میخواهید بدانید چگونه یک وبسایت بسازید؟ در این مطلب راهنمای عملی در مورد چگونگی ایجاد یک وب سایت با استفاده از بهترین روش برای شما اماده کرده ایم که ترجمه ای است از این مطلب نوشته ی LARS LOFGREN .

_________________________

فقط سه راه برای ایجاد یک وب سایت وجود دارد.

فقط سه راه.

و ممکن است وردپرس نباشد.

آیا می دانید کدام یک برای شما مناسب است؟

اطمینان حاصل کنید که این موضوع را به درستی دریافتید ، با این تغییر بعداً می توانید ماه ها در هزینه های خود صرفه جویی کنید  پس زمان تغییر است. من چند مورد از این سایت* را انجام داده ام، و با تمام وجودم از انها  ترسیده ام.

قبل از ان که مستقیما شروع به ساخت سایت* خود کنید، چند دقیقه وقت بگذارید تا مطمئن شوید که از روش صحیحی برای ساخت آن استفاده می کنید. اگر این تصمیم را درست بگیرید، همه چیز به سادگی و مطابق میلتان پیش خواهد رفت.

انتخاب رویکرد صحیح

با پاسخ دادن به فقط دو سؤال، دقیقاً می دانید چگونه سایت خود را بسازید.

 1. آیا قصد فروش محصولات فیزیکی را از وب سایت خود دارید؟

تنها یک راه برای ساخت سایت های تجارت الکترونیکی وجود دارد و آن Shopify است. ما در مورد چگونگی ایجاد یک وب سایت تجارت الکترونیک یک راهنمای کاملاً دقیق و کاملاً رایگان داریم. شما را در هر مرحله از روند ان همراهی خواهیم کرد  .

اگر سایت شما در این گروه قرار می گیرد، به خواندن ادامه این مقاله نیازی ندارید. هیچ یک از گزینه های دیگراین مقاله برای شما اعمال نمی شود.

 1. آیا در مورد ترافیک وب سایت خود بسیار جدی هستید؟

من کل حرفه ام را در بازاریابی آنلاین گذرانده ام. ساخت سایت* ها، گرفتن ترافیک، بهینه سازی تونل ها. این کاری است که من انجام می دهم .

اما. . .

بسیاری از سایت ها به ترافیک زیادی احتیاج ندارند. همه استراتژی های ترافیک فانتزی بیش از حد استفاده می شوند.

برای برخی از مشاغل و پروژه ها، تنها چیزی که شما نیاز دارید یک وب سایت* اساسی است که اطلاعات مربوط  به شما و شغلتان را در اختیار افرادی که به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد شما هستند ارائه می دهد.

وب سایت های رستوران ها نمونه ای بارز از این مورد  است. آنها باید نام رستوران ، منو، ساعتهای کاری ، شماره تلفن و ادرس را داخل سایت خود داشته باشند. خودشه! بدون استراتژی سئو SEO، بدون هدایت تونل ها ، هیچ هک رشد ویروسی وجود ندارد. هیچکدام از این موارد مهم نیست. یک سایت اصلی و اطلاعاتی برای یک رستوران به اندازه کافی مناسب  است.

اگر در این گروه قرار بگیرید، شانس اورده اید. می توانید یک تن از ایده های اضافی را که همیشه فکر انجامشان را داشته اید کنار بگذارید  و سایت خود را به یک سایت فوق العاده آسان تبدیل کنید. این روزها تعداد زیادی از سازندگان و طراحان سایت* وجود دارند که می توانند یک سایت کاملا جدید را برای شما در عرض چند دقیقه طراحی کنند  که خارق العاده به نظر برسد.

اکنون بیایید بگوییم که شما به یک قایق از بار ترافیکی نیاز دارید. بعد چی؟

خوب، باید سایت* خود را در وردپرس بسازید. هنوز راه اندازی ان کار ساده ای است، شما خودتان نیازی به رمزگذاری ندارید. اما باید بگویم این کار به اسانی کار طراحان سایت*  نیست. این کار دارای ویژگی های زیاد  دیگری هست که به شما در داشتن  ترافیک در اینده  کمک می کند. بنابراین ارزش این تلاش را برای شما  دارد.

اگر به ترافیک نیاز دارید، باید تقاضای کنترل بیشتری از وردپرس داشته باشید.

در اینجا دو گزینه وجود دارد:

 

 • اگرشغل شما نیاز به یک سایت* با ترافیک بالا دارد ، از وردپرس استفاده کنید. راهنمای رایگان ما در مورد چگونگی ایجاد یک وب سایت وردپرس شما را راهنمایی  خواهد کرد.

 

 • اگر به یک وب سایت با اطلاعات اولیه نیاز دارید، از طراحان و سازندگان سایت* کمک بگیرید. این راهنما بهترین طراحان و سازندگان وب سایت را به شما معرفی می کند.

 

اجازه دهید تا همه گزینه ها را با جزئیات مرور کنیم.

 

ایجاد وب سایت تجارت الکترونیکی برای فروشگاه اینترنتی شما

اگر کالاهای فیزیکی می فروشید، فقط یک گزینه برای ایجاد وب سایت خود دارید: Shopify.

بله، گزینه های دیگری نیز وجود دارد که می توانید در نظر بگیرید و از انها استفاده کنید . اما Shopify  آنقدر خوب است که در انتخاب ان شکی وجود ندارد.

وقتی وب سایت خود را در Shopify می سازید، انچه که دریافت می کنید:

 • یک سازنده سایت* تجارت الکترونیکی فوق العاده آسان
 • انعطاف پذیری برای تغییر سایت خود به هر نحوی که می خواهید
 • یک فهرست تهیه و هزینه های خود را مدیریت کنید
 • پردازش پرداخت که نصب ان فقط چند دقیقه طول می کشد
 • یک فایل جامع از برنامه ها و اپلیکیشن ها برای ارائه هرگونه قابلیت اضافی که می خواهید, تهیه کنید

تمام جزئیات را از بررسی عمیق ما در Shopify دریافت خواهید کرد.

واقعاً هیچ مشکلی برای کار با Shopify وجود ندارد. آنها محصولی با کیفیت بالا و با قیمت مناسب ساخته اند. اگر در حال ساختن یک وب سایت برای فروش کالاهای فیزیکی بودم، بلافاصله در Shopify ثبت نام می کردم تردید نمی کردم.

اگر هدف شما فروش کالاهای فیزیکی نیست ، Shopify  معنایی برای شما معنایی نخواهد داشت. برای انواع دیگر وب سایت* ها روش های ساده تر، ارزان تر و با ارزش تری نیز وجود دارد.

همچنین با چندین نفر که در این سالها در Shopify کار کرده اند، ملاقات کرده ام. همه افرادی شگفت انگیز بوده اند. Shopify نه تنها محصولی باورنکردنی ساخته است، بلکه یک شرکت شگفت انگیز نیز ساخته است. این بدان معناست که این محصول برای سالهای بعد بهبود می یابد.

سازنده وب سایت در مقابل وردپرس

اکنون شما باید انتخاب کنید.

می توانید از سازنده وب سایت کمک بگیرید یا سایت خود را با استفاده از WordPress بسازید.

سازندگان وب سایت Squarespace همه چیز را بسیار آسان کرده اند. به سادگی به سایت آنها بروید، دامنه موجود را انتخاب کنید و از نرم افزار آنها برای جمع آوری همه داده ها  استفاده کنید. آنها در هر قدم شما را همراهی  می کنند.

سازندگان وب سایت کاملاً مناسب هستند برای:

 • رستوران ها
 • کسب و کار های محلی
 • دورکار ها
 • سایت های سرگرمی
 • گروه های دانشجویی یا دانش اموزی
 • انجمن های اجتماعی
 • سایت های سوابق کاری
 • پروژه های کوتاه مدت

 

سایت هایی مانند اینها لازم نیست با استراتژی های ایجاد ترافیک درگیر شوند. آنها به سادگی به سایتی نیاز دارند که چند صفحه داشته باشد تا  افراد بتوانند اطلاعات بیشتری در مورد تجارت یا پروژه انها  کسب کنند.

سازندگان وب سایت روند نزولی دارند. آنها به طراحی سایتهای بزرگ نمی پردازند و از ویژگی های پیشرفته مورد نیاز برای ایجاد مقادیر زیاد ترافیک استفاده نمی کنند. به هر حال اکثر مشاغل به این نوع از سایت نیاز ندارند، بنابراین یک سازنده سایت برای این کار کافی و مناسب است . شما به هیچ عنوان از سادگی وب سایت خود ناراضی نخواهید بود و  متوجه کمبود ویژگی های پیشرفته نخواهید شد. به هر حال به آنها احتیاج نخواهید داشت.

وردپرس چطور؟

چه زمانی از مسیر پیش رفته تر استفاده کنیم تا منطقی باشد؟

اگر قصد ایجاد یک وب سایت بزرگ را دارید یا شغلتان  به میزان زیادی از مراجعه به سایت شما وابسته است، از وردپرس استفاده کنید.

وردپرس به معنای واقعی کلمه یک سوم از کل اینترنت است و این موضوع دلیل خوبی نیز دارد  . تمام انچه که از یک سایت انتظار دارید را در اختیارتان قرار می دهد.

 • راه اندازی آسان، بنابراین نصب سایت شما سریع است.
 • تبادل ارتباط مداوم با شرکتی که وردپرس را به شما ارئه می دهد، این به معنای توسعه اقتصادی کمتر و هزینه های پایین تر برای شما است.
 • انعطاف پذیری و تسلط کامل بر سایت. با گذشت زمان، می توانید سایت خود را هر طور که دوست دارید بسازید.
 • این که بسیاری از افراد عضو تیم شما بتوانند با کمک یک توسعه دهنده ویرایش های اساسی را در سایت شما انجام دهند بسیار عالی و کارامد است .
 • برای سئو مطالب بسیار عالی است . از آنجا که بسیاری از سایتهای بزرگ تا حد زیادی به ترافیک موتورهای جستجو وابسته هستند، آنها معمولاً وردپرس را برای ویژگیهای سئو انتخاب می کنند.
 • کاملاً منبع باز است بنابراین شما می توانید وب سایت خود را داشته باشید و بتوانید هر کاری را که می خواهید انجام دهید.
 • خود WordPress رایگان است. تنها کاری که باید انجام دهید این است که هزینه دامنه وب را پرداخت کنید.

بنابراین متوجه شدیم که  وردپرس رایگان است، کلیه ویژگی های پیشرفته مورد نیاز برای ایجاد مقادیر زیاد ترافیک را دارد و کاملاً قابل تنظیم است. به همین دلیل بسیار محبوب است.

اما در مقایسه با دیگر سازندگان وب سایت، وردپرس پیچیده تر است. شما باید میزبانی وب را تنظیم کنید، وردپرس را نصب کنید، سپس سایت خود رابا استفاده از وردپرس پیکربندی کنید و موضوع مناسب را پیدا کنید. بعضی اوقات به راحتی می توانید تغییری را که می خواهید در سایت خود ایجاد کنید. در مواقع دیگر، ممکن است نیاز به ویرایش کد وب سایت خود داشته باشید یا این که یک توسعه دهنده به شما کمک کند.

همه اینها به اهدافی که برای تجارت خود دارید مرتبط می شود.

اگر به یک وب سایت اساسی و جامع نیاز دارید که اطلاعاتی در مورد شغل شما را ارئه دهد، از سازنده وب سایت استفاده کنید زیرا استفاده از آنها بسیار ساده تر است.

اگر در حال ایجاد یک وب سایت بزرگ و جامع هستید، از وردپرس استفاده کنید زیرا کاملاً قابل تنظیم است و ویژگی های پیشرفته مورد نیاز شما را نیز دارد.

وردپرس در مقابل سایر سیستم های CMS

من با یکی از دوستانم به کارخانه نوشیدنی  رفتم. او اخیراً تجارت رسانه ای خود را که میلیون ها بازدیدکننده در هر ماه داشت، را فروخته بود. این یک برند عالی است ، که یک سایت عظیم با  ترافیک زیادی داشت.

در حین گفتگویمان، وی گفت: می دانید، ما کل سایت خود را در دروپال ساختیم.

تقریباً نوشیدنی ام را با تعجب  تف کردم. شما چه کردید؟

“بله، کل سایت ما درپال است. این یکی از بزرگترین اشتباهات من بود.”

حدود یک دهه پیش، وردپرس رقبای بزرگی داشت. دروپال و جوملا اصلی ترین ان ها بودند.

این رقابت بین وردپرس و دروپال  زمانی بود که من حرفه خودم را شروع کردم، و به طور مستقل از دروپال به وردپرس تغییر مسیر دادم.

حتی در آن زمان وردپرس به وضوح انتخاب برتری بود. هر گزینه دیگری غیر از ان  کمتر کاربرپسند بود، از ویژگیهای بیشتری نیز برخوردار بود. این شکاف فقط در طول سالها گسترده تر شده است.

این روزها، دلیل منطقی وجود ندارد که CMS دیگری را فراتر از وردپرس در نظر بگیریم. انتخاب هر گزینه دیگری قطعا انتخاب نادرستی است  . دوست من دروپال را انتخاب کرد و از انتخاب خود پشیمان شد، همان اشتباهی را که او انجام داد را شما انجام ندهید . من شخصاً سایتی را که بر روی دروپال یا جوملا ساخته شده باشد ، قبول ندارم و سریعا از ان سایت خارج میشوم.

در مورد WordPress.com چطور؟

WordPress.com و WordPress.org کمی گیج کننده است! هر دو آنها توسط یک شرکت اداره می شوند.

WordPress.org تمام مطالب رایگان و منبع باز را دارد. وقتی برای میزبان وب ثبت نام می کنید و WordPress را نصب می کنید، از کد WordPress.org استفاده می کنید.

WordPress.com از سوی دیگر طرف تجاری این تجارت است. برای راه اندازی یک وب سایت می توانید از WordPress.com استفاده کنید. مانند گرفتن وردپرس و میزبان وب به طور همزمان است. آنها سایتهای رایگانی ارائه می دهند که محدودیت ها و گزینه های پرداخت شده دارند.

این مورد قبلاً برای افرادی که می خواستند گزینه ای ساده تر از راه اندازی میزبان وب خود و نصب وردپرس داشته باشند، گزینه ای عالی بود. اما با گذشت سالها، دو چیز اساسی تغییر کرده است:

 • هر میزبان وب اکنون نصب ساده وردپرس را ارائه می دهد.
 • سازندگان وب سایت اکنون روش های ساده تری برای ساخت وب سایت ارائه می دهند که آنها از وردپرس آسان تر هستند.

 

در حالی که وردپرس مدیریت وب سایت ها را بسیار ساده تر کرده است، اما برای برخی از افراد بسیار پیچیده است. بزرگترین شکایت کاربران مشکلاتی است که برخی از کارهای اساسی نیاز دارند. از طرف دیگر سازندگان وب سایت، این مشکل را کاملاً حل کرده اند.

بنابراین اگر می خواهید به جای گرفتن میزبان وب و نصب وردپرس راهی آسان تر برای ایجاد وب سایت خود داشته باشید، باید از سازنده وب سایت به جای WordPress.com استفاده کنید.

جوانب مثبت و منفی استخدام یک فرد حرفه ای

 

در ارتباط با  استخدام شخصی برای ساخت سایت شما  چطور؟

 

این گزینه مطمئناً ویژگجی هایی دارد.

 

توصیه اصلی من به شما انتخاب ابزار مناسب خودتان است. بنابراین تصمیم بگیرید که آیا به  Shopify، WordPress یا یکی از سازندگان سایت احتیاج دارید یا خیر. اجازه ندهید شخص دیگری این تصمیم را برای شما بگیرد.

 

و هنگامی که ابزار مناسب خود را پیدا کردید، می توانید به دنبال کسی باشید که با ابزاری که انتخاب کرده ایدبرای شما کار کند ، (شخصی که تجربه زیادی داشته باشد). این که آیا شما با یک فریلنسر یا یک شرکت کار می کنید فرقی نمی کند ، شخصی  با تجربه در ابزاری که انتخاب کرده اید را پیدا کنید. اشخاصی که تجربه زیادی در کار  با وردپرس دارند، تمایل ندارند تجربه چندانی با Shopify داشته باشند. و بالعکس. اگر کسی را پیدا کنید که تجربه زیادی در  ابزار مورد نظر شما داشته باشد، کیفیت سایت شما بالاتر خواهد بود.

اما همه اینها کاملاً اختیاری است.

اگر دست شما در ارتباط با هزینه ها تنگ است، از این موارد صرفنظر کنید و خودتان کار ساختن وب سایتتان را  انجام دهید.  Shopify و WordPress دارای هزاران تم هستند که می توانید از آنها استفاده کنید. آنها ممکن است عالی نباشند اما به اندازه کافی خوب هستند تا سایت شما فعالیت خودش را اغاز کند و دیده بشود . این روزها، موضوعاتی که 30- 150 دلار قیمت دارند، اغلب به همان اندازه سایتهایی که با دست ساخته شده اند دیده می شوند. حتی بسیاری از موضوعات رایگان از سایت های رده برتر قابل تشخیص نیستند.

هنگام انتخاب یک فریلنسر یا آژانس برای همکاری ، از آنها بخواهید که نمونه کارها یشان را در سایت های فعال را  مشاهده کنید. کسی را انتخاب کنید که سایتهایی ساخته باشد که تقریباً به آنچه می خواهید نزدیک باشد. به احتمال زیاد سایتی دریافت خواهید کرد که بسیار شبیه به کارهای گذشته آنها است.

اگر از سازنده سایت استفاده می کنید، لازم نیست برای آن به کسی پولی پرداخت کنید. از آنجا که کارهای شخصی سازی یا پیکربندی زیادی وجود ندارد، می توانید در هزینه هایتان صرفه جویی کنید. سازندگان سایت برای مبتدیان هستند اگر شما خیلی مبتدی نیستید، قادر خواهید بود در یک بعد از ظهر خودتان همه چیز را طراحی و اماده کنید. همچنین سازندگان سایت , سایتهایی تولید می کنند که بدون هیچ گونه سفارشی سازی اضافه ای خارق العاده به نظر می رسند.