۸۸۷۰۰۲۱۵ info@payasan.com
Select Page

نان روتی یکی از انواع نان‌های سنتی و محبوب در کشورهای آسیایی است. با پی آسان همراه باشید.

مقالات مرتبط:

مناطق گردشگری در پاییز | ١٥ مکان برتر برای دیدن برگهای پاییزی در آسیا

۱۱ محله چینی مشهور در سراسر جهان را بشناسید

نان روتی که گاهی با نام چاپاتی نیز شناخته می‌شود، یک نان صاف و فطیر هندی است که یک خوراک اصلی در جنوب آسیا محسوب می‌شود. در ادامه مجموعه فرهنگ نان، ما داستان این نان خوش طعم را بازگو خواهیم کرد، تعدادی از انواع آن را معرفی خواهیم کرد تا بتوانید همه آن‌ها را امتحان کنید.

داستان‌های متعددی در مورد ریشه نان روتی وجود دارد. بعضی می‌گویند ریشه این نان به دره ایندوس در مصر و به بیش از ۵۰۰۰ سال قبل باز می‌گردد، اما منابع دیگر بر این باورند که این نان در شرق آفریقا آفریده شد و سپس در هندوستان شناخته شد. اما بسیاری از شواهد نشان می‌دهد که این نان ساده خوش طعم در جنوب هند تولید شده است. بدون توجه به تاریخ آن، محبوبیت آن تا دوردست‌ها گسترش یافته است. هر فرهنگی دارای روتی خوش طعم مختص به خود است.

نان روتی

نان روتی به اندازه سادگی خود خوش طعم است. خمیر آن از آرد تمام غله مقدار کمی نمک و آب ولرم تولید می‌شود و بهترین شیوه آن است که ۵ تا ۱۰ دقیقه پیش از پخت آماده شود. هنگامی که تمام مواد ترکیب شوند، خمیر به صورت مساوی به توپ‌های کوچک تقسیم می‌شود و سپس به دایره‌هایی با قطر ۵ اینچ پهن می‌شوند. آنها بر روی کماجدان‌های داغ  بر روی گاز و یا شعله آزاد و کوچکی پخته می‌شوند، زمان مشخصی برای پخت وجود ندارد و براساس ظاهر نان تصمیم‌گیری می‌شود. (پیش از آنکه نان را برگردانید صبر می‌کنید تا حباب‌هایی بر روی نان ایجاد شوند).

بهترین زمان برای سرو روتی بلافاصله بعد از پخت و همراه با کره یا روغن است. می‌توان آن را به تنهایی خورد اما به صورت سنتی همراه با دال یا کاری خورده می‌شود، هنگام خوردن با دست آن را تکه تکه کنید.

نان روتی رومالی در هند

نان هند

روتی رومالی نوعی نرم و نازک از چاپاتی است ( در بسیاری از زبان‌های شمالی هند روتی رومالی به معنای نان دستمال کاغذی است) که در هند و ایالت پنجاب پاکستان یافت می‌شود. این نان با استفاده از آرد مایدا (آرد سفیدی که به خوبی آسیاب شده باشد) و روغن و شیر تولید می‌شود که همگی با یکدیگر مخلوط شده و به مدت ۲۰ دقیقه استراحت می‌کند. خمیر سپس به توپ‌های کوچک تقسیم شده و تا زمانی که بسیار نازک شود پهن می‌شود.

نان روتی بر روی یک کاراهی داغ متصل به گاز پخته می‌شود ( یک قابلمه سنتی شبه قاره هند که شبیه به ووک است) به طوریکه قابلمه برعکس گذاشته می‌شود و نان‌ها بر روی کف آن پخته می‌شوند. بعد از پخت به شکل مثلث درآمده و بلافاصله سرو می‌شوند که بهترین حالت آن همراه با یک بشقاب تندوری است. به کافه رستوران گودلاک در دیکان گیمهانا در پونه بروید تا روتی رومالی را امتحان کنید. می‌توانید در هتل سوآروپ که در نزدیکی رستوران قرار دارد اقامت کنید.

 برای رزرو هتل‌های خارجی اینجا کلیک کنید.

نان روتی کانای در مالزی

نان مالزی

روتی کانای یک نان تخت ترد الهام گرفته شده از هند است. بعضی می‌گویند خاستگاه آن چنای بوده است اما می‌توان آن را در سراسر جنوب شرق آسیا یافت بویژه در مالزی. خمیر روتی کانای کمی با روتی‌ استاندارد متفاوت است زیرا با آرد ساده، روغن و آب درست می‌شود. هنگامی که خمیر مخلوط شد، چندین بار تا می‌شود تا چندین لایه ایجاد شود. سپس خمیر به به توپ‌های کوچک تقسیم می‌شود اما به جای آنکه پهن شود به بالا پرتاب می‌شود تا به ضخامت ورق در بیاید و سپس به شکل یک طناب به هم پیچیده می‌شوند.

سپس به شکل مارپیچ و تخت در می‌آيند تا زمانیکه پخته ‌شوند پرک‌های ترد و نازکی ایجاد کنند. مواد دیگری را می‌توان به خمیر اضافه کرد مانند تخم مرغ، پنیر یا شیر برای انواع شیرین‌تر. می‌توانید از هر فروشنده خیابانی در مالزی این نان را بیابید. برای بهترین کانای روتی که داخلی نرم و لایه بیرونی ترد داشته باشد به لان روتی کانای بروید که در حومه بانگسار قرار دارد. در هتل و اقامتگاه VE اقامت کنید.

روتی پراتا در سنگاپور

نان سنگاپور

بعضی باور دارند که روتی پراتا از دستور پن کیک در منطقه پنجاب هند برگرفته شده است. اما این روزها یک میان وعده پرطرفدار در سنگاپور است که معمول‌ترین نوع آن در شهر با مواد مختلف پر می‌شود. به صورت معمول این مواد شامل تخم مرغ می‌شود اما می‌توانید آنها را پر شده با موادی مانند پنیر، شکلات و بستنی نیز بیابید. بافت خمیر با توجه به هر آشپز متفاوت است و از نرم تا ضخیم تا بسیار ترد وجود دارد.

دکه‌های نان روتی پراتا را می‌توانید در سرتاسر سنگاپور بیابید که بعضی از آن‌ها به صورت ۲۴ ساعته در ۷ روز هفته باز هستند (برای کسانی که به جشن‌های کوچک شبانه علاقه دارند به خیابان مشهور جالان کایو در منطقه سنگکانگ بروید.) در تاسوی فود توقف کنید و پراتای کاغذی مشهور را سفارش دهید که پراتایی نازک و ترد و به شکل قیف بستنی است. در هتل کووآن ۸۱ اقامت کنید تا بتوانید هنگام گرسنگی به سرعت به این خیابان بیایید.

برای رزرو بلیط پروازهای خارجی اینجا کلیک کنید.

پوری دال در سورینام

نان سورینام

پوری دال نوعی روتی است که از روتی هندی الهام گرفته شده است و با دال پر ادویه پر می‌شود که در سراسر کارائيب یافت می‌شود بویژه در کشور کوچک سورینام. برای آنکه پوری دال درست کنید، دال آب‌پز شده را همراه با پوره دانه بو داده شده زیره مخلوط کرده و به خمیر معمول روتی اضافه می‌کنیم. خمیر به توپ‌هایی تقسیم شده و یک قاشق از دال را به این مخلوط اضافه می‌کنیم.

سپس خمیر را به شکل دایره پهن می‌کنیم و بر روی یک کماجدان داغ می‌پزیم. بهترین زمان برای سرو آن به صورت تازه همراه با چاتنی ترش یا مرغ کاری است. اگر به خوردن یک پوری دال تازه علاقه دارید به رستوران روپرام سر بزنید که در پایتخت سورینام پاراماریبو قرار گرفته است. برای نزدیک بودن به این رستوران در هتل پالاسیو اقامت کنید.

منبع: Booking