رشد چشم‌گیر در پرداخت‌های موبایل باعث شد تا هولدینگ پی‌پال سه ماهه سوم سودی بیش از انتظار را در ١٩ اکتبر گزارش کند و دستورالعمل درآمد خود را برای ادامه سال حذف کند.

این شرکت پرداخت مستقر در سن خوزه، کالیفرنیا در سال‌های اخیر به سختی تلاش کرده است تا دسترسی خود به مشتریان جدید را از طریق شراکت و خرید شرکت‌های کوچکتر بویژه شرکت‌های پرداخت موبایل گسترش دهد. تحلیل‌گران می‌گویند این توافقات به روشنی شروع به ثمر دادن کرده‌اند.

ای.بی مندز، تحلیل‌گر و مدیر مالی در مشاوران سرمایه‌گذاری فراست می‌گوید: این سه ماهه بسیار قوی بوده است.

در نتیجه این خبر سهام پی‌پال با افزایش٩/٣ درصدی و قیمت ٨٩/٦٩ دلار بعد از پایان مبادلات مواجه شد.

پس از جدایی از بازار الکترونیک ای‌بی در ٢٠١٥، پی‌پال با تغییر خود از یک شرکت انجام تراکنش برای شرکت مادر به یک غول پرداخت که انجام انتقال وجه بین دیگر شرکت‌ها و مشتریان و همینطور دوستان، هم‌اتاقی‌ها، اعضای خانواده مستقر در خارج و کسب و کارهای کوچک را بر عهده دارد، تبدیل شد.

این شرکت با شرکت‌های مطرحی مانند مسترکارت، ویزا، جی‌پی‌مورگان، چیس اند کو، آلفابت گوگل، اپل، فیس‌بوک و اسکایپ مایکروسافت همکاری کرده و استارت‌آپ‌هایی نظیر وام دهندگان آنلاین مثل سوئیفت فایننشال و پرداخت وجه مثل زوم را خریداری کرده است. این شرکت همچنین دارنده ونمو اپلیکیشن پرداخت موبایل است که در میان جوانان محبوبیت دارد و همچنان مبادلات ای بی را انجام می‌دهد.

در یک گفتگوی تلفنی با تحلیل‌گران، دن شولمن مدیر عامل پی‌پال سه ماهه سوم را بهترین دوره این شرکت از زمان جدایی از ای بی اعلام کرد و گفت پی‌پال به دنبال خرید‌های بیشتری است.

” ما ترازنامه بسیار قدرتمندی داریم، و این می‌تواند در مسیر رقابت یک سلاح بالقوه برای ما باشد”

سود تنظیمی شرکت در سه ماهه سوم تا ٣٢ درصد افزایش یافته و به ٥٦٠ میلیون دلار رسیده است یا ٤٦ سنت در هر سهم، که بیش از ٤٣ سنت پیش‌بینی شده تحلیل‌گران با استناد به تامسون رویترز بوده است.

درآمد ٤/٢١ درصد افزایش داشته و به ٢٤/٣ میلیارد دلار رسیده است. پی‌پال پیش‌بینی سالانه خود در مورد سود را بین ٨٦/١ تا ٨٨/١ دلار در هر سهم از ٨٠/١ تا ٨٤/١ دلار در هر سهم اعلام کرده بود. این شرکت بین ٥٠ تا ٥٢ سنت درآمد از هر سهم در سه ماهه چهارم انتظار داشت در مقایسه با پیش‌بینی تحلیلگران مبنی بر متوسط ٥١ سنت سود به ازای هر سهم.

بخش زیادی از این دستاوردها به دلیل تلاش‌های تهاجمی پی‌پال برای به دست گرفتن سهم از بازار در فضای رو به رشد پرداخت موبایل بوده است.

حجم پرداخت‌های موبایل این شرکت در سه ماهه سوم ٥٤ درصد در مقایسه با مدت مشابه در سال گذشته رشد داشته است و به ٤٠ میلیارد دلار رسیده است. حجم کل پرداخت‌ها ٣١ درصد رشد و به ١١٤ میلیارد دلار رسیده است.

ونمو که به افراد در امریکا اجازه می‌دهد از طریق اپلیکیشن برای یکدیگر پول ارسال کنند، حجم پرداخت‌های خود را دو برابر کرده بود. در ابتدای این هفته پی‌پال اعلام کرد اجازه خواهد داد دو میلیون مشتری فروشنده شروع به دریافت پرداخت از طریق این بستر کنند.

 

دیگر مطالب: