۸۸۷۰۰۲۱۵ info@payasan.com
Select Page

با تصویب طرح جدیدی در مجلس آمریکا احتمالا فعالیت شرکت‌های بزرگی همچون فیسبوک و لیبرا در حوزه رمز ارز و مالی متوقف خواهد شد. با پی آسان همراه باشید.

مقالات مرتبط:

از سرعت تاثیرگذاری تکنولوژی بلاک چین در صنایع شگفت زده خواهید شد

پی پال به Libra می پیوندد

طرحی در مجلس نمایندگان آمریکا در حال بررسی است که از تبدیل شدن شرکت‌های فناوری بزرگ به مؤسسات مالی و صدور رمز ارز توسط آن‌ها در صورت تصویب جلوگیری خواهد کرد. این طرح می‌تواند فعالیت فیسبوک و لیبرا را تحت تاثیر قرار دهد.

به گزارش رویترز، پیش نویس این طرح توسط اکثریت حزب دموکرات مجلس نمایندگان آمریکا که «کمیته خدمات مالی مجلس نمایندگان» را رهبری می‌کنند، ارائه شده است.

این طرح بعد از آنکه تعداد زیادی از نمایندگان کنگره آمریکا خواستار توقف پروژه رمزارز فیسبوک «لیبرا» شدند، به مجلس پیشنهاد داده شده است. در صورت تصویب طرح مورد بحث، جریمه‌ای ۱ میلیون دلاری در روز برای شرکت‌هایی که از آن سرپیچی کنند به بار خواهد آورد. طرح ذکر شده شرکت‌های فناوری بزرگ با درآمد سالانه ۲۵ میلیارد دلار را هدف گرفته است.

به احتمال زیاد واکنش منفی اعضای حزب جمهوری خواه مجلس آمریکا را که خواهان ایده‌های جدید هستند را در پی خواهد داشت و به احتمال قوی از مجلس سفلا رأی کافی نخواهد آورد. حتی اگر این طرح در مجلس هم تصویب شود برای تبدیل شدن به قانون باید توسط سنا تأیید شود که کار بسیار سختی خواهد بود.

فیسبوک پس از معرفی این رمز ارز، قرار است کیف پول اختصاصی خود به نام کالیبرا در سال ۲۰۲۰ رونمایی کند. این شرکت همراه با ۲۸ شرکت دیگر از جمله مسترکارت، پی‌پل و اوبر «اتحادیه لیبرا» (Libra Association) را تشکیل دادند.

دونالد ترامپ رییس جمهور آمریکا هفته گذشته از لیبرا و رمز ارزهای دیگر انتقاد نموده و از کمپانی ها خواست تا اگر قصد تبدیل شدن به بانک را دارند به دنبال کسب پروانه بانکی بوده و از قوانین آمریکا و جهان در این زمینه پیروی کنند. ترامپ این سخنان را بعد از حرف های «ژروم پاول» رییس بانک مرکزی آمریکا به زبان آورد که خطاب به قانونگذاران گفته بود پروژه لیبرا تا زمانی که فیسبوک مشکلات مربوط به حریم شخصی، پولشویی و حفاظت از کاربران را حل نکند، راه به جایی نخواهد برد.

منبع: venturebeat|digiato|reuters