شاید گستره ی وسیع فرهنگ و هنر و زیبایی های طبیعی در کنار بناهای تاریخی و تاریح غنی، بتواند به خوبی محبوب بودن کشور آلمان را برای مسافرت توضیح دهد . آلمان سرشار از شهرهای تاریخی و کوچک است و در کنار آن مناطق وسیع جنگلی و کوهستانی ، سفر به آلمان را به یک انتخاب خیلی جذاب برای گردشگران جهان تبدیل کرده است.

معمولا کسانی که دوست دارند در حین گردشگری ، سفر را با رنگ و رویی هنری تجربه کنند ، مونیخ و فرانکفورت یا هامبورگ بسیار مناسب است.  از آن طرف کسانیکه فعالیت های تفریحی را ترجیح می دهند مناطقی مثل آلپ باواریا ، جنگا سیاه و دره راین عالی است.

کلیساهای قدیمی و کوچک و دوست داشتنی و کاخ های بزرگ در همه جای آلمان به چشم می خورند . بعضی از شهرهای کوچک و روستایی مربوط به قرون وسطی همچنان دست نخورده باقی مانده اند و بسیاری از سنت های آن زمان مثل بازارهای سنتی کریسمس و جشنواره و نمایشگاه های آن دوره ی تاریخی تا امروز ادامه دارد و سفر به آلمان یک فرصت فوق العاده برای دیدن همه ی این ها با هم است .

در قلب فرهنگی آلمان یعنی برلین ( پایتخت آلمان ) ، بسیاری از بهترین موزه های جهان و گالری های هنری سطح اول دنیا قرار دارند و این باعث شده است این شهر به یک خانه ی دوست داشتنی برای دوست داران هنر و فرهنگ تبدیل شود .

در این مطلب سعی کرده ایم که به شما کمک کنیم برای بازدید و سفر به آلمان ، ایده هایی برای برنامه ریزی و رزرو هتل داشته باشید.  با ما همراه باشید.

( در ادامه بخش دوم این مقاله را خواهید خواند. برای مطالعه بخش اول روی این لینک و برای بخش دوم روی این لینک کلیک کنید .)

 

شش : دره راین The Rhine Valley

 

راین نه تنها مهم ترین آبراه اروپائی است، بلکه زیبا ترین آن است. و سفر به آلمان بدون دیدن دره راین و این رود و دیدنی های حول آن ، بسیار خالی از لطف است . با طول کل 1320 کیلومتری، این رودخانه با شکوه از سوی سوئیس شروع شده و از طریق آلمان به هلند می رسد. در حالی که مکان های بسیاری در آلمان برای لذت بردن از این رودخانه با شکوه وجود دارد، دوست داشتنی ترین بخش آن ، دره بالایی رودخانه راین است که به عنوان یک میراث جهانی یونسکو نیز ثبت شده است . احتمالا محبوب ترین نقطه برای بازدید کنندگان و گردشگران این منطقه از رودخانه راین است.

این منطقه و این مسیر ، کیلومتر طول دارد و دارای فضاهای بسیار درامتیکی است که علاوه بر آن ، شامل بیش از 40 قلعه و 60 شهر کوچک متعلق به دوران قرون وسطی است . اگر بخواهید تمام این مناطق را ببینید ، نیاز به یک ماشین سواری دارید یا اینکه با استفاده از یک کشتی کروز و از طریق رودخانه به مشاهده بپردازید .

اگر طی سفر به آلمان دنبال یک مکان عالی برای شروع ماجراجویی در دره راین هستید شهر تاریخی Bingen، جایی که رودخانه از طریق یک گلوگاه قطع می شود ( قبل از ورود به دره Bacharach) جای خوبی برای شروع است.

 

هفت : موزه ی Island  برلین

 

موزه ی Island   که از نظر جهانی بسیار مشهور است ، یکی دیگر از مقاصد محبوب در طی سفر به آلمان است . این موزه بین رود Spree و Kupfergraben قرار دارد و یک کانال 400 متری در مسیر رودخانه را شامل می شود و مجموعه ای است از بهترین و قدیمی ترین موزه های جهان .

قلب این مجموعه موزه ای که بر مبنای بازدید پیاده روی گونه شکل گرفته است ، موزه ی قدیم است که در سال 1830 به عنوان مکان برای نمایش گنجینه های سلطنتی ساخته شده است .

بین سال های 1843- 1855 موزه جدید این مجموعه شکل گرفت، و در سال 1876، گالری ملی به این مجموعه اضافه شد. سپس در سال 1904 موزه ی Bode  به ان اضافه شد تا در نهایت این مجموعه موزه ، به عنوان یک مجموعه ی کامل و نفیس از اشیا باستانی و هنری و عتیقه شناخته و تثبیت شود .

یکی دیگر از جاذبه های تورهای گردشگری این موزه ، ساختمان های Pergamon است که بازسازی و دوباره سازی ساختمان های باستانی متعلق به منطقه ی خاورمیانه است .

میزان گستردگی و جذابیت های تاریخی این موزه های به قدری است که مطمئنا شما نمیتوانید از همه ی آن ها را در یک روز بازدید کنید .

 

هشت : بامبرگ و برگرشتات Bamberg and the Bürgerstadt

 

بامبرگ، شهر امپراطوری قدیمی و مهمترین شهر در فرانکوشیای بالا، یکی از بهترین مقاصد در سفر به آلمان و از مهم ترین شهرهای قدیمی و جذاب آلمان است ؛ همچنین یکی از بهترین مکان های تفریحی است که در دره رنیتز واقع شده است؛ که در آن رودخانه به دو جناح  تقسیم می شود و مسیر بازدید آن پیاده است.

تور پیاده روی شما باید در سه ماهه ی مقدس کلیسای مقدس، به خانه ی کلیسای قرن یازدهم و خیابان یونانی قدیمی میشلزبرگ آغاز شود. این بین دو شاخه رودخانه است که شما را گرفتار دیدنی ها و جذابیت های بصری فوق العاده Bürgerstadt خواهد که شامل گرینر مارکت است که یک منطقه عجیب و غریب است که در کلیسای سنت مارتین باروک در قرن هفدهم قرار دارد و سپس در شمال به Neues Rathaus خواهید رسید که در سال 1736 ساخته شده است .

شاید مهمترین بخش ساختار شهر، اماکن قدیمی شهر باشد که در Obere Brücke (Upper Bridge) ساخته شده است .

 

نه : توده‌کوه Zugspitze

 

در بخشی از رشته کوه های Wetterstein که از مرز میان و آلمان و اتریش میگذرد ، توده کوه Zugspitze وجود دارد که با دره های شیب دار احاطه شده است . تسوگ‌اشپیتسه به آلمانی:Zugspitze  با ارتفاع ۲۹۶۲ متر، بلندترین کوه رشته‌کوه‌های وتراشتاین و کشور آلمان است. این کوه در کنار شهر گارمیش-پارتنکیرچن قرار گرفته است.

این منطقه علاوه بر زیبایی و شکوه بصری منحصر به فردی که دارد ، با راه های ریلی و تله کابینی پوشانده شده است و بازدیدکنندگان میتوانند برای تفریح و سیاحت از آن ها استفاده کنند .

یکی از فرصت های فوق العاده در بازدید از این منطقه ، شانس پیاده روی و گردش در یک تونل 800 متری با پنجره های مخصوص برای مشاهده منظره ی بیرون است . این تونل در بالای راه آهن باواریا و از ایستگاه Schneefernerhaus شروع می شود. در تمام مسیر وسایل و امکانات خوب و کاملی برای بازدید و پلتفرم های مشاهده و کاوش کوه ها قرار دارد .

به لطف بسیاری از استراحتگاه های اسکی که در این نزدیکی قرار دارد، Zugspitze یک مقصد فوق العاده برای گردشگران و سفر به آلمان در زمستان است.

 

اگر داخل ایران هستید و قصد سفر به آلمان و یا هر کشور دیگری را دارید ، میتوانید برای رزرو بلیت هواپیما و رزرو هتل و حل مسائل مالی ، از خدمات سایت پی آسان استفاده کنید : 

 

مطالب مرتبط :