بازار ارز و سکه ایران در آخرین روز هفته نوسانی رو به صعود را پشت سر گذاشت .

طلا در بازارهای جهانی ریخت

به گزارش پی آسان به نقل از خبرآنلاین هر چند قیمت طلا در بازارهای جهانی با کاهشی نسبی روبرو شد اما قیمت ها در بازار ایران چندان تحت تاثیر قرار نگرفتند و نوسانات در این حوزه اندک بود.

تحلیلگران معتقدند تقویت نسبی ارزش دلار آمریکا موجب شد تا قیمت طلا در آغاز مبادلات امروز پنجشنبه با کاهش نسبی روبرو شود.

ارزش دلار آمریکا در برابر ارزهای معتبر بین المللی که پیش از این به پایین ترین سطح خود در 3 سال اخیر رسیده بود، امروز پنجشنبه با افزایش روبرو شده و این مساله موجب شده است تا قیمت طلا با افت نسبی همراه شود و به پایین ترین سطح خود در یک هفته اخیر برسد.

بر اساس این گزارش قیمت هر اونس طلا امروز با 0.1 درصد کاهش به کمتر از 1326 دلار رسیده که این پایین ترین قیمت طلا از 12 ژانویه به شمار می رود.

قیمت طلا روز چهارشنبه نیز با افت شدید 0.8 درصدی روبرو شد که این بدترین عملکرد قیمت طلا از 7 دسامبر به شمار می رود.

امروز قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی ، طرح جدید در بازار با کاهشی در حدود 3000 تومان به یک میلیون و 512 هزار و پانصد تومان رسید اما سکه تمام بهار طرح قدیم با چهار هزار تومان افزایش با قیمت یک میلیون و 460 هزار تومان معامله شد. هر قطعه نیم سکه و ربع سکه نیز در بازار تهران به ترتیب 730 هزار تومان و 426 هزار تومان قیمت خورد .

بر این اساس هر دلار آمریکا در بازار با افزایشی 31 تومانی به قیمت 4479 تومان معامله شد . قیمت یورو نیز تا زمان مخابره این خبر با 53 تومان افزایش برابر با 5580 تومان بود . هر پوند انگلیس نیز در بازار ایران 6154 تومان قیمت دارد.قیمت این ارز نیز 48 تومان افزایش را نشان می دهد.

هر گرم طلای 18 عیار در بازار با کاهشی کمتر از 500 تومان به قیمت 140 هزار و هشتصد تومان به فروش می رسد. جدول زیر آخرین تغییرات قیمت سکه را نشان می دهد.