سه چهارم از تمام فعالیت های آنلاین ، امروز صرف تلفن های همراه می شود. مشتریان اینترنتی به صورت روزانه محصولات و خدمات را در اینترنت جست و جو می کنند و به صورت هفتگی حداقل چهار تا از هر ده خرید خود را روی تلفن همراهشان انجام می دهند. در واقع ، تخمین زده می شود که در سال 2018 کل فروش ها در تجارت تلفن همراه در بریتانیا ، به 43 میلیارد پوند برسد.

مشتریان اینترنتی بریتانیایی عاشق کسب و کارهای کوچک و مستقل اند. که این امر به دلیل سطوح خدمات و طیف وسیع محصولات منحصر به فرد این کسب و کارها است. اما اغلب مشتریان اینترنتی از تجربه ی خرید آنلاین پشیمان می شوند. در آخرین پژوهش کسب و کارهای کوچک تلفن همراه ، مشتریان اینترنتی به ما گفته اند اغلب تجربه ی خرید خوبی از کسب و کارهای کوچک و مستقل در فضای تلفن همراه نداشته اند.

از جمله رایج ترین شکایات این ها بودند:

  • صفحه ی نمایش بسیار کوچک است.
  • وبسایت های کسب و کارهای کوچک مناسب تلفن های همراه نیستند.
  • یادآوری اطلاعات ورود و کلمه ی عبور
  • نیاز به وارد کردن اطلاعات طولانی کارت و جزئیات پرداخت
  • نیاز به وارد کردن جزئیات طولانی اطلاعات شخصی / اطلاعات تماس
  • فرایند پرداخت پیچیده

مشکل آن جاست که در بریتانیا تنها یکی از هر شش کسب و کار کوچک وبسایتی دارد که برای مشتریان اینترنتی که ازدستگاه تلفن همراه استفاده می کنند ، بهینه سازی شده باشد، مثلاً گزینه ها در اندازه ، شکل و سبک متناسب با صفحه ی نمایش کوچک یک دستگاه تلفن همراه اند. این رقم طی سه سال پژوهش ما تغییری نداشته است. خریداران میل رو به رشدی برای سرعت و راحتی خرید از طریق تلفن همراه دارند ، اما به نظر می رسد که کسب و کارهای کوچک به این تقاضا پاسخی نداده اند.

و هنوز کار چندان زیاد و سختی نیست اگر بخواهیم به انتظارات مشتریان اینترنتی پاسخ دهیم، که در همین راستا ، لارن هامپشایر (Lauren Hampshire) بنیان گذار شرکت Milky Tee می گوید:

« هنگامی که برای نخستین بار کارمان را شروع کردیم ، داشتم از طریق یک رایانه به وبسایتمان نگاه می کردم و فرض می کردم که مشتریان نیز همین کار را انجام می دهند. تنها پس از این که تحلیل اولین ماه وبسایتمان را دیدیم ، دریافتیم که 85 درصد از ترافیک وبسایت ما از طریق تلفن همراه ایجاد می شود ، اما ما با این بازدیدکنندگان وارد مرحله ی فروش نمی شویم ، چرا که وبسایت ما روی یک صفحه ی نمایش کوچک تر به همان خوبی کار نمی کند.

تنها چند تغییر کوچک لازم بود تا وبسایتمان را برای مادرهای جدیدی که اغلب همه ی کارها را با یک دست انجام می دهند ، که این شامل خرید روی یک تلفن همراه هوشمند هم می شود ، مناسب تر کنیم و با تلفن همراه هماهنگ کنیم. بر مبنای افزایش 28 درصدی که در فروش مشاهده کردیم ، تصمیم گرفتیم با تمرکز بر اینستاگرام به جای شیوه های سنتی تبلیغات ، برای مشتریان بازاریابی تلفن همراه انجام دهیم و مستقیماً مشتری هایمان را پیدا کنیم. در حال حاضر هر تغییری که در وبسایت انجام می دهیم ، اولویت برایمان تغییر نسخه ی تلفن همراه است: در پایان روز مهم است که خود را با مشتریانتان همراه کنید ، و به عنوان مادر دو فرزند ، دقیقاً می دانم که این روند چگونه مؤثر واقع می شود. »

در گزارش پژوهش هایمان در سال 2018 ، « چگونه شکاف رو به رشد در انتظارات خریدار را رفع کنیم » ، نکاتی را که برای تغییرات سایت کسب و کار کوچک شما در نظر گرفته شده ، ارائه کرده ایم. همچنین می توانید اطلاعات مفید و آگاهی هایی که به شما کمک می کند انتظارات در حال تغییر بازار را برآورده کنید ، در آن بیابید.

برای داشتن نسخه ی مخصوص خودتان این جا کلیک کنید.

 

مطالب مرتبط :