۸۸۷۰۰۲۱۵ info@payasan.com
Select Page

معمولا کلمه ی نوآوری را در صنعت و مسائل مربوط به آن زیاد شنیده ایم؛ مثلا در ورکشاپ ها و کنفرانس ها و مقالاتی که در سایت LinkedIn . اما مسئله ی نوآوری های موبایل چیزی فراتر از یک کلمه و عبارت کلیشه ای است . این عبارت از آن دسته از عبارت های کلیشه ای محبوب اما زودگذر نیست ، بلکه یک فرایند رو به رشد و تعیین کننده در تجارت الکترونیک است .

برای بررسی و اثبات ادعای خود تصمیم گرفته ایم رویکرد دو شرکت فعال در زمینه تجارت الکترونیک را در این پست مثال می آوریم و به شما به اشتراک می گذاریم.

با توجه به اینکه 48 درصد مشتریان در استرالیا با استفاده از موبایل خود هفته ای حداقل یک خرید انجام می دهند ، شاهد رشد و توسعه کسب و کارهای مختلف استرالیا هستیم که به صورتی واقعا ابتکاری وارد حوزه های نوآوری های موبایل شده اند و کسب و کار خود را به یک کسب و کار موبایل محور تبدیل کرده اند .

در اینجا ما دو نمونه از برندهایی که در استرالیا فعالیت دارند را آورده ایم ؛ که با پیشنهادات و نوآوری های خود در زمینه موبایل ، خود را به یک کسب و کار موبایل محور برای مشتریان استرالیلیی تبدیل کرده اند . و نگاهی داریم به دلایل اینکه نوآوری های موبایل مسئله ای فراتر از صرفا ساخت یک وبسایت سازگار موبایل است.

 

شرکت BP

در اواخر سال گذشته، BP که یک شرکت صنایع خرده فروشی سوخت و صنایع دستی استرالیا است ، راه اندازی برنامه BPMe خود را به یک کسب و کار موبایل محور تبدیل کرد. این شرکت از طریق همکاری با PayPal، برنامه BPMe را راه اندازی کرد که به مصرف کنندگان اجازه می دهد تا به سادگی بهای سوخت خود در پمپ بنزین ها را پرداخت کنند.

پر کردن باک بنزین در کشورهای توسعه یافته یا در حال توسعه ، یک تجربه و یک کار روتین روزانه محسوب می شود. با این حال یکی از مشکلات همیشگی افرادی که میخواهند بنزین بزنند، صف های طولانی پرداخت است . با این حال برنامه BPMe به شما این اجازه را می دهد که قبل از بنزین زدن، نوع سوخت و مقدار آن را انتخاب کنید و بعد از بنزین زدن همانجا به سرعت بهای آن را با موبایل خود پرداخت کنید . در نتیجه مشکل صف های طولانی و فرایند وقت گیر پرداخت برطرف میشود.

با این نوآوری های موبایل که برنامه BPMe در پیش گرفته است، مشتریان میتوانند فرایند ساده و پر سرعتی از پرداخت را تجربه کنند و آزادند که بدون پیاده شدن استفاده از پول نقد یا کارتخوان ، بهای سوخت خود را پرداخت کنند. این برنامه برای کسانی که از آن استفاده نمی کنند نیز فایده دارد، چرا که صف های پرداخت را خلوت تر می کند و دسترسی به پمپ ها را تسریع می کند.

 

سرویس NSW ، تسهیل امور خدمات ضروری

با توجه به اینکه مصرف کنندگان و کاربران دنیا بیش از هر زمان دیگری از موبایل های خود استفاده می کنند ، سندی است بر این موضوع که نوآوری های موبایل موضوع مهمی است . مثلا در استرالیا حدود 72 درصد کاربران موبایل ، پرداخت های خود را از طریق موبایل انجام می دهند ولی این در حالی است که 25 درصد فروشگاه های انلاین استرالیایی بر محور موبایل فعالیت می کنند. تقاضا برای تجربیات بهتر با موبایل در حال افزایش است .

در ادامه ی همین افزایش تقاضا ، شاهد رشد و تاسیس بعضی سرویس ها و برنامه ها هستیم که بر محور نوآوری های موبایل ، این پلتفرم را اولویت اصلی کسب و کار خود قرار داده اند .

سرویس NSW چندی پیش با ادغام خدمات خود و خدمات پی پال وارد فاز جدیدی از فعالیت های خود شده است و برای خود برنامه مخصوص تلفن همراه و وبسایت تاسیس کرده است . هرچند که با استفاده از این سرویس قبلا هم شهروندان استرالیا میتوانستند به پرداخت و درخواست خدمات و امور رسمی و دولتی بپردازند ، با استفاده از پی پال و برنامه ی موبایل جدید این سرویس ، کلیه امور ساده تر و سریعتر شده است . حالا با توجه به این نوآوری های موبایل که ارائه شده است و اتصال سیستم پی پال به آن، از هر سه کاربر این سرویس، یک نفر عملیات پرداخت را با پی پال انجام می دهد.

با استفاده از این سرویس ، کاربران میتوانند برای ثبت نام ماشین و گواهینامه ، درخواست مجوز های مختلف از سوی شهرداری و دولت و دریافت بیمه و خدمات پرداخت دولتی ، اقدام کنند؛ آن هم تازه با چند لمس ساده در محیط برنامه ی موبایل و پر کردن چند فیلد ساده و عملیات پرداخت سریع پی پال.

مطالب مرتبط :