دقت کرده اید که این روز ها چقدر سخت است که جایی بروید و ببنید که آدم ها در گوشی خود فرو نرفته اند؟ مردم دیگر صرفا برای تماشای ویدیوها و عکس های بامزه استفاده نمی کنند ، بلکه دیگر دیوایس های موبایل بخشی جدایی ناپذیر از زندگی روزمره و فرهنگ آن ها است. در ادامه این گزارش پیپال درباره مسیری که تجارت الکترونیک در یک دهه گذشته طی کرده است و آینده ی آن در دهه آینده گمانه زنی شده است.

رشد چشمگیر فروش تلفن های همراه در یک دهه گذشته باعث شده است که دستگاه های دیجیتال دیگر نیز خودشان را با تغییر تحولات و کارکردهای آن و جایگاه آن در زندگی روزمره ما انسان ها هماهنگ کنند. اما این رشد چشمگیر یک نکته ی بزرگ تر دارد و آن این است که تلفن های همراه به منبع اصلی ما برای اتصال به اینترنت و انجام امور روزمره ای مانند پرداخت پول تبدیل شده اند .

آنچه که شاهدش هستیم یک تغییر اساسی در شکل و تکامل ارز و اعتبار است که توسط تلفن همراه به وجود آمده است و از نتایج اصلی آن رونق خرده تجارت های دیجیتال است. فرصت های تجارت با توجه به بستر مناسب برای ارتباط عمیق و بهتر با مشتریان و قابل دسترس بودن در هر لحظه و مکان از مزایای این مدل جدید است . اما همیشه هم شرایط اینگونه نبوده است .

در همین زمینه، اشاره به مواردی ضروری است که نیروی محرک به وجود آمدن این سطح از گسترش زیاد موبایل و پرداخت های مبتنی بر آن هستند . برای مثال :

  • در سال 2007 آیفون به همراه 15 اپلیکیشن ارائه شد
  • در سال 2008 فروشگاه اپل استور تاسیس شد و اولین گوشی آندروید به بازار عرضه شد
  • در سال 2009 برنامه های تجاری موفقی نظیر uber تاسیس شد
  • در سال 2012 فروشگاه گوگل پلی راه اندازی شد
  • در سال 2015 تعداد اتصالات تلفن همراه در سراسر جهان به 7.7 میلیارد دلار رسید

همزمان با این بررسی و گذشت بیش از یک دهه ، وقت آن رسیده است که کارنامه پیپال را در این دوره ی زمانی بررسی کنیم . هنگامی که پیپال در میان اولین پرداخت های موبایلی در سال 2006 شروع به کار کرد، تنها کمتر از یک درصد از تراکنش های مالی اش در سطح جهان مربوط به تراکنش های موبایلی بود .  در سال 2015 این رقم برابر تقریبا 30 درصد شده است و کاربران تلفن همراه پیپال در سراسر جهان با استفاده از 1.4 میلیارد عملیات پرداخت، 66 میلیارد دلار پرداخت انجام داده اند .

عادت های خرید ما انسان ها در حال تغییر است و تغییرات به سمتی می رود که جریان پول به سمت دنیای موبایل سرازیر شده است. صاحبان مشاغل و تجار هم باید با این تغییر همراه شوند .

بنابر این مطالب ، چه چیزهایی میتوان در دهه ی آینده انتظار داشت که برای دنیای موبایل و تجارت الکترونیک اتفاق بیافتد. در ادامه چند ایده را بررسی می کنیم :

  • پول دیجیتالی می شود. ما در پیپال کاملا معتقد هستیم که تا چند ساله آینده تغییرات بیشتری در صنعت خدمات ارزی و مالی به وجود می آید و درصد بیشتری از مبادلات پولی به صورت پول های دیجیتال انجام می شود . همانطور که در طی 20 تا 30 پیش پول دیجیتال مسیر خود را برای رایج شدن به سرعت پیمود ، در آینده با سرعت بیشتری به سمت غالب تر شدن پیش می رود . مثلا در چند سال گذشته تقریبا 50 درصد از پول های مبادله شده در جهان به صورت نقد و چک بود و باقی به صورت آنلاین و اعتباری و دیجیتال بود . پیش بینی می شود تا چند ساله آینده این درصد به 25 کاهش پیدا کند .
  • در زمینه تجارت business-to-business (B2B) شاهد رشد هستیم . جایی که در آن شرکت ها به دنبال فروش تجزیه تحلیل ها و داده ها و اجاره فضاهای ذخیره سازی ابری هستند.
  • افزایش ویژه ای در زمینه تجارت های الکترونیک مبتنی بر ارائه خدمات و اجاره امکانات اتفاق خواهد افتاد ( با توجه به رشد شرکت هایی مانند uber و Airbnb ) . حتی امروزه هم طیف وسیعی از تجارت های اینچنینی ، مانند خدمات حمل و نقل کالا و پارکینگ و دوچرخه و حتی گردش بردن سگ ها در حال شکوفایی هستند.
  • شراکت های بیشتری در راه است . برندهای بزرگ اقتصادی دنیا در حال حاضر به شراکت و سرمایه گذاری و حتی همکاری و تجارت با استارتاپ ها و شرکت های کوچک ارائه دهنده خدمات دیجیتال می پردازند و از طریق آن ها به ارائه محصولات خود می پردازند . در آینده رویکر تجار دنیا بیشتر بر مبنای همکاری است تا رقابت .
  • تبلیغات زمینه ای (Contextual Commerce) که بر پایه ی برآورده کردن یک تجربه ی خرید سریع و راحت و کاربرپسند برای مشتریان است . عمل خرید آنلاین چیزی نیست که بخواهد تایم زیادی از زمان گذرانده شده ی کاربران در دنیای دیجیتال را مصرف کند . برای مثال ممکن است یک کاربر عادی تایم زیادی در روز را صرف جست و جوی خرید و انجام خرید آنلاین مصرف نکند و اینطور فکر کنید که ممکن است فروش زیادی از این طریق وجود نداشته باشد. اما توجه کنید که یک کاربر دنیای دیجیتال ، تایم خیلی زیادی از روز خود را صرف چک کردن ایمیل ها ، فیلم ها و انجام بازی های ویدیویی موبایل کند . این بسترها جای مناسبی است که مشتریان خود را با یک تبلیغ و درون برنامه ای و یک دکمه ی خرید، شکار کنید .

 

آنچه که درباره ی دهه ی آینده مهم است ، همکاری توامان شرکت ها و سرویس های ارائه خدمات تجارت الکترونیک است که به کمک هم بتوانند یک بستر بزرگ جهانی امن و جامع برای پرداخت های الکترونیک و تجارت الکترونیک ایجاد کنند. پیپال سال هاست که درباره قدرت تجارت الکترونیک و پرداخت های مبتنی بر برنامه های موبایل صحبت و فعالیت کرده است و اکنون میتوان پتانسیل های بزرگ و کامل ایجاد شده در این صنعت را مشاهده کرد .

 

مطالب مرتبط :