وقتی بحث گوگل ادوردز می شود ، شما تنها مقدار محدودی از فضا و زمان دارید تا توجه جست و جو کننده را جلب کنید . با تنها 25 کاراکتر که برای سرفصل ( headline ) در نظر گرفته شده ، نوشتن یک آگهی قانع کننده واقعا سخت است . با این حال ، خیلی از کسب و کارها به صورت روزانه به آن دست می‌یابند ، فقط و فقط با تبلیغات بی نظیرشان . اما آن ها چه طور این کار را می کنند ؟ و شما چطور می توانید از راه و روش آن ها استفاده کنید ؟ خوشبختانه ما مثال خوبی از کمپین های گوگل ادوردز برایتان در نظر گرفته ایم .

  1. Apple : همیشه خودت را تبلیغ کن

اگر تا کنون اسم اپل را نشنیده اید ، باید زیر یک تخته سنگ پنهان شوید . بزرگ ترین تولید کننده ی تلفن همراه این جاست ، شما ممکن است شگفت زده شوید که اپل هنوز حتی تبلیغ هم می کند !

امتیازات کلیدی :

  • محافظت از سهم بازار خود
  • مزایایی که با شفافیت و وضوح فهرست شده اند
  • قیمت های ماهانه که به نظر ارزان تر می رسند
  • افزونه های call to action ( اقدام به عمل (

 

چرا این کمپین گوگل ادوردز عالی است ؟

اگرچه اپل یک نام تجاری شناخته شده و تثبیت شده ای است ، دو دلیل اصلی برای اقدام به تبلیغ گوگل ادوردز آن ها وجود دارد . اولین دلیل این است که مردم اغلب محصولات را فراموش می کنند ، مهم هم نیست که شرکتی که محصول را تولید می کند چه قدر بزرگ باشد . دوم این که ، اگر اپل این نقطه ی فروش را نگه ندارد ، کس دیگری آن را به دست خواهد آورد . با پیشنهاد دادن برای این کلمات کلیدی آن ها اساسا نمی گذارند رقابتی به وجود بیاید . برخلاف دیگر مثال های کمپین ها گوگل ادوردز در این فهرست ، اپل روی نام تجاری خودش پیشنهاد می دهد .

سرفصل تبلیغ گوگل ادوردز آن ها با نام تلفن همراه اخیر شرکت آغاز می شود ، آیفون 7 پلاس . از آن جا که تلفن اغلب به وسیله ی طیف وسیعی از خرده فروشان به فروش می رسد ، واضح است که این تبلیغ از جانب سایت رسمی اپل است . برای برخی از مشتریان ، اگر از فروشگاه رسمی اپل خریداری کنند ، نسبت به این که از یک خرده فروش دیگر تلفن همراه را بخرند ، این یک معامله بهتر است . این کار تا اندازه ی بسیار زیادی شانس کلاه برداری از آنان را کاهش می دهد .

شرح آگهی با فهرست کردن برخی از ویژگی هایی که تلفن ارائه می کند ، مثل : « all new portrait mode » آغاز می شود . تبلیغ همچنین مردم را با قیمت ارزان « از ماهی 34.52 یورو » به سایت می کشاند . آیفون ها اغلب به قیمتی بیش از 700 یورو به فروش می رسند ، پس این که به کاربران بگوییم می توانند هزینه را ماهانه پرداخت کنند ، ایده ی خوبی است . صرف نظر از مزایای تلفن به تنهایی ، تبلیغ ، مزایای خرید از فروشگاه اپل را نیز فراهم می کند . تبلیغ ویژگی هایی مثل « تنظیم شخصی » ، « تحویل رایگان در روز بعد » و « تأمین مالی در دسترس » را فهرست می کند . اگر به دنبال یک تلفن همراه جدید هستید ، این ها انگیزه های زیادی هستند که شما را قانع می کنند که از اپل و به این طریق خرید کنید .

سرانجام ، پس از فهرستی از تمام مزایا و ویژگی ها ، تبلیغ با چهار دکمه ی call to action ( اقدام به عمل ) تمام می شود . این دکمه ها از « حالا بخرید » تا « تغییر به آیفون » موجود است . این ها عالی هستند ، چرا که در حالی که تمامشان به معنای حالا بخرید هستند ، از لحاظ کلمه اصلا شبیه هم نیستند . « آیفون خود را به دست بیاورید » و « تغییر به آیفون » دو دکمه ی اقدام به عمل هستند که طراحی شده اند تا مردم را قانع کنند که اگر پول خرید یک باره را ندارند ، از این فرصت استفاده کنند .

اگر داخل ایران هستید و قصد استفاده از خدمات و تبلیغات آنلاین گوگل ادوردز Google Adwords را دارید ، میتوانید از خدمات سایت پی آسان در این زمینه استفاده کنید : 

 

مطالب مرتبط :