داریم وارد سال جدید می‌شویم، و این بدین معناست که حالا زمان بازاندیشی و بازیابی راه‌کارهایی برای سال جدید است؛ راه‌کارهایی که به شما کمک می‌کنند تا در کسب و کارهای کوچک به موفقیت برسید. البته راه‌کارهای بدیهی و واضحی وجود دارد، مثل این که: سوابق خوبمان را حفط کنیم، نتایج سال گذشته را بررسی کنیم، یک طرح تجاری برای سال جدید بسازیم، اهداف قابل دسترسی و تاکتیک‌های عملیاتی تعیین کنیم. با این حال، در این‌جا چندین راه‌کار را که ممکن است کم‌تر بدیهی به نظر برسد فراهم کرده‌ایم، که از این منابع تهیه شده‌اند: چند کارآفرین موفق، و صاحبان کسب و کارهای کوچک مرتبط با پِی‌پال (PayPal) شامل نیک الکساندر (Nick Alexander) ،مدیر عامل شرکت آرموتراپی فرانکی و میر (Frankie & Myrrh)، و دن کورکوران (Dan Corcoran) ،مدیر عامل شرکت فوروارد پرینتینگ (Forward Printing)، شرکتی که در زمینه کسب و کارهای کوچک وتولید پیراهن با چاپ سفارشی تخصص دارد.

در همین زمینه :

 

نو کردن و بهبود مهارت‌ها در زمینه کسب و کارهای کوچک

دن پیشنهاد می‌دهد برای یادگیری اصول اساسی کسب و کار وقت بگذاریم.

« بسیاری از کارآفرینان معامله‌گران بااستعدادی هستند، اما قوه‌ی تشخیصشان را از دست می‌دهند، وقتی می فهمند بیشتر وقتشان را باید صرف ایجاد فروش، مدیریت دیگران، سر و کله زدن با مالیات‌ها و مقررات، و بالاتر از همه‌ی این‌ها: مدیریت جریان نقدی بکنند.»

این موارد برای شروع خوب است: در جست و جوی دوره‌های آنلاین، گروه‌های رسانه‌های اجتماعی، یا ملاقات‌های محلی باشیم. از این راه‌ها می‌توانیم از تجربه ی دیگر صاحبان کسب و کارهای کوچک بیاموزیم.

 

کشف مجراهای جدید کسب و کارهای کوچک

امروز بحث بازاریابی رسانه‌های اجتماعی از هر زمانی داغ‌تر است. به شما اجازه می‌دهد حرف‌هایتان را بزنید، دنبال‌کننده جذب کنید، و محصولاتتان را بفروشید. فقط به یاد داشته باشید وقتی می‌خواهید برای تبلیغ روی شبکه‌های اجتماعی هزینه کنید، همه‌ی شبکه‌ها برای کسب و کارهای کوچک شما مناسب و لازم نیستند.

برای شرکت فرانکی و میر، فیسبوک جایی است که آن‌ها بیشتر نتیجه‌ی مثبت از تبلیغات گرفته‌اند، بنابراین نیک قصد دارد که بیشتر سرمایه‌‌ی در نظر گرفته شده را برای تبلیغات در آن‌جا صرف کند. دن در شرکت فوروارد پرینتینگ تصمیم گرفته بیشتر برای تبلیغات در اینستاگرام هزینه کند، چرا که آن‌ها با این شبکه‌ی اجتماعی بیشتر آشنایی دارند، و شبکه‌های دیگر به اندازه‌ی اینستاگرام برای تبلیغات شرکتشان مناسب نیستند.

« ما به احتمال زیاد در این زمینه‌ها با دقت و انتخابی شروع به کار خواهیم کرد تا مطمئن شویم که نیروی انسانی لازم را برای تعاملی ماندن در هر شبکه داریم.»

همان‌طور که دن اشاره می‌کند، نکته‌ی کلیدی در بازاریابی شبکه‌های اجتماعی این است که هر شبکه‌ای که فکر می‌کنیم برای کسب و کارهای کوچک ما مناسب‌ترین است، به دقت امتحان کنیم و سپس از آن استفاده کنیم.

 

ابزارهای سنتی و جدید را با هم ترکیب کنید

در زمینه‌ی راه‌کار برای رسیدن به سطح فروش مورد نظر، نیک توصیه‌های بدیعی دارد:

  • نمایشگاه‌های هنری و دیگر رویدادهای حضوری می‌توانند در فراگیری و برای استفاده مؤثر باشند.
  • ایمیل مستقیم مؤثر است، اگر آن‌ را کوتاه و هدفمند بنویسید.
  • چاپ تبلیغات در انتشارات محلی و در مراکز راهنمایی گردشگران مؤثر است، اگر یک فروشگاه دارید.

 

سرمایه‌تان را عاقلانه مدیریت کنید

همه‌ی کسب و کارهای کوچک و بزرگ یک نقشه ی شماره دو (Plan B) دارند، که اگر تجارتشان در مسیری که انتظار داشتند پیش نرفت، از آن استفاده کنند. یک تاجر هوشمند حتی رشد را هم پیش‌بینی می‌کند. برنامه‌ریزی برای موفقیت بدین معناست که سرمایه را هوشمندانه مدیریت کنید، و برای بسیاری این یک چالش بی‌پایان است. دن کورکوران می‌گوید: «ما با راه‌های مختلفی این کار را انجام می‌دهیم: کاهش هزینه‌ها، مدیریت پرداختی‌ها و تکیه بر اعتبارمان در همه جا.» بالاتر از تمامی این‌ها، او اضافه می‌کند: «راحت‌ترین حالت در صورتی است که یک تعادل سالم در حساب وجود داشته باشد و بتوانی آن را به بالاترین سطح گسترش دهی.»

 

بدانید کی باید نه گفت

با وجود تمام چالش‌هایی که کسب و کارهای کوچک با آن روبرویند، صاحبان تمایل دارند به سمت هر کاری که نظرشان را جلب می‌کند بروند، بی‌توجه به آن که تا چه اندازه ممکن است سخت باشد، یا چه سود کمی ممکن است نصیبشان شود. دن پیشنهاد می‌دهد به جای تلاش برای انجام کارهای پیش‌بینی نشده و سخت، زمانتان را صرف راه‌حل‌ها و پیشرفت‌هایی کنید که با اکوسیستم کسب و کارتان هم‌خوانی دارد.

« ما برنامه داریم در نه گفتن به پروژه‌هایی که خارج از چارچوب کاری ما هستند، بهتر شویم.»

تشخیص دهید که چه چیزی بیشترین سودآوری را برایتان دارد و یا با چشم‌انداز شرکتتان هم‌خوانی دارد، به بقیه نه بگویید و یا پیشنهادشان را اصلاح کنید.

 

و در نهایت…

دن به شما یک نگرش تفکیکی را برای کسب و کارهای کوچک پیشنهاد می‌دهد که بهتر است همیشه پس ذهنتان باشد:

« تمرکز بر عملکرد اخلاقی و حفط تعادل بین زندگی و کار، این‌ها بالاترین‌ها در لیست توصیه‌های من‌اند.»

 

مطلاب مرتبط :