۸۸۷۰۰۲۱۵ info@payasan.com
Select Page

محتوای مفید باید در هسته ی بازاریابی شما قرار بگیرد .بازاریابی سنتی ، هر دقیقه که می گذرد ، اثرگذاری اش کم تر و کم تر می شود . به عنوان یک بازاریاب پیش رو ، شما می دانید که راه بهتری هم برای بازاریابی وجود دارد : وارد شدن به حوزه ی بازاریابی محتوا .

« بازاریابی محتوا یک رویکرد بازاریابی استراتژیک است که روی خلق و توزیع محتوای ارزشمند ، مرتبط و سازگار کار می کند ، به منظور جذب و نگه داری مخاطب ، مخاطبی که به وضوح تعریف شده است – و این بازاریابی در نهایت ، برای سودمند کردن واکنش مشتری است . »

به جای این که محصولات یا خدمات خود را زیاد از حد برای مخاطبان توضیح دهید ، شما دارید یک محتوای واقعاً مرتبط و مفید را در راستای چشم اندازهایتان ، به مشتری ارائه می کنید ، تا به آن ها در حل مسائلشان کمک کند .

نام های تجاری پیشرو از بازاریابی محتوا استفاده می کنند

تحقیقات سالانه ی ما نشان می دهد که طیف وسیعی از بازاریابان از بازاریابی محتوا استفاده می کنند . در واقع ، بسیاری از سازمان های برجسته در جهان از این نوع بازاریابی استفاده می کنند ، سازمان هایی شامل P&G ، مایکروسافت ، Cisco Systems ، و John Deere . این رویکرد همچنین در سرتاسر جهان توسط کسب و کارهای کوچک و فروش گاه های یک نفره نیز توسعه داده شده و اجرا می شود . چرا ؟ به این خاطر که کار می کند ، مؤثر است .

 

بازاریابی محتوا برای خطوط پایینی کسب و کار شما – و مشتریانتان خوب است

به طور وِیژه ، سه دلیل کلیدی – و منافع – برای کارآفرینانی که از بازاریابی محتوا استفاده می کنند وجود دارد :

  • افزایش فروش
  • صرفه جویی در هزینه ها
  • مشتریان بهتری که وفاداری بیش تری دارند

 

اهمیت محتوا در حال حاضر – و آینده – در زمینه ی بازاریابی

به عقب برگردید و تعریف بازاریابی محتوا را یک بار دیگر بخوانید ، اما این بار دو واژه ی « ارزشمند » و « مرتبط » را حذف کنید . این تفاوت بین بازاریابی محتوا و دیگر زباله های اطلاعاتی است که از شرکت هایی دریافت می کنید که سعی می کنند « چیزهایشان » را به شما بفروشند . شرکت ها تمام وقت برای ما اطلاعات ارسال می کنند – همان اطلاعاتی که بیش تر وقت ها خیلی مرتبط و ارزشمند نیستند ( می توانیم آن ها را هرزنامه ( Spam ) بنامیم ؟ ) . و این امری است که در محیط دنیای امروز که هزاران پیام بازاریابی به صورت روزانه به هر شخص می رسد ، بازاریابی محتوا را مشکل می کند ، چرا که دید مخاطبان عوض شده است .

 

بازاریابی بدون محتوای عالی امکان پذیر نیست

صرف نظر از نوع تاکتیک بازاریابی ای که شما استفاده می کنید ، بازاریابی محتوا بهتر است بخشی از فرایند بازاریابی شما باشد ، نه این که رویکردی جداگانه باشد . محتوای کیفی بخشی از تمامی شکل های بازاریابی است :

  • بازاریابی رسانه های اجتماعی : استراتژی بازاریابی محتوای شما باید پیش از استراتژی بازاریابی رسانه های اجتماعی شما طراحی شود .
  • سئو ( SEO ) : موتورهای جست و جو به کسب و کارهایی که محتوای باکیفیت و سازگار منتشر می کنند ، جایگاه بهتری در نتایح جست و جوی موتورهای جست و جو می دهند .
  • روابط عمومی : استراتژی های موفق روابط عمومی به مسائلی می پردازند که خوانندگان مطالب آن ها به آن مسائل اهمیت می دهند ، نه این که به صورت نامرتبطی به مسائل کسب و کار بپردازد .
  • PPC ( پرداخت به ازای هر کلیک ) : برای تبلیغات مبتنی بر پرداخت بر هر کلیک ، شما به یک محتوای عالی برای پشتیبانی از آن نیاز دارید .
  • بازاریابی درون گرا : محتوا کلیدی برای دست یابی به ترافیک ورودی بالا و رسیدن به اهداف است .
  • استراتژی محتوا : استراتژی محتوا بخش بزرگی از استراتژی بازاریابی محتوا است . چه اتفاقی می افتد اگر مشتریان شما انتظار دریافت محتوای بازاریابی شما را بکشند ؟ چه خواهد شد اگر آن ها این محتوا را حتی پیش بینی کنند و برای هم کاران خود نیز به اشتراک بگذارند ؟

 

نتیجه گیری

پس واضح است که در دنیای امروز ، اگر بنا را بر همان روش های سنتی بازاریابی بگذاریم ، قرار نیست اتفاق عجیبی برای کسب و کارمان بیفتد . حتی احتمال زیادی وجود دارد که متضرر شویم . محتوا حتی در همان روش های سنتی نیز کارکرد بسیار دارد . در دنیایی که مردم روزانه با هزاران محتوای بی کیفیت تبلیغاتی رو به رو می شوند و اتفاقاً به دنبال راهی برای دفع آن اند ، یک محتوای ویژه ، مفید ، جذاب و قابل فهم برای عموم می تواند تأثیر قابل توجهی در افزایش فروش شما و سود حاصل از کسب و کارتان داشته باشد . حتی در استفاده از روش های قدیمی تر بازاریابی دیجیتال ، مثل بازاریابی تلفن همراه و بازاریابی ایمیلی ، مسأله ی محتوا ، طراحی و مدیریت آن حایز اهمیت بسیار است . کاربران بسیاری در محیط اینترنت ، قرار است خودشان انتخاب کنند که می خواهند محتوای ما را ببینند یا نه . خیلی سودمند است اگر این محتوا برایشان بیش از یک تبلیغ صرف باشد . محتوایی که ریاکارانه و حقه ای برای فروش به نظر نرسد . محتوایی که حتی خارج از زمینه ی تبلیغ ، برایشان جذاب باشد و ارزش توجه کردن داشته باشد .

مطالب مرتبط :