هایی نظیر پخش بدون تبلیغات، رد کردن‌های نامحدود، پخش با بالاترین کیفیت و اسپاتیفای کانکت است. برای خرید نسخه اسپاتیفای پرمیوم و پرداخت هزینه آن اینجا کلیک کنید.

اگر چندین نفر در خانه شما از اسپاتیفای استفاده می‌کنند می‌توانید از پرمیوم برای خانواده استفاده کنید که به ۶ نفر اجازه دسترسی به حساب خاص خودشان را براساس یک صورت حساب می‌دهد. تمامی کاربران باید دارای یک آدرس پستی باشند پس بسته‌ای نیست که بتوانید با دوستان خود از آن استفاده کنید اما روش خوبی است که هزینه‌ها را تقسیم کنید.

با قیمت ۱۴ دلار و ۹۹ سنت پرمیوم خانوادگی تفاوت چندانی با پرمیوم معمولی ندارد پس سرمایه گذاری به صرفه‌ای است. شما می‌توانید برای خرید این نسخه پرمیوم از خدمات پرداخت ارز بین‌المللی پی آسان اقدام کنید.

برای دانشجویان و دانش آموزان یک برنامه همراه با تخفیف است که در ماه ۴ دلار و ۹۹ سنت هزینه خواهد داشت.

با اسپاتیفای رایگان به چه دسترسی خواهید داشت؟

می‌توانید از اسپاتیفای به صورت رایگان استفاده کنید، اما ویژگی‌های آن محدود خواهد بود. در برنامه رایگان، موسیقی به صورت شافل پخش خواهد شد در هر ساعت می‌توانید 6 آهنگ را رد کنید. رادیو اسپاتیفای در دسترس نیست اما می‌توانید به پلی لیست‌ها میکس روزانه دسترسی داشته باشید.

با استفاده از برنامه رایگان می‌توانید به تمامی پلی لیست‌ها دسترسی داشته باشید، موسیقی جدید کشف کنید، آهنگ‌ها را با دوستان خود به اشتراک بگذارید، به آهنگ‌هایی که توسط رادیو اسپاتیفای انتخاب شده گوش دهید. همچنین می‌توانید هر پلی لیست، آلبوم یا هنرمندی را گوش دهید اما تنها به صورت پخش شافل.

استفاده از اسپاتیفای بر روی موبایل، دسکتاپ یا تبلت رایگان است پس به راحتی و در هر جایی قابل دسترس است. می‌توانید به نسخه رایگان  با استفاده از اپلیکیشن‌های گوشی‌های همراه، نرم‌افزار دسکتاپ یا وبسایت دسترسی داشته باشید.

اسپاتیفای پرمیوم به شما دسترسی به همه چیز را می‌دهد اما تبلیغات اجباری را ندارد چه بر روی دسکتاپ، موبایل یا تبلت.

کاربران پرمیوم می‌توانند هر آهنگی را پخش کنند، همچنین می‌توانند پلی لیست‌ها را بیابند و گوش دهند، موسیقی جدید کشف کنند، پلی لیست ایجاد کرده و تغییر دهند، موسیقی و پلی لیست‌ها را به اشتراک بگذارند و به موسیقی که توسط رادیو اسپاتیفای انتخاب شده گوش دهند.

کاربران پرمیوم همچنین می‌توانند آهنگ‌ها را رد کنند، به صورت آفلاین به موسیقی گوش دهند، از بالاترین کیفیت استفاده کنند و از اپلیکیشن اسپاتیفای موجود در گوشی خود به عنوان یک کنترل استفاده کنند.

کدهای اسپاتیفای چه هستند؟

آموزش اسپاتیفای

اسپاتیفای کد یکی از ویژگی‌های اسپاتیفای است که به کاربران اجازه می‌دهد تا به آسانی با دوستان و خانواده خود موسیقی به اشتراک بگذارند. می‌توانید با استفاده از آن یک کد خاص برای یک موسیقی، آلبوم یا پلی لیست ایجاد کنید و سپس یک نفر دیگر این کد را اسکن کند و در دستگاه خود به اشتراک گذارد تا به آن‌ها هم اجازه دهید از آن لذت ببرند.

اسپاتیفای کد هم بر روی آیفون و هم دستگاه‌های اندروید کار می‌کند، برای استفاده از آن تنها کافی است بر روی سه نقطه کلیک کنید سپس بر روی آنچه می‌خواهید به اشتراک بگذارید کلیک کنید و سپس آلبوم، تک آهنگ و پلی لیست به صورت پاپ آپ ظاهر می‌شود و کد هم در پایین آن قرار خواهد داشت.

بر روی دیگر دستگاه، بر روی جستجو کلیک کنید و دکمه دوربین را در بالا سمت راست کلیک کنید سپس به سادگی مد ر اسکن کنید و از آن استفاده کنید.

استفاده از اسپاتیفای کد برای همه باز است، پس به دنبال کدهایی از بندها، هنرمندان و نام‌های تجاری مورد علاقه‌تان باشید و سپس آن‌ها را به اشتراک بگذارید.

بیرون از اسپاتیفای کدز می‌توانید به آسانی به صورت مستقیم آهنگ‌ها را از اسپاتیفای بر روی دیگر بسترهای رسانه‌های اجتماعی مانند فیس بوک، توئیتر، اسکایپ و تامبلر به اشتراک بگذارید یا لینک را کپی کرده و در جایی که می‌خواهید، قرار دهید. به سادگی بر روی دسکتاپ کلیک راست کنید یا بر روی سه نقطه تک آهنگ، آلبوم، هنرمند یا پلی لیست که می‌خواهید به اشتراک بگذارید کلیک کنید و خدمت مورد نظرتان را انتخاب کنید.

تایم کپسول اسپاتیفای چیست؟

تایم کپسول اسپاتیفای

اسپاتیفای به صورت مرتب آپدیت‌هایی برای خدمات خود ارائه می‌دهد تا به بهتر شدن تجربه شنیداری شما کمک کند. این شامل پلی لیست‌های تغییر یافته و سفرهای اکتشافی است که به شما در گسترش افق موسیقیایی یافتن هنرمندان جدیدی که احتمالا از آن‌ها لذت خواهید برد کمک خواهد کرد.

گاهی آن‌ها لیست‌هایی ایجاد می‌کنند که به شما نشان می‌دهد چه شناخت دقیقی براساس آنچه به تازگی گوش داده‌اید از شما پیدا کرده‌اند. تایم کپسول یکی از این شعبده بازی هاست.

این یک پلی لیست شخصی سازی شده است که نزدیک به ۶۰ تک آهنگ را انتخاب می‌کند که احتمالا شما در دوران رشد خود به آن‌ها گوش داده‌اید. این مجموعه‌ای است از تک آهنگ‌های قدیمی است که به شما لذت نوستالژی خواهد داد. ما تایم کپسول را معمولا بسیار به جا می‌دانیم اما این در صورتی است که اسپاتیفای دانش خوبی از علاقه موسیقی شما پیدا کرده باشد که ارتباط مستقیمی با میزان استفاده شما از آن دارد.

پلی لیست‌های میکس روزانه چه هستند؟

نحوه کار با اسپاتیفای

اسپاتیفای با استفاده شما از آن علایق شما را شناسایی می‌کند. هر چه بیشتر گوش دهید هوشمندتر می‌شود. این خدمات پخش موسیقی برای چنین هوشی بسیار عالی است. سپس براساس علایق شما پلی لیست‌ها ایجاد می‌شوند.

این شامل پلی لیست‌های خودکاری مانند Summer Rewind نیز هست که شامل تمام آهنگ‌هایی است که در چند ماه گذشته به آن‌ها گوش می‌دادید.

اما پلی لیست‌های میکس روزانه کمی متفاوت هستند آن‌ها شبیه به ایستگاه‌های رادیویی هستند که آهنگ‌های مورد علاقه شما را با آهنگ‌هایی که اسپاتیفای فکر می‌کند ممکن است شما دوست داشته باشید ترکیب می‌کند. چندین پلی لیست میکس روزانه در دسترس است که هر کدام انواع و ژانرهای متفاوتی از موسیقی است که شما گوش داده‌اید. این مجموعه‌ها تا زمانی که علاقه داشته باشید پخش می‌شوند و با لایک کردن آهنگ‌هایی که دوست دارید یا پاک کردن آهنگ‌هایی که دوست ندارید این پلی لیست‌ها را بهتر کنید.

مانند پلی لیست‌های میکس روزانه، دیسکاور ویکلی هم راه خوبی هستند تا موسیقی جدید را بیابید.

نسخه خصوصی شنیداری اسپاتیفای چگونه است؟

گوش دادن در اسپاتیفای می‌تواند یک تجربه اجتماعی باشد. اگر اسپاتیفای را به حساب کاربری فیس بوک خود متصل کرده باشید برای مثال دوستان و خانواده شما می‌توانند ببینند به چه گوش می‌دهید و شما هم می‌توانید موزیک‌های مورد علاقه خود را با آن‌ها به اشتراک بگذارید. اما در مواقعی ممکن است که نخواهید دیگران بدانند شما به صورت مداوم به چه گوش می‌دهید. همه ما لذت‌های داریم که نمی‌خواهیم دنیا درباره آن چیزی بداند. اسپاتیفای آن را نسخه شنیداری خصوصی نام گذاری کرده است که می‌توانید در قسمت تنظیمات فعال کنید.

پادکست‌های اسپاتیفای چیست؟

پادکست اسپاتیفای

اسپاتیفای چیز بیشتری از خدمات پخش موسیقی است. اگر شما یک حساب کاربری اسپاتیفای داشته باشید می‌توانید از آن برای گوش دادن به هزاران پادکست متفاوت گوش دهید که شامل همه چیز از کمدی تا ورزشی، سبک زندگی و خبر هستند. این پادکست‌ها هم بر روی اپلیکیشن و هم بر روی جستجوگر دسکتاپ قابل دسترسی است و به راحتی می‌توانید پادکست‌های مورد علاقه خود را انتخاب کرده و دنبال کنید و هر گاه بخواهید به قسمت‌های مختلف دسترسی داشته باشید.

چگونه حساب کاربری اسپاتیفای خود را پاک کنید؟

اگر تصمیم گرفتید دیگر به حساب کاربری خود نیاز ندارید می‌توانید آن را پاک کنید. باید توجه داشته باشید که می‌توانید حساب پرمیوم را به حساب رایگان تبدیل کنید، پس اگر مسئله شما هزینه است توصیه ما به شما این است که ابتدا این گزینه را در نظر داشته باشید.

اگر همچنان خواستار پاک کردن حساب کاربری اسپاتیفای خود هستید این گام‌ها را دنبال کنید:

  1. به صفحه پشتیبانی اسپاتیفای بروید تا ببینید چگونه باید حساب خود را ببندید.
  2. وارد حساب کاربری خود شوید.
  3. بر روی لینک مخصوص پاک کردن حساب کاربری کلیک کنید.

اگر این روش موفق نبود، می‌توانید این روش را هم بیازمایید:

  1. وارد اسپاتیفای شوید و مستقیم به صفحه پشتیبانی بروید.
  2. بخش حساب را انتخاب کنید.
  3. گزینه می‌خواهم حساب اسپاتیفای خود را ببندم را انتخاب کنید.

سپس کلیک کرده یا عضویت خود را لغو کنید.

در قسمت اول آموزش اسپاتیفای به بررسی سایر امکانات این سایت فوق‌العاده پرداخته‌ایم که می‌توانید از اینجا آن را بخوانید.

منبع: Pocket Lint