۸۸۷۰۰۲۱۵ info@payasan.com
Select Page

طالبی که در ادامه بیان می‌شوند، توصیه قانونی یا مشاوره سرمایه گذاری نیستند و صرفا ترجمه ای است از مطلب prestonbyrne در رابطه با بررسی حالت بد برای بلاک چین و رمزارز . یکی از جنبه‌های مثبت دور شدن از فضای بلاک چین برای من (جهت اخذ مدرک حقوقم در امریکا) این بود که تا مدتی نیاز به شرکت در جلسات مختلف یا پاسخ دادن به تماس سرمایه گذاران نداشتم. جذب سرمایه همیشه کار چالش برانگیزی است.

بررسی حالت بد برای بلاک چین و رمزارز (1)

بررسی حالت بد برای بلاک چین و رمزارز (2)

بررسی حالت بد برای بلاک چین و رمزارز (3)

بررسی حالت بد برای بلاک چین و رمزارز (4)

___________

قسمت چهارم:

حالت بد دوم بلاک چین و رمزارز: تغییرات قانونی

سناریوی شماره 2 به اندازه قبلی مفرط نیست اما برای وقوع این حالت موسسات دولتی باید دیرتر برای عمل وارد این بازار شوند.

اول از همه اینکه در حال حاضر ارزش بازار ارزهای دیجیتال 170 میلیارد دلار است و علائمی از کاهش آن مشاهده نمی‌شود. افرادی مشاهده می‌شوند که در این حوزه فعالیت ندارند اما در جریان هستند که بیت‌کوین یا اتریوم چیست و با توجه به اینکه عده بسیار کمی از افراد قادر به انجام کارهایی مثل برنامه نویسی در این پلتفرم‌ها هستند، نگرانی ایجاد می‌شود و نشان می‌دهد در این بازار دائماً چک‌هایی نوشته می‌شوند که به احتمال زیاد نقد نخواهند شد. تاخیر در پیاده سازی نظارت‌های قانونی بر این بازار باعث می‌شود که این طرح‌ها قربانیان بیشتری بگیرند. هر چه این اعمال قانون بیشتر زمان ببرد، خطر شدیدتر خواهد شد.

دوم اینکه با رونق گرفت این بازار شاهد خواهیم بود سازمان‌ها و شرکت‌هایی که پیش از این سرمایه گذاری هنگفتی در این حوزه انجام داده اند با بهانه حمایت از نوآوری از قانونگذاران می‌خواهند که با ملایمت بیشتری با این ارزهای دیجیتال برخورد کنند. اما این خواسته معقول نیست چون ارزهای دیجیتال از همان زمان تشکیل بلاک پیدایش (یا جنسیس بلاک) نوآوری‌های خودشان را نشان دادند و بعد اینکه پیاده سازی قابلیت‌های جدید سال‌ها زمان می‌برد (بر خلاف نرم‌افزارهای معمولی که توسعه دهندگان می‌توانند درباره پیاده سازی تغییرات جدید با هم به توافق برسند و در عرض چند ساعت یا چند روز آن را اجرایی کنند). Coin Center هم تا حدی این اقدام را انجام داده اما با وقوع ماجراهایی مثل ماجرای Protostarr شرکت‌های اجرا کننده ICO و سرمایه گذاران آنها منابع بیشتری را برای تصویب قوانین مطلوب خودشان صرف خواهند کرد.

بسیاری از مداراهایی که با بیت کوین صورت گرفته، ریشه در همین مسئله دارند.

حالت بد سوم: لمسی آرام

در این حالت فقط کلاهبرداران خطرناک تحت پیگرد قانونی قرار می‌گیرند و قانونگذاران کاری به دیگران ندارند. به نظر من چنین چیزی بعید است یا چنین پاسخی برای سال 2014 صحیح بود و شرایط بازار بسیار تغییر کرده است. این فضا به اندازه‌ای به موفقیت رسیده که بعید می‌رسد این موفقیت قانونی باشد.

در واقع در این حالت بازار ICOها به اندازه‌ای رشد پیدا می‌کند که نادیده گرفتن آن برای قانون گذاران غیرممکن می‌شود.

در این مقاله آنلاین از کمیسیون بورس و اوراق بهادار بانام “پلیس‌های کی‌استون” (شخصیت‌هایی طنز در فیلمی به همین نام) یاده شده است. دو هفته بعد یعنی در 25 جولای، این کمیسیون گزارش بازرسی از سازمان‌های غیر متمرکز مستقل را منتشر کرد. در ماه آگوست شاهد تعلیق معاملاتی مربوط به ICOها بودیم. امروز صبح هم خبر مربوط به Protostarr را شنیدیم.

بررسی حالت بد برای بلاک چین و رمزارز (1)

بررسی حالت بد برای بلاک چین و رمزارز (2)

بررسی حالت بد برای بلاک چین و رمزارز (3)

بررسی حالت بد برای بلاک چین و رمزارز (4)

بلاک چین و رمزارز

جمع‌بندی و نتیجه‌گیری

به نظر من ICOها برای آینده شبکه و سرمایه گذاری دقیقاً مثل “ترس از راه آهن” برای انقلاب صنعتی هستند. قسمت عمده‌ای از خطاهای صورت گرفته در زمینه تخصیص سرمایه، ناشی از درک نادرست نسبت به سودمندی واقعی این تکنولوژی انقلابی و اعمال نادرست این تکنولوژی به مشکلات معاصر است.

رونق ICOها دو مسئله را به ما نشان داد.

اول از همه اینکه در دنیایی که ممکن است نرخ بهره منفی در آن وجود داشته باشد، تقاضا برای سرمایه گذاری‌هایی با ریسک بالا و بازده بالا بسیار زیاد است.

دوم اینکه به ما نشان داد که شبکه‌های بلاک چین (از جمله بیت‌کوین و اتریوم) ماشین‌های توزیع شده فوق العاده قابل اطمینانی هستند که حتی با وجود حجم انبوهی از سوء استفاده و عدم وجود مدیریت و نظارت انسانی کارشان را انجام می‌دهند.

مدت‌هاست که نیاز به شکل گیری یک مدل جدید از پول، قراردادها و سرویس‌های مالی ایجاد شده که از نظر قانونی مجاز باشند. مطمئناً ICOها و ارزهای دیجیتالی که امروزه با آنها روبرو شدیم، بخشی کوچکی از این اکوسیستم خواهند بود.

کاربرد آینده این تکنولوژی‌ها – سودهای 100 برابری یا 1000 برابری دائمی که زندگی مردم را متحول می‌کنند – با ابداع کوین‌هایی مثل کوین فیسبوک محقق نمی‌شوند. بلکه با ترکیب دو واقعیتی که پیش از این به آنها اشاره شد، محقق خواهند شد تا محصولات و راهکارهای جدید ابداع شوند که نه تنها با قانون سازگار هستند بلکه به صورت خودکار و فوق العاده کارآمد عمل کنند. کمپانی‌هایی همچون Coinbase و Blockchain.info می‌توانند در حوزه ارائه مجوز و UX کار کنند؛ کمپانی‌هایی مثل Tendermint و Monax هم می‌توانند بک‌اندهای این نسل جدید از زیرساخت‌ها را تامین کنند.

حباب ICO و وعده‌های آن برای دستیابی به سودهای فوری به درستی در مرکز توجه توده مردم قرار گرفته است و در واقع به آنها وعده داده شده که در کوتاه ترین زمان، با کمترین تلاش به بیشترین سود می‌رسند. برای اینکه بتوانیم اپلیکیشن‌ها و کاربردهای سودمندی از این تکنولوژی تشکیل دهیم، باید اول این حباب منفجر شود و قطعاً به زودی شاهد رخ دادن این اتفاق خواهیم بود.

بررسی حالت بد برای بلاک چین و رمزارز (1)

بررسی حالت بد برای بلاک چین و رمزارز (2)

بررسی حالت بد برای بلاک چین و رمزارز (3)

بررسی حالت بد برای بلاک چین و رمزارز (4)

____________________________________________________________

در صورتی که داخل ایران هستید و قصد خرید آنلاین و اعتباری از سایت های خارجی و فروشگاه های آنلاین خارج از کشور ( از جمله فروشگاه های خارجی اینستاگرام ) را دارید ، میتوانید از خدمات سایت پی آسان در این زمینه استفاده کنید :