در این مقاله از پی‌آسان می خواهیم به کشف شهرهای ساحلی آرام ، دور افتاده و خواب آلود برزیل برویم .

قبلا راهنمای سفر ارزان قیمت به شهر شلوغ و زیبا واشنگتن را برای شما فراهم کرده بودیم ، حال می خواهیم از غوغای شهر فاصله بگیریم . شهرهای ساحلی آرام  و دست‌نخورده زیادی در خط ساحلی برزیل وجود دارد، اما شهرهایی که در کنار این سواحل هستند نیز به همان اندازه شایسته توجه هستند. شهرهای ساحلی آرام و دورافتاده، ما خط ساحلی را زیر پا گذاشتیم تا شهرهای ساحلی را برای کسانی که به دنبال آرامش هستند بیابیم.

پاراتی، ریو دو ژانیرو

پاراتی، ریو دو ژانیرو

یک شهرهای ساحلی آرام ، زیبا و دست‌نخورده مربوط به دوره استعمار، دلربایی پاراتی در پارادوکسی است که در آن وجود دارد. ساختمان‌های قدیمی با پنجره‌های مشبک و ورودی‌هایی که با خطوطی نازک و رنگی تزیین شده است و در کنار آب قرار گرفته‌اند و در پشت آنها تپه‌هایی پوشیده از جنگل‌هایی به رنگ سبز زمردی قرار دارد. تصویری زیبا و دراماتیک، که هنگامی که در آب به آن نگاه می‌کنید جذابیتی دوچندان پیدا می‌کند.تولید محتوا

با یکی از تورهای قایق‌های در دسترس پیش از اینکه قایق را به سوی سواحل آرام و دورافتاده Praia da LulaU Praia Vermelha و راهرو دریایی Saco do Mamangua ببرید به تماشای مناظر زیبای شهر بروید. درحالیکه گذراندن روزها در دریا بسیار ساده است، پاراتی به همان اندازه برای گردش در شهر و خیابان‌های سنگفرش آن نیز جذاب است. می‌توانید برای لذت بیشتر از زیبایی‌های شهر در Casa Mar Paraty که دارای یک استخر و مناظر اقیانوس است اقامت کنید.

ترنکوسو، باهیا

پاراتی، ریو دو ژانیرو

در مورد ترنسوکو جزئیاتی نوستالژیک وجود دارد. این شهر که در سواحل تحت حفاظت یونسکو باهیا قرار گرفته است، دارای جوی هنری و بوهیمیایی است که برخلاف ساحل‌های اینچنینی تا صدها سال به دلیل جنگل‌های انبوه اطراف آن دستنخورده باقی‌مانده بود. تا زمانیکه در پایان سالهای ١٩٠٠ میلادی گروهی از افراد هنرمند به آن مهاجرت کردند. امروزه این شهر شکوفا شده است، یک شهر قرن شانزدهمی که دارای خانه‌های خشتی و کلبه‌های ماهیگیری است که به رنگ‌های نارنجی، نعنایی و قرمز رنگ شده‌اند، در اینجا می‌توانید بوتیک‌هایی با لباس‌های مد روز و رستوران‌های سطح بالا پیدا کنید.

ساحل ترنکوسو نیز به همین اندازه جذاب است، جایی که دریای طلایی رنگ ماسه‌ها بی‌انتها هستند. براحتی می‌توانید زمان را در اینجا گم کنید و ناراحت هم نخواهید شد. می‌توانید با اقامت در هتل بوتیک باهیا بونیتا از ریتم کند این شهر لذت ببرید.

پرایا دو روسا؛ سانتا کاتتارینا

پرایا دو روسا؛ سانتا کاتتارینا

این شهر سطح بالا از نظر شیوه زندگی و محل قرارگیری یکی از مهم‌ترین شهرهای برزیل برای موج‌سواری است. پرایا دو روسا که در نزدیکی شهر پرجمعیت فلوریانوپلیس قرار گرفته است دارای تمامی جذابیت‌های فرهنگی یک شهر ساحلی است بدون آنکه دچار شلوغی و ازدحام باشد. در ساحل آن که دارای سواحل شنی سینمایی است، می‌توانید در صبحگاه به یکی از مدارس موج سواری مراجعه کرده و آموزش موج سواری بگیرید.

آنهایی که بیشتر از موج سواری به نگاه کردن به آن علاقه دارند، می‌توانند از یک پیاده‌روی در ساحل که پر از ماهیگیران و گاوهای سرگردان است لذت ببرند و یا بر بالای یکی از صخره‌های ساحل به تماشای اقیانوس بنشینند. بعد از غروب خورشید به شهر بروید و در رستوران Urucum از غذاهای دریایی داغ و مناظر زیبا لذت ببرید. با اقامت در سوئیت‌های ویلا گاردن می‌توانید ساحل را در زیر پای خود داشته باشید.

بارا گنده، باهیا

بارا گنده، باهیا

یکی از شهرهای ساحلی آرام و از دورافتاده‌ترین شهرهای ساحلی، بارا گرنده است که ارزش سفر کردن را دارد. این شهر که در یک ساحل به شکل انگشت در نوار ساحلی باهیا قرار گرفته است، شهر ماهیگیری کوچکی است که به سرعت در سکوت و جو صمیمانه آن غرق خواهید شد.

در اینجا در هر جهت برای مایل‌ها ساحل‌های دستنخورده وجود دارد و خیابان‌های غبار آلود تعداد انگشت شماری رستوران‌های کوچک و مسافرخانه‌های خواب‌آلود را در خود جای داده‌اند. قایق‌ها در این جامعه نقش مهمی ایفا می‌کنند، یک کانو بیابید و به جزیره‌های بیابانی و تالاب‌های درخشان پارو بزنید. تا زمان غروب خورشید صبر کنید و به سوی هتل بوتیک KA BRU Beach پارو بزنید و آب را ببینید که به دلیل وجود پلانکتون‌ها در شب می‌درخشد.

جریکوآکوآرا، سی آرا

جریکوآکوآرا، سی آرا

این شهر که با نام جری نیز شناخته می‌شود، محلی آرام و بهشتی است. احاطه شده توسط آب‌های فیروزه‌ای، قلب تپنده شهر ساحل آن است، جایی که ننوهای توری در آن به چشم می‌خورند. می‌توانید با خوابیدن در یکی از آنها به مطالعه کتاب بپردازید یا به موج سواری دیگران در دریا خیره شوید. علاوه بر ساحل خیابان‌های شهر هم شنی هستند، به این ترتیب نیازی به عوض کردن لباس برای یک پیاده‌روی در خیابان‌ها ندارید.شهرهای ساحلی آرام

جذاب‌ترین نقطه شهر، تپه‌های شنی نزدیک آن است. تپه‌هایی که در کنار آب ایجاد شده‌اند که از دوردست همانند موج‌های طلایی رنگ در افق هستند. این منظره در هر زمانی از روز دیدنی است، اما در زمان غروب خورشید شن‌ها و آسمان به رنگ هلویی در می‌آیند درحالی که آب رنگی آبی تیره به خود می‌گیرد. می‌توانید در ویلا کالانگو که در بالای تپه قرار دارد از این منظره لذت ببرید.