پیش بینی دقیق و درست چیزی است که میتواند به شما در راه اندازی کمپین های تجاری و تعیین انتظارات مشتری و کسب و کار بسیار کمک کند . David Fothergill مقاله نویس تجارت الکترونیک ، راهکارهای مناسبی برای کسانی که به دنبال پیش بینی وضعیت بازار کسب و کار هستند ارائه کرده است .

راهکارهایی طلایی برای پیش بینی وضعیت کسب و کار

David Fothergill

 

پیش بینی کاری است که من به شخصه از آن لذت می برم، اما میدانم که برای عموم فرایندی جذاب و دوست داشتنی نیست . به نظرم پیش بینی تقاضا برای هرکسی که در هر شکلی از تجارت کار می کند، امری است اجتناب ناپذیر. اگر فردی هستید که میخواهید برای کسب و کاری سرمایه گذاری کنید ، حداقل احتیاج دارید که نسب به بازده سرمایه‌گذاری ( ROI ) خود گمانه زنی کنید و ایده هایی برای آن داشت باشید.

اگر بر مبنای برنامه ریزی ماهانه یا سالانه هدف گذاری کنید ،  بسیار خوب است و به شما کمک می کند اما اگر بخواهید در این مطلب نمیخواهم یکی از آن دستورالعمل های «چگونه فلان کار را انجام دهیم» را ارائه کنم بلکه میخواهم سه قانون طلایی را معرفی کنم که کمک می کند فرایند پیش بینی شما معتبر تر و عملی تر و ممکن تر باشد  تعداد زیادی هم پست و مطلب در اینترنت و جاهای دیگر موجود است که درباره بهترین روش ها و منابع اطلاعاتی برای پیش بینی وضعیت کسب و کار هستند ، بنابراین من در اینجا آن ها را مطرح نمی کنم.

یک : یک محدوده از اهداف را پیش بینی کنید ، نه صرفا یک نقطه ی هدف را

 

باید با احتمالات و تردید، بیشتر مطمئن شویم.

Nate Silver

 

طبیعتا پیش بینی یک قدم به ناشناخته است. شانس بسیار کمی وجود دارد که پیش بینی شما 100 درصد درست باشد. پس این واقعیت را بپذیرید و آن وقت متوجه می شوید هم به لحاظ آموزشی و هم به لحاظ بازدهی بهتر است که تا حد امکان پیش بینی ها را بر اساس یک دامنه ی اهداف انجام دهید .

چرا میگویم آموزشی ؟ اگر مجبور شوید که درک کنید چقدر نمی دانید ، چقدر معیارهای شما میتواند تغییر کند ، چه چیزهایی شما را نسبت به مشتریانتان متعهد می کند ، آن وقت شما مجبور می شوید که درباره دینامیک ها و محرک های تجارت و بازار خود بیشتر بدانید . این غرق شدن در دنیای اطلاعات و چیزهای تاثیرگذار بر تجارت،  باعث می شود که به لحاظ سواد و دانش چیزهای با ارزشی نسیب کسب و کار شما شود .

شما می توانید در محدوده های پیش بینی خود را با فواصل مطمئن (از لحاظ آماری ناشی از عدم قطعیت) و یا با استفاده از سناریوهای ساده ( چه می شود اگر ما نرخ تغییر های خود را 0.5 درصد افزایش دهیم ؟ یا برعکس آن ) انجام دهید .

مزیت مثال اخیر این است که می توانید یک زمینه ی کامل و داستانی و همه جانبه برای پیش بینی موارد احتمالی داشته باشید .

مطمئنا ممکن است این پیش بینی ها مشکلات شما را به تمامی حل نکند اما شما را حداقل در موقعیت مناسب تری قرار می دهد که در آن شما دانش و اطلاعات کافی و لازم را برای مقابله با آن در اختیار دارید .

 

در همین رابطه : بایدها و نبایدهای شروع یک کسب و کار جدید

 

دو : فرضیه های خود را واضح و ساده ارائه دهید

 

در فرایند پیش بینی وضعیت کسب و کار به صورت آگاهانه و یا ناخودآگاه فرضیات زیادی مطرح می شود .

روشن ساختن مفروضاتی که شما انجام داده اید هم برای شما و هم برای دیگران مفید خواهد بود. گام به گام، داده های خام را با زمینه ای مفیدی تحویل دهید . به عنوان مثال : فرض کنید دمای ماه های سال در چند سال اخیر الگوی مشترکی داشته است .

این روش ارائه فرضیه باعث می شود که هرکس با آن مواجه شد و به آن علاقه مند شد ، مطمئن شود که فرض شما بر پایه ی اطلاعات موثق است نه توهم یا اطلاعات غیر قابل اطمینان.

در همین رابطه : وضعیت اپلیکیشن های ارائه خدمات در تعطیلات فصلی بر اساس تحقیقات پیپال paypal

 

سه : پیش بینی های خود از وضعیت کسب و کار را مورد بازنگری قرار دهید

 

مراقب هر چیز جزئی که ممکن است روی پیش بینی شما تاثیر بگذارد یا روی آن دخیل باشد ، باشید .

Arthur C. Nielsen

 

بازخوانی یک پیش بینی می تواند بسیار ارزشمند باشد، محصوصا زمانی که برای کشف بینش عملیاتی یا استراتژیک از آن استفاده کنید . برای دادن چند نمونه از این موارد:

  • دقت – اندازه گیری دقیق احتمالات و اینکه چقدر با واقعیت و پیش آمد ها انطباق دارد بسیار مهم است . آیا یک عامل مهم را دست کم نگرفته اید ؟ آیا این روش کاملا قابل اعتماد است ؟ آیا تغییرات بیشتر از چیزی که پیش بینی شده است نمی شود ؟ بازنگری و تامل روی رویکرد ها و نتایج یکی از راه های یگانه و عالی برای بهبود پیش بینی وضعیت آینده کسب و کار است .
  • ارزیابی علل اساسی – در مراحل بعدی سعی کنید مواردی را که کمتر یا بیشتر از حد پیش بینی شما ظاهر شده اند شناسایی کنید و آن ها را بررسی کنید و علت اساسی به وجود آمدن هر کدام را پیدا کنید .

 

در همین رابطه : پیش بینی وضعیت تجارت الکترونیک موبایل در سال 2019 از نگاه متخصصان

 

چکیده

امیدوارم که این مطلب به قدر کافی برای کسب و کار شما مفید بوده باشد . من همیشه به این نکته اشاره کرده ام که پیش بینی وضعیت کسب و کار ، ترکیبی است از دانش و علم و البته قدرت قضاوت و تجزیه تحلیل. راهکارهایی که اینجا معرفی شد در کنار دیگر راهکارها و اطلاعات در این زمینه ، میتواند به شما کمک کند که در پیش بینی های مربوط به آینده وضعیت کسب و کار خود مفیدتر عمل کنید .