ما همه به الهام بخشی برای انجام بهتر کارهایمان نیاز داریم . و صرف نظر از این که شما در بازاریابی در حد و اندازه ی یک ستاره ی راک هستید یا یک تازه واردید ، این همیشه خوب بوده است که از بهترین کمپین های بازاریابی ایمیلی بیاموزید تا محتوای خودتان را بهبود بخشید . با این حال ، پیدا کردن نمونه های خوب بازاریابی ایمیلی واقعاً سخت است ، نمونه هایی که آن قدر خوب باشند که شما دوست داشته باشید در لیست گیرندگان ایمیل های آن ها باشید . و حتی اگر شما مشترک آن‌ ها هستید ، واقعاً سخت است که یک کمپین خوب را کشف کنید ، چرا که شما همه روزه هزاران روزنامه ی اتوماتیک در ایمیل خود دریافت می کنید . اما ما یک لیست از برخی از بهترین نمونه کمپین های بازاریابی ایمیلی تهیه کرده ایم تا شما در کمپین بازاریابی ایمیلی بعدی خود از آن ها الهام بگیرید .

 

  1. اوبر ( Uber )

کمپین بازاریابی ایمیلی اوبر بسیار ساده است ، با این حال بسیار هوشمندانه طراحی شده . ما عاشق شیوه ای هستیم که اوبر با استفاده از آن مستقیماً نکته های مهم خبرهای روزانه اش را در اختیارمان قرار می دهد. متن معمولاً بسیار مختصر و با یک CTA واضح و روشن است ، که برای مشترکینی که زمان زیادی ندارند و تنها نگاهی به پیام می اندازند ، عالی است . برای آن هایی که می خواهند بیشتر بدانند ، همیشه در ایمیل یک لینک هست که می توانند به این منظور دنبالش کنند . اوبر همیشه تبلیغات مختلفی ارائه می دهد و نقشه ی شگفت انگیز سواری های شما را فراهم می کند ، با یک نقشه ی پرجزئیات و دقیق از سفرتان .

 

  1. لیتموس ( Litmus )

طراحی بازاریابی ایمیلی آن ها خیلی جالب است . GIF ها این روزها خیلی محبوب شذه اند و انیمیشن هایی که لیتموس از آن ها استفاده می کند بسیار چشم گیر است و شما را تشویق می کند که ادامه ی مطلب را بخوانید . سرفصل ها ( Headlines ) ی لیتموس کارشان را به درستی انجام می دهند چرا که به وضوح بیان می کنند این ایمیل درباره ی چیست .

 

  1. BuzzFeed

خبرنامه یک منابع برتر ترافیک BuzzFeed شد . آن ها در نوشتن محتوای بسیار جذاب بهترین اند . خطوط موضوعی و پیش نمایش آن ها شما را مجبور می کند که فوراً ایمیل را باز کنید ! خبرنامه مورد علاقه ی ما و مهم ترین خبرنامه ای که شما می توانید دریافت کنید « This Week In Cats » است .

بله ، دقیقاً به همان اندازه ای باحال است که به نظر می رسد . هر جمعه شام می تواند بهترین و بامزه ترین داستان ها درباره ی گربه ها را دریافت کنید . این خبرنامه مجموعه ای از لینک ها و عکس های بامزه راجع به گربه ها است . همچنین شما می توانید از گربه ی ابله ( Dumb Cat ) مشاوره بخواهید و او در ایمیل بعدی به شما پاسخ خواهد داد . پس ، گربه ی ابله چه پاسخی خواهد داد ، اگر به او بگویید : « من می خواهم کسی را پیدا کنم که مقاله ام را بنویسد . » ما مطمئنیم او به شما توصبه خواهید کرد مقداری تنقلات بگیرید و خودتان دست به کار نوشتن شوید !

 

  1. Taylor Stitch

آن ها همیشه به ترجیحات و علاقه مندی های مشتریان فکر می کنند . طراحی شان بسیار ساده است ، تماماً سفید با عکس های واقعاً الهام بخش . آن ها می نویسند که از هر محصول چند قطعه دارند ، بنابراین شما باید سریعاً اقدام کنید چرا که آن محصولات قرار نیست برای طولانی مدت باقی بمانند .

  1. Flock

در این جا یک مثال هوشمندانه ی دیگر از بازاریابی ایمیلی مؤثر را مطرح می کنیم . Flock کار بزرگی را از جهت فرستادن ایمیل هایی با طراحی خوب انجام داده است . آن ها همیشه می دانند که کی زمان خوبی برای افزایش بهره وری است . آن ها ایمیل های یادآوری ای طراحی می کنند که به منظور کمک به شما ساخته شده است .

 

  1. Headspace

Headspace یک برنامه ی راهنمای مدیتیشن است . آیا تصاویری را که آن ها برای مشترکینشان می فرستند دیده اید ؟ اخیراً ، ما تصویر یک کیک بامزه را دریافت کردیم که می تواند باعث شود شما هر کاری آن ها درخواست می کنند ، بکنید !

ساختار خبرنامه ی آن ها برای کسانی خوب است که زمانی برای خواندن ایمیل های طولانی ندارند . بنابراین ، ایمیل های آن ها مختصر و ساده است .

 

  1. استارباکس ( Starbucks )

به مردم دلیل خوبی بدهید که با ایمیل های شما همراه شوند ! خوب ، مثل کاری که استارباکس می کند . آن ها می دانند چگونه شما را مجبور کنند تا آن فراپاچینوی تخفیف خورده را بخرید ! مممم ، این شیرین و باحاله ، درست مثل تو !

 

  1. Airbnb

کمپین بازاریابی ایمیلی آن ها واقعاً خوب به نظر می رسد . طراحی هر آن چیزی را که شما می خواهید ، دارد – رنگ های تازه و طراحی واضح ، یک طراحی شی گرا و یک نسخه ی مینیمالیستی . آن ها از این نظر که ایمیل های خود را بسیار مختصر و مفید نگه می دارند و یک CTA واضح دارند ، کار بسیار بزرگی را انجام می دهند . در هر ایمیل ، شما راهنماهایی برای شهرهای مختلف دریافت خواهید کرد . مثلاً اخیرا درباره ی بارسلونا با سواحل مخفی و مکان های محلی اش بود .

 

  1. Sweetgreen

این شرکت سالاد طراحی تازه و کاملاً خیره کننده ای دارد . آن ها می گویند : « سبز به شما می آید ! » ، پس برو و با تنها چند قدم یک سفارش را ثبت کن . وقتی شما Green Status را باز می کنید ، ایمیلی مبنی بر این دریافت می کنید که شما برخی مزایا را باز کرده اید . یکی از این مزایا یک سالاد رایگان در روز تولدتان است ! بنابراین ، اگر یک کاسه ی بزرگ سالاد می خواهید ، زمان آن است که دست به کار شوید !

 

  1. Aesop

آیا شما به یک کمپین بازاریابی ایمیلی شدیداً علاقه دارید؟ ما داریم . و آن کمپین بازاریابی ایمیلی Aesop است ! خبرنامه ی آن ها همه ی چیزی را که شما می خواهید دارد – تصاویر زیبا و ساده ، رنگ های یگانه و محتوای جذاب . در ایمیل های آن ها ، شما می توانید کشف کنید که به چه چیزی گوش بدهید ، چه چیزی ببینید ، کجا بروید . این ایمیل ها شرح های خیلی مختصری دارد ، اما اگر بخواهید به خواندن ادامه بدهید ، هیمشه یک دکمه برای این منظور آن جاست .

 

امیدواریم این مثال های بازاریابی ایمیلی به شما ایده های جدیدی برای بهبود کمپین بازاریابی ایمیلی خودتان داده باشد .

 

مطالب مرتبط :