پرداخت بانک Paytm درنظر دارد که بزرگترین بانک دیجیتال دنیا را  با روشن ساختن یک تأمین کننده‌ی سرویس آنلاین مالی با 500 میلیون کاربر بسازد.

علی‌بابا با حمایت خود از Paytm آن را به بزرگترین بانک دیجیتال تبدیل می‌کند

پی آسان : پرداخت بانک Paytm درنظر دارد که بزرگترین بانک دیجیتال دنیا را  با روشن ساختن یک تأمین کننده‌ی سرویس آنلاین مالی برای هرچیزی از جمله مدیریت مالی تا کارت اعتباری و بازار بورس و سهام و ..  با ۵۰۰ میلیون کاربر بسازد.

بانک توسط پشتیبان خود که بزرگترین کیف پول بزرگ کشور (به همان نام) است به صورت رسمی راه‌اندازی شد و درحال هدف قراردادن کسانی‌است که دسترسی به سرویس مالی حرفه‌ای ندارند. دولت هند تکنولوژی مالی را با انگیزه و یک رشته از ابتکارها، از جمله قفل‌های دیجیتال  و سندیت کاربر مبنی بر برنامه‌ی دیجیتال شناسایی Aadhaar (یک سیستم شناسایی ۱۲ عددی که توسط دولت هند ساخته شده) حمایت می‌کند.

Paytm یکی از معدودهایی است که سیستم امنیتی ۱۲ عددی برای اجازه‌ی شروع پرداخت را دارد که می‌تواند سپرده و انتقال وجه قبول کند اما وام‌ را قبول نمی‌کند.

گفته می‌شود که اولین موبایل بابنک با صفر کارمزد در تراکنش‌های آنلاین و بدون هیچ محدودیت برا حداقل موجودی خواهد بود. بیشتر مالکیت بانک پرداخت‌های Paytm برای شخصی به نام شارما (sharma) می‌باشد. One97Communication  که Paytm  را به راه انداخته‌است، پشتیبان گروه دارایی علی بابا (Alibaba Group Holdin Ltd) نیز می‌باشد و Alipay مالک ۴۹٪ باقی‌مانده است. بانک از کیف‌پول دیجیتال Paytm که بیش از ۱۰۰ میلیون مشتری پس از بالا رفتن ۹۰ درصدی ارزش پول پس از نوامبر ۲۰۱۶ ذخیره کرده‌است، رشد کرده است.

سیستم بانکداری سنتی در هند به شدت به سمت ثروت شهروندان تروتمندتر که درگیر پرداخت قبوض یا انتقال پول به آشنایان و روابط خود هستند، سو می‌گیرد.

با وجود تکثیر موبایل‌های هوشمند و نرخ ارزان اطلاعات که امکان دسترسی اینترنت به میلیون‌ها نفر داده است وام رهندگان سنتی هنوز باید قابلیت های بانکداری دیجیتال را به وجود آورند. مصرف کنندگان هندی هنوز به طور کامل با استارتاپ‌های دیجیتال مالی احساس راحتی نمی‌کنند.اما شارما می‌گوید: به لطف Paytm این اتفاق می افتد.

منبع: Bloomberg.com

پیشنهاد می کنیم این پست درباره ی بدسابقه ترین بانک های مرکزی جهان را ببینید.