غذای ایتالیایی یکی از محبوب‌ترین انواع غذاهاست که در هر شهر و کشوری یافت می‌شود. با پی آسان همراه باشید تا بهترین رستوران‌های ایتالیایی را در نیویورک بشناسیم.

مقالات مرتبط:

۷ رستوران برتر دنیا برای صرف شام کریسمس

سفر به پاناماسیتی ، پاناما : معرفی مکان های جذاب توریستی و هتل ها (2)

بين سال‌های ۱۹۰۰ تا ۱۹۱۴، دو ميليون ايتاليايی به آمريكا مهاجرت و بيشتر آن‌ها به نيويورک نقل مکان کردند. به همين دليل از آن زمان غذای ایتالیایی بخشی از فرهنگ غنی اين شهر شده است. از رستوران‌های ايتاليايی كه پيتزاهای پر از پنير سرو می‌كنند تا اغذيه فروشی‌هايی كه می‌توانيد در آن‌ها پاستا و ساندويچ‌های خانگی بيابيد كه سرشار از ادويه هستند در این شهر دیده می‌شود. ما برای شما تعدادی از این مكان‌های پرطرفدار را يافته‌ايم كه می‌توانید بهترین طعم غذای ایتالیایی را در نیویورک در آن‌ها بیابید.

۴۵۷ فرانكيز، اسپونتينو

اين مكان از سال ۲۰۰۴ برای سرو نهار و شام فعالیت خود را آغاز کرد. فرانكيز تبديل به يكي از مكان‌های پرطرفدار برای غذای اصيل ايتاليايی در بروكلين شده است. فضای داخلي آن پوشيده از آجر گرم و پذيرا است و مناسب هر گروهي از خانواده‌ها، زوج‌های جوان در اولين قرار ملاقات تا گروهي از دوستان است تا به دور ميزهای ناهارخوری در اين فضای خودمانی در كنار هم باشند.

همچنين گزينه غذا خوردن در فضای باز در حياط پشتی و آفتابگير رستوران وجود دارد. يک غذای ايتاليايی كلاسيک مثل گنوچی خانگی با سس مارينارا همراه با كوهی از پارمزان رنده شده بر روی آن را سفارش دهيد. يا پاپاردله تازه همراه با پنير ريكوتا، فندق و قارچ طعم بی‌نظیر این غذای ایتالیایی را امتحان کنید. اگر مي‌خواهيد يک ميز داشته باشيد، تلاش كنيد به رستوران زود برسيد زيرا اینجا رزرو از قبل ندارد، به همين دليل نوبت براساس رسيدن افراد به رستوران خواهد بود. می‌توانيد برای اقامت در نزديكي اين رستوران در بوتيک هتل بوبلو اقامت داشته باشيد كه در فاصله كوتاهی از رستوران قرار دارد.

پيكولو كوچينا، استياتوريو

نیویورک

اين رستوران كه در محله شيک سوهو قرار گرفته است تجربه آشپزی اصيل سيسيلی را برای شما به ارمغان خواهد آورد. این رستوران كوچک است و به دليل حس خوب موسيقی ايتاليايی پر سروصدا است، اگر چشمانتان را ببنديد خود را در يکی از شهرهای اروپايی تصور خواهيد كرد. هنگام سفارش دادن غذای ایتالیایی دريايی يک گزينه حتمی است، زيرا غذای اصلی اين رستوران است.

آن‌ها به صورت روزانه از سيسيل ماهی تازه برانزينو، اسنپر قرمز، دورادو، اره ماهی يا تن بال آبی وارد می‌كنند. تاگليرينی آل نرو كن سپی (تاگليرينی با اسكوئيد و سس سياه و كالاماری) را امتحان كنيد و برای غذای دوم كومپوسيزيون دی كروستاسی آل واپر ( صدف بخارپز با سبزيجات) را سفارش دهيد. در هتل دامينيک اقامت كنيد كه دارای ۴۶ طبقه و كاملا مشرف به منهتن است و محلي مناسب برای استراحت كردن با يک شكم پر خواهد بود.

پيتزا اسكار

رستوران ایتالیایی آمریکا

تاسف برانگيز خواهد بود كه به نيويورک برويد و يک اسلايس پيتزا نيويوركی را مزه نكنيد. بهترين نمونه بايد به شكل يک مثلث بريده شود (گاهی به بزرگی صورتتان) همچنين بايد خميری ترد و سبک داشته باشد. بر روی آن بايد يک سس گوجه (نه چندان شيرين) به ميزان دست و دلبازانه‌ای از پنير مازارلا داشته باشيد كه با گاز زدن شما به صورت نخ‌هايی كش بيايد. پيتزا اسكار تمامی اين خصوصيات را دارد.

اين رستوران يک پيتزا فروشی محلي است كه اسلايس‌ها را به محض خارج شدن از فر به‌ فروش می‌رساند كه بر اساس طعم، و نسبت پنير به سس عالی است. مغازه‌های زيادی در اين منطقه وجود دارند كه پيتزای اسلايسی می‌فروشند پس در هتل گراندويو نيويورک اقامت كنيد و همه آن‌ها را كشف كنيد.

نانوايی كوچيو

شیرینی ایتالیایی

نانوايی كوچيو يک نانوايی خانوادگی است كه از سال ۱۹۳۷ در محله بروكلين شيرينی ارائه می‌كرده است. آن‌ها شيرينی‌های ايتاليايی سنتی بسياری مانند فولياتلا يا به انگليسي دم خرچنگ پخت می‌كنند كه دارای ناني ترد و چندلايه است كه با ريكوتا پر می‌شود. شیرینی‌های پرطرفدار ايتاليايی ديگری نيز وجود دارند مانند بيسكاتی، كانولی و كيک‌ها.

حتما شیرینی مشهور آن‌ها را هم امتحان كنيد، كوكي بلند قد ايتاليايی رنگين كمان، كه از هفت لايه رنگی كوكی تشكيل شده است. متوجه خواهيد شد كه اين نانوايی مشخصه‌هايی از فرهنگ آشپزی آمريكای شمالی را نيز وارد منوی خود كرده است به طوری كه يكی از پرفروش‌ترين محصولات آن‌ها دونات ژله‌ای است ( كه به صورت روزانه تهيه می‌شود و با دارچين و شكر پوشيده می‌شود.) با اقامت در هتل د پوينت در فلاشينگ كوئينز به اين نانوايی نزديک خواهيد بود.

اغذيه فروشی تونی بيچ هرست

غذای آمریکایی

اين اغذيه فروشی كه در وايت استون، كوئينز قرار گرفته است يک اغذيه فروشي محلی افسانه‌ای است كه غذای ايتاليايی و آمریکایی ارائه می‌كند. در نگاه اول اين غذاخوری خانوادگی كوچک چندان توجهات را به خود جلب نمی‌كند اما اين غذا و مهمان نوازی كاركنان (متشكل از سه پسر صاحبان غذاخوری يعني اميليو و جوزفين بعلاوه چند تن از افراد محلی) است كه شما را جذب خواهد كرد.

در واقع اين يكی از دلايلي است كه افراد مجددا به اينجا باز می‌گردند (گاهی به صورت روزانه). يكي از غذاهای خانگي مانند ساب سالامی، زيتون‌های بسيار، گوشت كوفته‌ای يا يک لازانيا طلايی و پرپنير را سفارش دهيد كه به صورت تازه توسط جوزفين آماده می‌شود، و با هر لقمه می‌توانيد عشق و توجهی كه به غذا شده  را احساس كنيد. انتظار يک گفتگو خوب را تا زمانيكه غذايتان آماده شود داشته باشيد. در هتل جان در همان نزديكی نیز اقامت كنيد.

منبع: Booking