مهم نیست که از چه سرویسی برای آگهی های پرداخت به ازای هر کلیک (PPC  ) استفاده می کنید ، صفحات فشرده Squeeze Pages پایه و اساس هر کمپین پرداخت به ازای هر کلیک موفقی است . آن ها نه تنها موجب بیشتر شدن تعداد سرنخ ها ( کاربرانی که یا خود تبدیل به مشتری می شوند یا اطلاعاتی از آن ها دریافت می کنیم که ما را به مشتری می رساند ) می شوند ، بلکه همچنین به بهبود دیگر شاخص های کمپین های شما کمک می کنند . اگر بخواهیم ساده بگوییم ، اگر از صفحات فشرده در کمپین هایتان استفاده نمی کنید ، پس به احتمال بالا دارید پول خود را دور می ریزید .

صرف نظر از این که فکر می کنید می دانید یک صفحه ی فشرده چیست ، یا دفعه ی اولی است که نام آن را شنیده اید ، داشتن درک درستی از این که این صفحات چه هستند و چگونه کار می کنند بسیار مهم است . اگر شما یک بازاریاب دیجیتال آنلاین یا یک مدیر تبلیغات پرداخت به ازای هر کلیک هستید ، پس به احتمال زیاد به صورت منظم از صفحات فشرده Squeeze Pages در کارتان استفاده می کنید . بنابراین مهم است که درک کنید آن ها چگونه کار می کنند و چگونه می توانید به درستی از آن ها به نفع خود استفاده کنید .

برای این که مطمئن شویم شما درک خوبی از این که صفحات فشرده Squeeze Pages چه هستند ، پیدا کرده اید ، می خواهیم به عمق مفهوم این صفحات برسیم و ببینیم آن ها چه هستند و چرا این قدر قدرتمند هستند .

برای آغاز کردن ، بیایید مبانی را که بیان می دارند یک صفحه ی فشرده واقعا چیست ، پوشش دهیم .

 

یک صفحه ی فشرده چیست ؟

یک صفحه فشرده نوعی از صفحه ی فرود ( landing page ) است که به گونه ای طراحی شده که اطلاعات ارزشمندی از کاربر بگیرد و ضبط کند . رایج ترین اطلاعاتی که از صفحات فشرده Squeeze Pages گرفته می شود معمولاً آدرس های ایمیل و شماره های تلفن اند . با ضبط این اطلاعات ، می توان آن ها را به تیم فروش انتقال داد و از آن برای دستیابی به مشتریان بالقوه ی جدید استفاده کرد .

تعریف صفحه ی فشرده

یک تعریف رسمی تر از صفحه ی فشرده می تواند این باشد :

یک صفحه ی فرود که اطلاعات ( از قبیل ایمیل ، شماره تلفن و نام ) را از کاربران در ازای دسترسی به یک صفحه یا منبع محافظت شده ( از قبیل فایل PDF و ویدئو ) ضبط می کند .

بدون استفاده از صفحات فشرده Squeeze Pages ، کاربران می توانند وبسایت شما را مرور کنند و اطلاعات تماس خود را برای شما نگذارند . وقتی یک دلار برای هر کلیک بیشتر پول می دهید ، به وضح نمی خواهید که چنین اتفاقی بیفتد .

در حال حاضر شما یک ایده ی کلی از این که صفحه ی فرود چیست دارید ، آن ها چگونه از دیگر صفحات متمایز می شوند و چه چیزی آن ها را بسیار ویژه می کند ؟

 

آیا صفحات فشرده ( Squeeze Pages  ) واقعاً کار می کنند ؟

صفحات فشرده برای مدت های بسیار زیادی زیر نظر گرفته شده بودند ، و بله ، کاملاً واضح است که آن ها کار می کنند . اگر شما در گذشته صفحات فشرده ای ساخته اید و از عدم موفقیتشان خسته اید ، دلیل نمی شود که آن ها کلاً کار نکنند . موفقیت یا عدم موفقیت آن ها وابسته به عوامل زیادی است که سازنده ی این موفقیت کلی اند .

همه چیز ، از محل قرارگیری عنوان ها گرفته تا زمینه هایی که در آن داده جمع می کنیم ، می تواند تاثیر عظیمی روی نحوه ای که کاربران با صفحه تعامل می کنند داشته باشند و می توانند تعیین کننده ی این باشند که آیا کاربران اطلاعات خود را وارد می کنند یا خیر .

بعدتر مثال های خوبی از صفحات فشرده را بیان می کنیم ، ولی حالا ، بیایید نگاه نزدیک تری به مزایای استفاده از صفحات فشرده بیندازیم .

 

مزایای یک صفحه ی فشرده ( Squeeze Pages )

مزیت اصلی یک صفحه ی فشرده این است که کمک می کند تمام اطلاعات مهمی که از یک کاربر نیاز دارید ، استخراج کنید . شما ممکن است با خود فکر کنید ، چرا نمی توان از صفحه ی دیگری برای انجام این کار استفاده کرد ؟ خب ، انواع دیگر صفحات برای این هدف بهینه سازی نشده اند .

اگر در مورد آن فکر کنید ، یک صفحه ی فشرده که مخصوصا برای ضبط اطلاعات ساخته شده شانس بالاتری برای جمع آوری اطلاعات دارد ، نسبت به مثلاً صفحه ی اصلی سایت شما . صفحه ی فشرده ی شما تنها شامل موارد ضروری است که توجه کاربر را به فرم جلب می کند تا اطلاعاتش را در اختیار شما قرار دهد . این صفحه را با صفحه ی اصلی سایت خود مقایسه کنید ، و بدانید راه های بی شماری وجود دارد که کاربر می تواند بدون این که اطلاعاتش را به شما بدهد از سایت خارج شود . با محدود کردن اقدامات یک کاربر ، شما دارید احتمال این که آن ها اطلاعات تماسشان را باقی بگذارند افزایش می دهید ، بدون این که خود کاربران این را بدانند .

یکی دیگر از مزایای بزرگ صفحه ی فشرده این است که می تواند به شدت موجب کاهش هزینه ی متوسط پرداخت به ازای هر کلیک شود . با داشتن یک یا چند صفحه ی فشرده ی اختصاصی  برای کمپین پرداخت به ازای هر کلیک تان ، شما می توانید هر کدام از آن ها را برای کلمه ی کلیدی ای بهینه سازی کنید . اگر در گذشته از طریق سرویس گوگل ادوردز ( Google Adwords ) کمپین پرداخت به ازای هر کلیک ساخته باشید ، پس حتماً می دانید که ارتباط صفحه ی فرود با کلمه ی کلیدی و محتوای اگهی چه قدر روی قیمتی که برای هر کلیک پرداخت می کنید ، تاثیر دارد . با طراحی یک صفحه ی فشرده که برای یک کلمه ی کلیدی خاص بهینه سازی شده ، شما می توانید به مزایای هزینه ی کمتر به ازای هر کلیک و تعداد کاربران بیشتری که اطلاعات خود را در صفحه می گذارند ، دست یابید .

تا کنون شما احتمالا دریافته اید که صفحات فشرده چگونه برای کمپین های پرداخت به ازای هر کلیک مهم اند و به طور کلی سرنخ تولید می کنند . اگر می خواهید از مزایای بسیار صفحات فشرده بهره مند شوید ، پس باید خودتان دست به کار ساختن آن ها شوید . خوشبختانه ساختن این گونه صفحات به آن سختی ای که ممکن است فکر کنید ، نیست . در آینده نحوه ی ساخت این صفحات را آموزش خواهیم داد .

در صورتی که ساکن ایران هستید و قصد استفاده از Google Adwords و خدمات آن را برای کسب و کار خود دارید ، میتوانید از خدمات پی آسان در این زمینه استفاده کنید : استفاده از خدمات گوگل ادوردز در ایران به کمک پی آسان