آیا شما هم از آن دسته از صاحبان کسب و کارهای دیجیتال هستید که معتقدند پیپال به خوبی نمیتواند دامنه ی پرداخت های کسب و کار شما را پوشش دهد ؟ آیا فکر میکنید اگر از پیپال به عنوان روش پرداخت محصولات خود استفاده کنید ، مشتریان دیگر قادر نخواهند بود از کارت های اعتباری خود برای خرید استفاده کنند و این ممکن است تاثیر بدی روی فروش شما داشته باشد ؟ یا به طور خیلی ساده و رک فکر میکنید پیپال برای ابعاد کسب و کار شما مناسب نیست ؟

ما با صاحبان مشاغل زیادی صحبت کرده ایم و متوجه شده ایم که بسیاری از آن ها چنین باورهای نادرستی دارند ، مثل مسائلی که بالاتر اشاره کردیم . این باورهای نادرست سبب میشود که صاحبان تجارت الکترونیک نتوانند از ظرفیت ها و امتیازات استفاده از روش پرداختی پیپال حداکثر استفاده را ببرند . و ما فکر میکنیم وقت آن رسیده است که شما را متوجه حقیقت کنیم و این باورهای نادرست را توضیح دهیم .

تجربه ی همکاران پیپال

فکر میکنید یک طراح داخلی از ونکوور ، یک خرده فروش لباس کودکان در تورنتو و یک عکاس مد در کالگری و یک سازنده چکمه های دست­ساز، چه نقطه ی اشتراکی میتوانند با هم داشته باشند ؟ همه ی آن ها از روش های پرداخت پیپال برای کسب و کار خود بهره می برند.

در ادامه ما این چهار کانادایی و تجارت آن ها را برای شما بررسی میکنیم و به این می پردازیم که هر کدام چگونه و به چه شکلی و با استفاده از کدام ظرفیت روش های پرداخت پیپال به کسب و کار خود رونق بخشیده اند .

با این کار امیدواریم این تصورات غلط درباره تجارت از طریق پیپال را تا حدودی برطرف کنیم.

 

تجربه ی Maria Killam با پیپال

 

تصورات نادرست درباره ی تجارت از طریق خدمات پیپال

Maria Killam  یک طراح داخلی حرفه ای است با سابقه ی 20 ساله که بر روی طراحی فضاهای داخلی با فوکوس روی رنگ های خنثی کار می کند و به مشتریان بسیار زیادی کمک کرده است که فضاهای داخلی خانه خود را زیبا کنند. او درباره تجربه خود با پیپال میگوید :

همینطور که یک حساب کاربری در پیپال میسازید، همه چیز خود به خود روی غلطک می افتد و به جلو می روید. مردم معمولا متوجه نیستند که ارسال صورتحساب از طریق خدمات پیپال برای مشتریان چقدر ساده و راحت است و فرایند کار را به صرفه تر و سریعتر می کند. این روش پرداخت و ارسال فاکتور هم برای مشتری هم برای صاحب تجارت یک راه بسیار ساده است برای اطمینان حاصل کردن از فرایند پرداخت کامل .

ماریا در سال 2008 برای رسیدن به راهی که از طریق آن بتواند با مشتریان خارج از ونکوور ارتباط برقرار کند، اقدام به راه اندازی بلاگ خود Colour Me Happy کرد.

دو سال بعد از آن ماریا اولین رویداد زنده ی آنلاین خود را برگزار کرد که طی آن برای مشتریان و علاقه مندان به توضیح و تبیین نظریه خود درباره رنگ های خنثی می پرداخت.

مشتریان از طریق سایت ماریا برای این رویداد ثبت نام کردند و برای پرداخت هزینه این رویداد آنلاین از خدمات پرداختی پیپال که به سایتش وصل شده بود استفاده کردند .

به لطف استفاده از این خدمات پرداختی آسان ، حالا مشتریان او در حال افزایش هستند و در حال حاضر دنبال کننده های سایت او و برنامه های او از بیش از 150 کشور مختلف مخاطبش هستند .

او حالا از این طریق دو کتاب الکترونیکی، آثار هنری و آموزش و تمرین آنلاین و وبینارهای تخصصی خود را به راحتی و به سرعت به مشتریان و مخاطبان خود می فروشد .

با استفاده توامان از سرویس های صدور فاکتور و پرداخت اکسپرس پیپال، مشتریان من میتوانند در هر منطقه زمانی و مکانی که در آن زندگی می کنند به من پول پرداخت کنند و بتوانند به بهترین نحو پرداخت را تجربه کنند. استفاده از این سرویس های پیپال با استفاده از مسترکارت، آمریکن اکسپرس یا Visa debit یا یک حساب بانکی یا سرویس PayPal balance امکان پذیر است .

در همین رابطه :

 

تجربه ی آلیسا کربل و Mini Mioche با پیپال

 

تصورات نادرست درباره ی تجارت از طریق خدمات پیپال

بعد از تولد دخترش، برای آلیسا بسیار دشوار بود که بتواند لباس با کیفیت و با متریال و رنگ های طبیعی و غیرشیمیایی برای دخترش پیدا کند . برای همین آیسا که در دنیای مد سال ها تجربه داشت ، تصمیم به راه اندازی کسب و کار اختصاصی خود برای زنان و به خصوص لباس کودکان گرفت.

در ابتدا وبسایت Mini Mioche را راه اندازی کرد که صرفا یک تک صفحه بود برای راهنمایی و پاسخگویی به مشتریان عمده . در آن سال ها (2008) فروشگاه های آنلاین بین مشتریان زیاد محبوب نبودند، ولی آلیسا با تحقیقات خود به این نتیجه رسید که برندهای بزرگ صنعت مد در حال راه اندازی فروشگاه های آنلاین مستقیم هستند.

برای همین او نیز تصمیم گرفت که خط فروش آنلاین مستقیم خود را در سال 2009 راه اندازی کند که باعث میشد سود بیشتری ( به خاطر حذف واسطه ) از فروش خود ببرد. در همان سال اولین محصول خود را به صورت بین المللی و آنلاین به فروش رساند. دو سال بعد نیز فروشگاه خود را در ip fashion district of Queen West, Toronto تاسیس کرد .

وبسایت Mini Mioche توسط سرویس Shopfiy طراحی شده است که یکپارچه سازی پرداخت های آن توسط پیپال انجام می شود . با استفاده از این سرویس پیپال، هر ساله Mini Mioche با رشد بیش از 100 درصدی در فروش رو به رو است .

آلیسا این اقبال را به عوامل زیادی مرتبط میداند و یکی از اصلی دلایل آن را استفاده از سیستم یکپارچه پرداخت و پردازش فاکتورهای پیپال می داند . در سال گذشته صرفا 50 درصد فروش Mini Mioche از طریق سیستم پردازش و پرداخت پیپال صورت گرفته است .

با خرید آنلاین ، همه چیز در راحتی و کارایی خلاصه می شود . اینکه فرایند فروش را آنلاین کنید، به قدری خرید را برای مشتریان رضایت بخش و راحت می کند که آنها فقط خرید آنلاین را ترجیح می دهند. پیپال این کار را برای مشتری بسیار آسان می کند و دیگر آن ها دردسرهای صدور قبض و انتقال صدور و پرداخت جدا در صفحه ی بانک و غیره را ندارند . تمام این مراحل یکباره و یکپارچه انجام می شود و مشتری فقط پرداخت می کند و مطمئن است که اطلاعات او محفوظ و ایمن باقی می ماند .

 

تجربه ی  Sean McCormick در Manitobah Mukluks با پیپال

تصورات نادرست درباره ی تجارت از طریق خدمات پیپال

با انفجار نور از یک فلاش عکاسی ، آینده ی Manitobah Mukluks برای همیشه تغییر کرد .

در سال 2006 ، نه سال پس از آنکه Sean McCormick که یک دورگه ی کاندایی بود ، کسب و کار کفش و بوت خود به نام Manitobah Mukluks را راه اندازی کند، به حدی رسیده بود که محصولات خود را به سلبریتی های هالیوود میفروخت و از آن ها عکاسی های اختصاصی می کرد .

برای همین  Sean McCormick تصمیم گرفت که یک فروشگاه آنلاین برای ارائه خدمات خود تاسیس کند تا مشتریانش افزایش پیدا کرده و افزایش مشتریانش تداوم داشته باشد.

Sean برای پیدا کردن راهی که بتواند از طریق آن به بومیان خود ادای دین کند ، در سال 2010 یک خط تولید  حرفه ای از محصولات بومیان کانادا که کفش و بوت تولید میکردند در سایت خود گذاشت و محصولات آن ها را به فروش رساند . تمام مبلغ فروش نیز به هنرمندان و سازندگان اصلی رسانده شد .

این مسئله همراه با سیاست استخدامی خاص او که الویت را به افراد بومی میداد ، باعث شد که کسب و کار او دارای شخصیت و اعتبار خاص خود شود و ظرفیت جوامع بومی را در تولید و کسب و کار افزایش دهد .

بدون فروش آنلاین و پشتیبانی و شراکت پیپال در امر پرداخت ها ، ما صرفا یک کسب و کار بومی و کوچک و منزوی میماندیم . در عوض فروشگاه آنلاین ما با یک شبکه ی گسترده از آدم های مختلف در نقاط مختلف دنیا رو به رو است . این مقوبلیت و گستردگی ارتباط ها و عرضه ها ، باعث شده است که تجارت ما شکوفا شود و در ادامه ی آن مشتریان ما از نام تجاری و هنرمندان بومی منطقه پشتیبانی کنند که در نهایت تاثیر مثبتی روی جوامع اجتماعی ما می گذارد .

 

تجربه ی Nathan Elson با پیپال

تصورات نادرست درباره ی تجارت از طریق خدمات پیپال

Nathan Elson به عنوان یک عکاس حرفه ای ، با ایستادگی و تدوام کیفیت کارهای خود ، برای خود در صنعت عکاسی اسمی دست و پا کرده است.

استودیو عکاسی Nathan Elson Photography در سال 2007 سایت خود را تاسیس کرد و در آن به ارائه خدمات آنلاین عکاسی پرداخت و کلیه عملیات پرداخت و صدور فاکتور را با پشتیبانی و میزبانی پیپال انجام داد .

این شیوه کسب و کار به قدری جواب داد که ناتان تا سال 2012 تمام درآمد مورد نیاز برای زندگی خانواده خود را به تنهایی از این طریق به دست آورد .

ناتان همانطور که تجارت خود را گسترش میداد ، به طور گسترده تر از خدمات پیپال استفاده می کرد :

امروزه من از دروازه پرداخت پیپال برای فروش محصولات خود ، یا برگزاری ورکشاپ های آنلاین خود استفاده می کنم. خدمات پیپال این امکان را می دهد که مشتری به سرعت عملیات پرداخت را انجام دهد و درگیر مراحل اضافی پرداخت و صدور فاکتور نشود و همیشه هم مطمئن باشد که اطلاعات اعتباریش در امنیت قرار دارد .

در سالگرد 8 سالگی همکاری ناتان با پیپال ، او عملا یک تجارت الکترونیکی مرتبط با تخصص خود را می گرداند که در آن با استفاده از خدمات پرداخت آسان پیپال ، به فروش خدمات و محصولات عکاسی و هنری خود می پردازد .

 

پیپال درک می کند که کسب و کارهای کوچک خوب زندگی بخش تجارتش هستند و به عبارتی مغز استخوان اقتصاد کلان اند. از همین رو پیپال همواره خدمات پرداخت یکپارچه و اسان خود را با سازگاری کامل با این نوع کسب و کارها ارائه می دهد .

از همین رو صاحبان کسب و کار های کوچک میتوانند از لحظه ی آغاز همکاری با پیپال خدمات پرداخت یکپارجه آن را که با چیزهایی مثل ویزا کارت ، آمریکن اکسپرس و مسترکارت و حساب های بانکی و اعتبار حساب پیپال سازگار است، دریافت کنند.

در حال حاضر به خاطر همین خدمات است که بیش از 13 میلیون کسب و کار در سراسر جهان ، در حال همکاری با پیپال هستند .

 

مطالب مرتبط :