اپل همکاری خود با دانشگاه فنی حرفه‌ای فرانسوی سیمپلون را اعلام کرد. این دانشگاه آموزش‌های مربوط به زبان برنامه‌نویسی سوئیفت را ارائه خواهد داد.

سیمپلون تصمیم دارد در ابتدا برنامه آموزش سوئیفت را در پاریس و لیون در ماه ژانویه راه اندازی کند. بر طبق برنامه، این موسسه در گام‌های بعدی این برنامه را به دیگر شهرهای کشور گسترش خواهد داد.

شرکت‌کنندگان وارد یک برنامه چهار هفته‌ای خواهند شد که توسط اپل و کارشناسان تحصیلی مختلف طراحی شده است.

علاوه بر این برنامه، اپل منابع مالی لازم برای استخدام معلمان و آموزش آنها را نیز تامین خواهد کرد. این غول سیلیکون ولی همچنین دسترسی به سخت‌افزار مثل آی‌فون‌ها، آی‌پدها و مک‌ها را نیز بر عهده دارد.

این برنامه آموزشی به برنامه هفت ماهه موجود سیمپلون در توسعه وب اضافه خواهد شد.

برنامه اپل به صورت کامل نیکوکارانه نخواهد بود و به رشد اپ استور کمک خواهد کرد. این برنامه احتمالا به بهبود نیروی کار اپل در آینده منجر خواهد شد.

سوئیفت یک زبان با منبع باز است که توسط اپل طراحی شده و برای بسترهای این شرکت بکار می‌رود. اپل در آموزش این زبان در سراسر جهان با پشتکار عمل کرده و موسسات آموزشی و مشتاقان مستقل را هدف قرار داده است.

در ابتدای این ماه، اپل اعلام کرد در هفته برنامه‌نویسی اروپا بیش از ٢هزار جلسه رایگان برنامه‌نویسی برگزار خواهد کرد که از تاریخ ٦ اکتبر تا ٢١ اکتبر ادامه خواهد داشت که شامل روزانه حداقل یک جلسه رایگان در یکی از فروشگاه‌های اپل در سراسر اروپا خواهد بود.

تیم کوک، مدیرعامل اپل می‌گوید:

برنامه‌نویسی یکی از توانایی‌های ضروری است که به افراد در سنین مختلف این امکان را می‌دهد تا ایده‌های خود را با جهان به اشتراک بگذارند.

اپل همیشه باور داشته است که برنامه‌نویسی زبان آینده است، ما تلاش کرده‌ایم ابزارهایی ایجاد کنیم که آن را سرگرم‌کننده و قابل دسترس برای همه کند. ما خوشحالیم که هزاران برنامه در فروشگاه‌های اپل در هفته برنامه‌نویسی در اروپا ارائه می‌کنیم و بیصبرانه می‌خواهیم عشق خود را به برنامه‌نویسی با جوانان و آموزگاران سراسر اروپا سهیم شویم.

انتظار می‌رود همکاری با سیمپلون در دو سال ابتدای خود ١٦٠٠ نفر را جذب کند.

 

شما میتوانید توسط وب سایت پی آسان در آزمون های بین المللی همچون TOFEL iBT، GRE، CFA و… شرکت نمایید. برای اطلاعات بیشتر اینجا کلیک کنید

 

مطالب پیشنهادی: