پیشنهاد میکنم ابتدا مطلب قبلی مرتبط با موضوع زیر را مطالعه نموده سپس این مطلب را بخوانید.

مسئله 5:

5-موسسات انتقال وجه و پرداخت دیجیتال به افزایش حجم بازار ادامه می‌دهند زیرا سرمایه‌گذاران و بانکداران کانال‌های آنلاین و تلفن همراه را ترجیح می‌دهند. در کنفرانس IMTC در سال ٢٠١٥ پیام روشن بود: سرمایه‌گذاران و بانکداران کانال‌های دیجیتال را ترجیح می‌دهند، و نه تنها ارزش‌گذاری شرکت‌های انتقال وجه دیجیتال بسیار بالاست، هم علاقه کمی در اینکه سرمایه‌گذاری برای سرمایه‌گذاری در موسسات انتقال وجه نماینده محور سنتی وجود دارد.

جالب آنکه، ما شاهد حرکت در بخش سنتی هستیم تا اهداف را مشخص کرده و سهم بازار را افزایش داده و پخش را از نظر جغرافیایی گسترش دهند. موسسات سنتی انتقال وجه به صورت فزاینده به راه‌حل‌های آنلاین/تلفن همراه توجه دارند تا این کانال را گسترش داده یا به بازار وارد کنند و چندین ارائه دهنده راه‌حل‌های موبایل در امریکا و اروپا به دنبال شراکت با آنها برای استفاده از نوآوریچهای تکنولوژیکی خود هستند.

در یک گزارش جدید که توسط Amdocs با عنوان سیم‌ها را فراموش کنید، کیف پول‌ها را به هم متصل کنید، منتشر شده است، داده‌های جالبی در مورد انتظارات از انتقال وجه موبایل مطرح شده است: بیش از ٨٣ درصد از پاسخگویان تمایل قوی برای استفاده از موبایل به عنوان ابزاری برای ارسال پول به صورت بین‌المللی از خود نشان دادند. در مورد کسانی که در حال حاضر از موسسات انتقال وجه استفاده می‌کنند این تمایل به ٩٢ درصد می‌رسد که نشان می‌دهد در صورتی که تلفن همراه قیمتی مناسب ارائه داده و بخوبی بازاریابی شود می‌تواند در جایگزینی تاثیرگذار باشد.

تهاجم Amdocs به انتقال وجه تلفن همراه قابل توجه خواهد بود. بکارگیری گسترده این کانال‌ها یک فاصله عمیق دیجیتال میان مشتریانی ایجاد می‌کند باید بیشتر مورد تحقیق قرار بگیرند ( ارسال کنندگان ثروتمند که از کانال‌های ارزان قیمت استفاده می‌کنند). دو چالش اصلی این صنعت در حال حاضر جلوگیری از کلاهبرداری و یافتن ارائه دهندگان خدمات خرید با دانش و قابل اعتماد است که روند استفاده از کارت‌های بانکی را ارائه دهند.

 

مسئله 6:

6-رقابت دیجیتالی در امریکا با ورود World Remit و TransferWise گرم‌تر شده است، در حالیکه وسترن یونیون کانال‌های آنلاین را در اروپا باز کرده است. مقالات SaveOnSend که توسط الکسی آرتامونو و تیم بین‌المللی او به نگارش در می‌آید، یکی از بهترین منابع برای درک ظهور TransferWise و استراتژی آن در اروپا (رقابت با بانک‌ها برای انتقال پول به آن سوی مرزها که توسط مهاجران یقه سفید، بازنشستگان یا دانشجویان به جای کارگران مهاجر صورت می‌گیرد.

به همین دلیل متوسط میزان ارسال پول توسط TransferWise ٢٣٠٠ دلار است که دو تا سه برابر بیشتر از متوسط میزانی است که استارت‌آپ‌های انتقال وجه نظیر WorldRemit، Azimo یا Remitly در هر انتقال ارسال می‌کنند. سرمایه‌گذاران به گردش پول در این شرکت‌ها کمک کرده و آن را تامین مالی می‌کنند تا زمانیکه برای ارائه سهام خود در بورس آماده شوند. تحلیل SaveOnSend از تامین مالی و ارزش‌گذاری این شرکت‌ها بسیار جالب است، همچنین پیش‌بینی آنها از آینده شرکت‌ها و رشد آنها. در مورد امریکا SaveOnSend می‌گوید: تا سال ٢٠١٤، حجم ارسال و سود شرکت Xoom با سرعت در حال رشد بود.

شاید نه به اندازه TransferWise و WorldRemitع اما به اندازه‌ای که سرمایه‌گذاران را راضی کند اما نه به میزانی که گسترش جهانی پیدا کند (این شرکت همچنان تنها در امریکا فعالیت می‌کند). با این حال در سال ٢٠١٤، Xoom شاهد سقوط شاخص‌های خود بود و تا سه ماهه سوم ٢٠١٥، سود آن در میان تامین‌کنندگان دیجیتال به کمترین میزان رسید. TransferWise و WorldRemit در پایان سال ٢٠١٤ به امریکا وارد شدند، اما Remitly توانست با تکیه بر کانال امریکا- فیلیپین ٥ تا ١٠ درصد از سهم حجم آنلاین را به خود اختصاص دهد.

 

مسئله 7:

7-امسال، سال خوبی برای خریداران و ادغام کنندگان در صنعت انتقال پول و پرداخت بود، بویژه با خبرهایی که در امریکا اتفاق افتاد: در جولای ٢٠١٥ پی‌پال Xoom را به مبلغ ٨٩٠ میلیون دلار خرید. می‌توانید صدها مقاله در مورد این خرید در گوگل پیدا کنید. حتی برای ما که در این صنعت فعالیت می‌کنیم و Xoom را بخوبی میشناسیم نیز خواندن مقاله Market Mad House جذاب بود. در این مقاله آمده بود: در اوایل ماه بسیاری از افراد از شنیدن این خبر که هلدینگ پی‌پال شرکت نه چندان موفق Xoom را خرید گیج شدند.

به همین دلیل بسیاری می‌خواستند بدانند Xoom چیست و چرا پی‌پال برای خرید آن اصرار داشته است. در داخل صنعت، همه ما از روابط نزدیک موسسان دو شرکت و تیم‌های مدیریتی آنها آگاه بودیم. فکر می‌کردیم برای این صنعت خوب است که شاهد ورود بازگران بزرگی مثل پی‌پال به رینگ باشیم. اما بله شرکت نه چندان موفق با قیمت بسیار بالایی خریداری شده بود، اگرچه تعداد اندکی از تحلیلگران ارزش‌گذاری پی‌پال برای روی Xoom را مورد سوال قرار دادند و بیشتر بر همکاری آنها تمرکز کردند.

SaveOnSend در مطلب خود با عنوان شوالیه سفید بر اسب سفید می‌گوید: پی‌پال برای شرکتی که به سرعت در حال نابودی است و نمایش ناامیدکننده‌ای داشته است ٨٠ درصد اضافه ارزش پرداخت کرده است… تا اوایل آوریل، سهام Xoom ارزشی نزدیک به ١٤ دلار داشت، اما با انتشار شایعات مربوط به خرید ارزش سهام شرکت افزایش یافت. با وجود اعلام توافق در سه ماهه اول سال ٢٠١٥، روند افزایش ارزش سهام ادامه داشت، با وجود اینکه رشد حجم انتقال به ٦درصد رسید در حالیکه سال پیش از آن ٤٩ درصد بود. اگرچه با انتشار شایعات خرید سهام ارزش سهام افزایش پیدا می‌کند، اما قیمت خرید براساس ارزش روز محاسبه می‌شود، پی‌پال ٢٠ درصد بیشتر پرداخت کرده است.

دنبال کردن توسعه این ادغام جالب خواهد بود. در مورد مشابهی، تامین کننده اصلی خدمات پرداخت در کشورهای CIS و روسیه، کیوی ( دارنده ١٧ میلیون کیف پول مجازی و نزدیک به ٢٠٠ هزار کیوسک و ترمینال) اعلام کرد سیستم انتقال پول کانتکت و سیستم انجام پرداخت رپیدا را به مبلغ ١٦٧ میلیون دلار خریداری کرده است. کیوی اولین شرکت روس است که عرضه سهام خود در بازار بورس را براساس قانون کار امریکا به صورت کامل انجام داده است و در فهرست نزدک قرار دارد.

 

برای توسعه کسب و کارتان نیاز به نوسعه شبکه های اجتماعی آن دارید، ربات های اینستاگرام یکی از ابزارهای کاربردی برای توسعه شبکه اینستاگرام کسب و کار شما هستند. برای سفارش این ربات از طریق وب سایت پی آسان اینجا کلیک کنید.

مسئله 8:

8-ادامه کاهش قیمت نفت انتقال وجه در سراسر جهان را تحت تاثیر قرار داده است، اگرچه این تاثیرات متفاوت است و به منطقه بستگی دارد. اما حتی اگر قیمت نفت به پایین‌ترین میزان خود در دهه اخیر برسد، جریان انتقال وجه از کشورهای خلیج فارس چندان در سال ٢٠١٥ تحت تاثیر قرار نگرفته است. انتقال وجه به مصر، اردن و یمن که ٧٠ درصد آن از کشورهای خلیج فارس ارسال می‌شود تحت تاثیر قرار نگرفته است.

اگر کاهش قیمت نفت ادامه یابد، با کاهش هزینه‌کرد مالیات و رکود ساخت و ساز این روند ممکن است وخیم‌تر شود. تاکنون، کشورهای عضو پیمان همکاری خلیج فارس مالیات‌های خود را برای ادامه هزینه‌های خود مورد استفاده قرار داده‌اند. انتقال وجه از روسیه که به طور تگاتنگی با قیمت نفت در ارتباط است کاهش یافته است. جمهوری قرقیزستان، ازبکستان، تاجیکستان و ارمنستان که به شدت به انتقال وجه از روسیه وابسته هستند به شدت تحت تاثیر قرار گرفته‌اند، و این تاثیر با کاهش ارزش روبل وخیم‌تر شده است.

براساس گزارش اکونومیست، پول ارسالی از روسیه برای تاجیکستان از سوی مهاجران تاجیک در شش ماهه نخست ٢٠١٥ شاهد کاهش ٤٤ درصدی بوده است. انتقال وجه از روسیه به ازبکستان نیز به نصف رسیده است و انتقال قرقیزستان یک سوم کاهش یافته است. ورود ایران به بازار نفت، مطمئنا به اقتصاد کشورهای عضو پیمان خلیج فارس را صدمه خواهد زد و در سال ٢٠١٦ اولین چشم‌انداز این دنیای جدید را خواهیم دید. تغییر انتقال پول از خاورمیانه در نتیجه بحران پناهجویان غیر قابل پیش‌بینی است.

براساس مدارک می‌دانیم انتقال وجه به مهاجران در حرکت به شمال کمک کرده است، گزارش‌هایی از موجی از انتقال پول به کمپ‌های پناهجویان وجود دارد اما، اینکه مهاجران بی‌جاشده خاورمیانه چگونه در اروپا و امریکای شمالی کار پیدا خواهند کرد و در بازسازی شهرها و روستاها در وطن خود کمک خواهند نامعلوم است. خرابی جنگ خانواده زیادی را باقی‌ نگذاشته تا به آنها کمک شود و انگیزه کمی برای بازگشت و بازسازی ایجاد شده است. هر چیزی که آینده برای این منطقه به همراه آورد، صنعت انتقال وجه و پرداخت برای پاسخگویی به تقاضای مهاجران و خانواده‌یشان حضور خواهد داشت.

 

مسئله 9:

9-ظهور پرداخت‌های P2B و B2B و خدمات فورکس در این صنعت بخش پرداخت صنعت انتقال وجه و پرداخت را به صورت کلی با خدمات جدید، ورودی‌های جدید و پیشنهادات جدید پویاتر و مهم‌تر کرده است. بازار P2P انتقال وجه و پرداخت به صورت تاریخی به بازار فورکس مرتبط بوده است، اگرچه قوانین در بسیاری از کشورها و کنترل ارز به دلیل نگرانی این ارتباط را از بین برد و منجر به ورشکستگی بسیاری از شرکت‌های فورکس شد مانند کازا د گامبیو در امریکای لاتین. تبادل ارز و انتقال وجه هاوالا شرکتی مشابه است.

اما بازار فورکس که بزرگترین، یکپارچه‌ترین در جهان و فعال‌ترین بازار مالی در جهان است، همانطور که قائم مقام مدیر بورس نیویورک مطرح کرده است در حال تغییر است. آقای پاتر گفت که شرکت‌کنندگان و مجریان این بازار، به دلیل تاثیرات تغییری بسترهای تکنولوژی افراد و شرکت‌ها را به سوی ارتباط مستقیم با شرکت‌های فورکس آورده‌اند، تا با اجرای انتقالات پول و پرداخت‌های P2P و بیشتر P2B و B2B که دارای قیمت‌های بهتر تبادل ارز است به سود بیشتری دست پیدا کنند.

در حالیکه بسیاری از موسسات انتقال وجه بر انتقال پول تمرکز دارند و با پرداخت‌های بزرگ چندان راحت نیستندۀ بعضی از شرکت‌ها، بویژه RIA با خرید شرکت انگلیسی HiFX در سال ٢٠١٤ به ارزش ٢٤٢ میلیون دلار و XE در سال ٢٠١٥ در بازار فورکس سرمایه گذاری کرده‌اند، تا به بخش‌های دیگری از بازار دسترسی داشته باشند و با بانک‌ها بر سر کارمندان یقه سفید و کسب و کارهای کوچک رقابت کنند تا حاشیه سود خود را در شبکه انتقال پول افزایش دهند. رشد شرکت‌های فورکس و ارائه ارزهای مجازی در حال افزایش است، بویژه در خارج از انگلستان که با استفاده از این حضور آنلاین به صدها مشتری دسترسی خواهند داشت و به صورت جدی در بازار انتقال وجه رقابت خواهند کرد.

استارت‌آپ‌هایی نظیر Revolut با استفاده از موبایل و کارت‌های از پیش پرداخت شده مشتریان را به خدمات فورکس خود جذب می‌کنند. در همین زمان، شرکت‌های پرداخت قبض، ارائه دهندگان کارت‌های از پیش پرداخت شده و وام‌دهندگان کوچک با موسسات انتقال وجه همکاری می‌کنند تا در کانال‌های مجازی و واقعی خود به مشتریان خدمات ارائه دهند. ما همچنین باید airtime و top-ups را به عنوان موفق‌ترین محصولات میان صنعتی معرفی کنیم، که راه را برای به هم پیوستن صنایع موبایل و انتقال وجه به آرامی باز کرده‌اند. یک نشانه خوب برای این مسئله رشد WorldRemit در هر دو این بخش‌ها و پیشنهادات Xoom در بخش پرداخت و انتقال وجه آنلاین است.

 

مسئله 10:

10-بیت کوین به عنوان یک ابزار انتقال وجه توسط چند شرکت پیشرو مورد استفاده قرار می‌گیرد، درحالیکه پذیرش کلی پروتکل بلاک چین به عنوان یک نوآوری قابل توجه گفتگوها را به سمت بهتر شدن پیش برده است. در کنفرانس IMTC ما به صورت فعال به دنبال افراد و شرکت‌هایی بودیم که با استفاده از پروتکل‌های بلاک‌چین راه‌حل‌هایی را به مشتریان فرا مرزی ارائه می‌دادند، چه به صورت مستقیم ( تبادل بیت کوین و فروش آن و همکاری با دیگر مبادلات در دیگر کشورها برای برقراری ارتباط میان ارسال کننده و دریافت کننده) یا با استفاده از VC به عنوان یک ساز و کار پرداخت ( شرکت‌هایی که خدمات ارسال وجه در راهی ارائه می‌دهند و با استفاده از بیت کوین آن را پرداخت می‌کنند، دور زدن کارمزدهای بانک و ضرورت تامین مالی).

ما فکر می‌کنیم ٢٠١٥ سرآغاز است و سال ٢٠١٦ سالی است که تلاش‌های موسسان قابل مشاهده خواهد بود. موسسانی مانند لوئیز بوئناونتورا، پابلو گونزالز و گروهش در بیستو، الکس کریس و تیمش در ایرپاکت و بیل باریت و تیم آبرا که همگی نه تنها صنعت بلکه تحلیلگران، قانونگذاران و بانکداران را به چالش خواهند کشید. ما از همه این تلاش‌ها حمایت می‌کنیم. نوآوری و فکر کردن خارج از چارچوب‌ها بسیار مهم است. در جهانی موازی، استفاده از بلاک‌چین شروع شده است، مورد تحقیق قرار گرفته است و توسط تعدادی از بانک‌ها و موسسات مالی غیر بانکی توسعه یافته است تا از پتانسیل‌های آن استفاده شود بویژه برای پرداخت‌های داخلی که با استفاده از آن بهتر انجام خواهد شد. چندین مقاله به توانایی‌های این فن‌آوری در صنعت مالی پرداخته است.

 

پی پل PayPal یک شرکت آمریکایی است که سیستم پرداخت آنلاین به صورت جهانی عرضه می کند. برای سفارش پی پل کارت اینجا کلیک کنید.

 

مطالب پیشنهادی: