بررسی گزارش عملکرد سامانه نیما نشان میدهد، تا آخرین روز کاری هفته حدود ۵.۵ میلیارد یورو ارز صادراتی به این سامانه تزریق شده است.

پی آسان: به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از تسنیم، بر اساس گزارش عملکرد بازار ثانویه سامانه نیما، تا کنون حدود 5.5 میلیارد یورو ارز صادراتی به سامانه مذکور تزریق شده و حدود 4.9 میلیارد یورو نیز در اختیار واردکنندگان قرار گرفته است.

این آمارها نشان میدهد، در آخرین روز  کاری هفته تنها 2 میلیارد یورو ارز صادراتی به این بازار تزریق شده و همین موضوع منجر به افزایش مقطعی قیمت میانگین ارز صادراتی در بازار ثانویه شده است. معادل یورویی قیمت  روز گذشته در کانال 10 هزار تومان بوده است.

گفتنی است، روز 4شنبه حدود 45 میلیون یورو ارز صادراتی به بازار مذکور تزریق شده بود و قیمت میانگین ارز صادراتی حدود 9300 تومان بوده است. بر این اساس با بازگشت تعادل عرضه از روز شنبه مجددا شاهد کاهش قیمت و بازگشت به کانال 9300 تومان خواهیم بود.

بررسی عملکرد بازار ثانویه نشان میدهد، طی یک ماه اخیر روند تزریق ارز به بازار معکوس نزولی بوده  و عرضه ارز، عمدتا در کانالهای 40تا  60 میلیون یورو در روز در نوسان بوده است.

 

وب سایت پی آسان مفتخر است اعلام کند خدمات ویزا کارت و مسترکارت را برای مشتریان خود فراهم میکند. برای دریاقت خدمات اینجا کلیک کنید.

 

شاید به خواندن مطالب زیر علاقه مند باشید: