۸۸۷۰۰۲۱۵ info@payasan.com
Select Page

پی پال (NASDAQ: PYPL) روز اول خود را به عنوان یک شرکت بازرگانی عمومی در 20 ژوئیه 2015 با 40.47 دلار سهم تمام کرد. در 9 ژانویه 2018 ، سهام پی پال برای اولین بار بالای 80 دلار رفت و قیمت سهام PYPL را تقریباً در 30 ماه دو برابر کرد.

برای اینکه سهام PYPLبرای دومین بار دو برابر شود ، این شرکت مجبور است در عین حال که اندک کمک سرمایه گذاران را دریافت میکند به رشد خود ادامه دهد.

بیشتر بخوانید: نتیجه شگفت انگیز درامد پی پال

آیا سهام پی پال تا آوریل 2022 می تواند به 200 دلار برسد؟

با توجه به تحلیلی که در ادامه خواهد آمد، دور از انتظار نیست که سهام پی پال به ۲۰۰ دلار برسد.

برای شروع ، پی پال به ارائه خود ادامه می دهد. هنگامی که پردازنده پرداخت، نتایج سود سه ماهه سوم را در 23 اکتبر اعلام کرد ، سرمایه گذاران نگران تأخیر در ادغام شرکای جدید شرکت بودند ، چیزی که می توانست بر درآمد تأثیر بگذارد.

علاوه بر این ، سرمایه گذاران علاقه مند بودند که درباره چگونگی انقضای قرارداد پی پال با eBay (NASDAQ: EBAY) در سال آینده اطلاعات بیشتری کسب کنند.

در سه ماهه سوم ، eBayهشت درصد از کل درآمد پی پال را شامل میشد. با پایان یافتن قرارداد ، سهم به 6٪ از کل فروش کاهش می یابد. این شرکت انتظار دارد که در سال 2020وضعیت  ,eBayرشد 1٪ درآمدی در سال 2020 را داشته باشد ، وضعیتی که  ارزش نگرانی ندارد

با این حال ، بین 23 ژوئن ، روز قبل از اعلام درآمد سه ماهه دوم پیپل و 22 اکتبر ، روز قبل از اعلام Q3 2019، سهام پی پال 16٪ از ارزش خود یا 22 میلیارد دلار از سهم بازار خود را از دست داد. از آن زمان تا به حال پیپل بخشی از این خسارات را جبران کرده است ، اما هنوز هم 17٪ زیر قیمت 52 هفته ای خود یعنی 121.48 دلار معامله می کند.

بیشتر بخوانید: نتایج سه ماهه سوم سال پیپل چگونه است؟ رشد ۲۵ درصدی کل حجم پرداخت پی پال

نتایج Q3 PayPalحیرت آور بود

تحلیلگران انتظار داشتند 52 سنت برای هرسهم درآمد داشته باشد.اما درامد 61 سنتی به ازای هر سهم بدست آمد. پیش بینی می شد درآمدها 4.35 میلیارد دلار باشد. اما درامد پی پال 4.38 میلیارد دلار گردید که 30 میلیون دلار بیشتر از افزایش داشت. درمورد حجم کل پرداخت ، پی پال در طی سه ماهه، 179 میلیارد دلار بازپرداخت پردازش کرده است که 27٪ بیشتر از سال قبل و همچنین بالاتر از انتظارات تحلیلگران است.

Venmo، برنامه پرداخت موبایل شرکت ، در سه ماهه سوم با پرداخت 64 درصد حجم پرداخت ، در سه ماهه سوم با پرداخت بیش از 27 میلیارد دلار بازپرداخت ، بیزینس خود را پوشش داد.

Venmoممکن است هنوز نتوانسته باشد درآمد کسب کند اما اگر این رشد را ادامه دهد ، به زودی خواهد توانست.

نتایج Q3 PayPalنشان می دهد که این بیزینسی است که بهترین روزهای آن درآینده است ، نه در گذشته.

لیزا الیس ، تحلیلگر تحقیق در MoffettNathanson، در یادداشتی به مشتریان گفت: “نتایج 3Q19 PayPalقوی ترین نتایج در طول یک سال بوده است.”

بورس سهام پی پال

ارزشگزاری بورس سهام پی پال

سهام پی پال در حال حاضر با 28.7 برابر نسبت قیمت به درآمد (PE) پیش رو و 6.86 برابر فروش (PS) در حال معامله است. اخیراً پیشنهاد کردم که با وجود داشتن نسبت های PEو PSبیش از دو برابر والدین سابق خود ، سهام PYPLهنوز هم سهام برتر است.

همانطور که در ابتدا گفتم ، برای اینکه سهام پی پال lتا آوریل 2022 به 200 دلار برسد ، باید رشد خود را ادامه دهد، و باید کمی از سرمایه گذاران کمک بگیرد. این کمک را میتوان از سرمایه گذاران دریافت نمود که حاضرند هفت یا هشت برابر فروش و 30 یا 35 بار درآمد را بپردازند.

طبق اطلاعات مورنینگستار ، نرخ درامد پی پال به طور متوسط در سه سال رشد داشته و درآمدی 18.7٪ و 18.8٪ بدست آورده است. با به تعویق انداختن فروش 12 ماهه 17.0 میلیارد دلاری و درآمد عادی هر سهم 2.18 دلار ، درآمد باید در سه سال 28.4 میلیارد دلار باشد در حالی که سود باید 3.66 دلار باشد.

در فروش 7 برابر، پی پال باید 199 میلیارد دلار بازار داشته باشد. با چند برابر سود 3022 2022 ، باید سهم 110 دلار داشته باشد ، خیلی بالاتر از جایی که در حال حاضر معامله می کند.

واضح است ، اگر سهام پی پال تا آوریل 2022 ، 200 دلار قیمت داشته باشد ، باید برای هر دو نسبت دو برابر افزایش یابند.

این مطلب برگرفته از سایت investorplace می باشد

مطالب مرتبط: