۸۸۷۰۰۲۱۵ info@payasan.com
Select Page

موسسه رتبه بندی دانشگاه‌های جهان لیستی از برترین دانشگاه‌ها در سراسر جهان معرفی کرده است که در این لیست ۲۶ دانشگاه کانادایی همچون دانشگاه مک گیل، تورنتو و … با رتبه‌های برتر قرار دارند. با پی آسان همراه باشید.

مقالات مرتبط:

ارزان‌ترین کالج‌های MBA در کانادا

دانشگاه مک گیل با دانشگاه تورنتو در کانادا چه تفاوتی دارد؟

موسسه رتبه بندی  دانشگاه‌ها Quacquarelli Symonds) QS)  رتبه بندی سالانه دانشگاه‌های بین‌المللی خود را تا سال ۲۰۲۰ منتشر کرده است. QS برای تعیین عملکرد کلی دانشگاه‌های خود از شش معیار ساده زیر استفاده کرده است:

  • اعتبار علمی (۴۰٪)
  • اعتبار کارفرما (۱۰٪)
  • نسبت هیات علمی به دانشجو (۲۰٪)
  • نظر دانشجویان در هر دانشکده (۲۰٪)
  • نسبت هیات علمی بین‌المللی به نسبت دانشجویان بین‌المللی (هر ۵٪)

به طور کلی، ۲۶ دانشگاه کانادا همچون دانشگاه بریتیش کلمیبا، دانشگاه مک گیل و دانشگاه تورنتو در رتبه بندی دانشگاه جهانی تا سال ۲۰۲۰ قرار گرفتند که شامل ۱ درصد کل دانشگاه از سراسر جهان است. ۱۰ دانشگاه زیر در حال حاضر بهترین موسسات علمی در کانادا در نظر گرفته می‌شود.

دانشگاه کویین (Queen) با رتبه جهانی ۲۳۹

دانشگاه Queen که در کینگستون، انتاریو، واقع شده است به عنوان دهمین دانشگاه برترکانادا و ۲۳۹ امین دانشگاه برتر در جهان است. این دانشگاه  یکی از قدیمی‌ترین دانشگاه‌های کانادا است که در بین دانشگاه‌های علوم پزشکی در مقاطع دکتری در رده چهارم قرار دارد و یکی از دانشگاه‌های معتبر از نظر موسسه‌های تحقیقاتی کشور کانادا بشمار میرود

دانشگاه کالگری (Calgary) با رتبه ۲۳۳ در جهان

دانشگاه کالگری کانادا

دانشگاه کالگری یکی از پنج مرکز تحقیقاتی معتبر کانادا است که دارای ۷۷ کرسی تحقیقاتی و ۸۵ ساختمان تحقیقاتی است. کالگری، بزرگترین دانشگاه دولتی آلبرتا نیز به شمار می‌رود و یکی از دانشگاه‌های پر درآمد بین‌المللی است.

دانشگاه وسترن (Western) با رتبه ۲۱۱ در جهان

دانشگاه وسترن کانادا

دانشگاه  وسترن انتاریو با صعود سه پله‌ای  به رتبه ۲۱۱ در جهان رسیده است. یکی از دلایل این امر این است که  دانشگاه وسترن دارای بالاترین نمره در میان دانشگاه‌های کانادا از لحاظ مرتبه علمی و هیئت علمی است.  دانشگاه وسترن همچنین دارای سه رشته تحصیلی پرستاری، فلسفه و روانشناسی است که در بین ۵۰ رشته برتر جهان قرار دارد.

دانشگاه واترلو (Waterloo)  با رتبه ۱۷۳ در جهان

دانشگاه واترلو کانادا

همانند  دانشگاه وسترن، دانشگاه واترلو در  بین ۱۰۰ دانشگاه برتر در سراسر جهان از لحاظ مرتبه علمی است. UW به عنوان یکی از نوآورترین دانشگاه‌های کانادا در ۲۵ سال گذشته شناخته شده و یکی از بزرگترین برنامه‌های همکاری آموزشی را با دیگر دانشگاه‌های جهان دارد.

بیشتر بخوانید: اپلیکیشن فی سفارت کانادا MyCIC چیست؟    

دانشگاه مک مستر (Mc Master) با رتبه ۱۴۰ در جهان

دانشگاه مک مستر کانادا

دانشگاه McMaster همیلتون در ایالت انتاریو، با صعود ۶ پله‌ای در رتبه بندی جهانی در جایگاه ۱۴۰ قرار گرفته و در سال ۲۰۲۰ به عنوان ششمین دانشگاه برتر کانادا شناخته شد. دانشگاه McMaster  بیشتر برای مدرک معتبر پزشکی‌اش شناخته می‌شود. با این حال، این دانشگاه یکی از سه دانشگاه برتر بین دانشگاه‌های تحقیقاتی کانادا است و تنها  دانشگاه کانادایی میزبان  برای کنفرانس‌های مربوط به موضوعات آب، محیط زیست و بهداشت است.

دانشگاه مونترال (Montreal) با رتبه ۱۳۷ در جهان

دانشگاه مونترال کانادا

دانشگاه ایالتی مونترال که زبان اصلی آن فرانسوی است ، در سال‌های اخیر جز دانشگاه‌های پرطرفدار بوده است.  این دانشگاه با صعودی ۱۲ پله‌ای در رتبه بندی جهانی در رده ۱۳۷ قرار دارد. این دانشگاه در زمینه بهداشت، درمان  و پزشکی در بین  ۱۰۰ موسسه برتر دنیا قرار دارد. لازم به ذکر است که این دانشگاه در رشته داروسازی و مدارس فارماکولوژی دارای رتبه ۴۸ در جهان است.

دانشگاه آلبرتا (Albert) با رتبه ۱۱۳ در جهان

دانشگاه آلبرتا کانادا

دانشگاه آلبرتا، در شهر ادمونتون، به دلیل تمرکز بر  کارهای پژوهشی و  نیز ارائه خدمات گسترده به دانشجویان مقطع کارشناسی یکی از دانشگاه‌های برتر کانادا است که QS رتبه این دانشگاه را با بیش از ۷۸۰۰ دانشجوی بین‌المللی در بین برترین دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی بین‌المللی قرار می‌دهد.

دانشگاه بریتیش کلمبیا (British Columbia) با رتبه ۵۱  در  جهان

دانشگاه بریتیش کلمبیا کانادا

این دانشگاه بالاترین رتبه را در سواحل غربی کانادا دارد و در بین ۱۰۰ دانشگاه  برتر جهان نیز قرار گرفته است. موسسه QS به خاطر اعتبار علمی این دانشگاه در رشته‌های جغرافیا، معدن و مهندسی معدن و رشته تربیت بدنی به  آن توجه خاصی دارد. با این وجود، موارد ذکر شده تنها بخشی از خدمات دانشگاه بریتیش کلمبیا است که باعث شده این دانشگاه در رتبه سوم دانشگاه‌های کشور کانادا قرار گیرد.

دانشگاه مک گیل (Mc Gill) با رتبه ۳۵ در جهان

دانشگاه مک گیل کانادا

در رتبه بندی‌های سال‌های اخیر، دانشگاه مک گیل برای کسب رتبه ۳۵ جهان با دانشگاه لس آنجلس (UCLA) کاليفرنيا رقابت شدیدی دارد. رتبه بالای McGill تا حدودی بخاطر شیوه و روش  آموزش بین‌المللی آن است، زیرا دانشجویان بین‌المللی نزدیک به ۲۵ درصد از کل دانشجویان این دانشگاه را تشکیل می‌دهند.

دانشگاه تورنتو (Toronto) با رتبه ۲۹ درجهان

دانشگاه تورنتو کانادا

دانشگاه تورنتو که محل تولد مطالعات انسولین و سلول‌های بنیادین است، در رتبه اول دانشگاه‌های کانادا قرار دارد. این دانشگاه در رتبه ۲۹ در جهان قرار دارد و به صورت مشترک با دانشگاه ملی استرالیا  دارای بیشترین شهرت در بین دانش آموزان و اساتید است. دانشگاه تورنتو بیش از ۷۴۰۰۰ دانشجو در رشته‌های کارشناسی و تحصیلات تکمیلی  پذیرش می‌کند و بزرگ‌ترین دانشگاه کانادا است.