شرکت شبکه‌های تیو متعلق به پی‌پال اطلاعات ٦/١ میلیون نفر از مشتریان را درز داده است، پی‌پال صدمه‌ای ندیده است.

در ١٠ نوامبر، بعد از اینکه مشخص شد بستر تیو دارای آسیب‌پذیری امنیتی است. پی‌پال فعالیت آن را به حالت تعلیق درآورد.

بستر پرداخت‌های دیجیتال جهانی، پی‌پال در شبکه‌های تیو که یک بستر پرداخت کانادایی تحت مالکیت پی‌پال است اطلاعات شخصی نزدیک به ٦/١ میلیون نفر را در خطر یافته‌است.

شبکه‌های تیو در یک بیانیه اعلام کرد: بستر پی‌پال به هیچ شکلی تحت تاثیر قرار نگرفته است زیرا سیستم‌های تیو به صورت کاملا مجزا از شبکه پی‌پال فعالیت می‌کنند و اطلاعات مشتریان پی‌پال در امنیت است.

در ماه جولای امسال پی‌پال با پرداخت ٢٣٣ میلیون دلار به صورت نقد شبکه‌های تیو را خریداری کرد.

در ١٠ نوامبر پی‌پال بعد از آنکه متوجه آسیب‌پذیری امنیتی بستر تیو شد فعالیت‌های آن را به حالت تعلیق درآورد.

این شرکت در روز دوشنبه اعلام کرد: فعالیت‌های شبکه‌های تیو برای حفاظت از اطلاعات مشتریان به حالت تعلیق درآمده است که بخشی از یک تحقیقات در حال انجام در مورد آسیب‌پذیری امنیتی بستر تیو است.

در تحقیقات جاری مدارکی دال بر دسترسی بدون اجازه به شبکه‌های تیو شامل مکان‌های نگهداری اطلاعات شخصی بعضی از مشتریان تیو و مشتریان تیو بیلرز کشف شد.

این شرکت باید با تمامی مشتریان، ارائه‌دهندگان صورت‌حساب و خرده فروشانی که تحت تاثیر این درز اطلاعاتی قرار گرفته‌اند، تماس بگیرد.

شرکت در بیانیه خود اعلام کرده است: با افرادی که مورد هدف قرار گرفته‌اند به صورت مستقیم تماس گرفته خواهد شد و دستورالعمل‌هایی را برای نظارت دریافت خواهند کرد.

تیو اضافه کرد: ما به برقراری ارتباط با مشتریان برای به روز‌شدن‌های مهم ادامه خواهیم داد.

پی‌پال دارای ٢١٨ میلیون دارنده حساب کاربری فعال است که در ٢٠٠ بازار در سراسر جهان قابل دسترسی هستند، بستر پی‌پال شامل برین‌تری، ونمو و زوم مشتریان و فروشندگان را قادر می‌سازد تا به شکل بیش از ١٠٠ واحد پولی، وجه دریافت کنند.

 

دیگر مطالب: