۸۸۷۰۰۲۱۵ info@payasan.com
Select Page

چرا اینفلوئنسرها روی بازاریابی درون گرای شما تأثیر گذارند ؟

در مقوله ی بازاریابی اینفلوئنسرها استفاده از یک رویکرد درون گرا برای بازاریابی اینفلوئنسر ، آگاهی را پرورش می دهد ، مخاطبان را رشد می دهد ، و در طول زمان رسانه هایی را که مجرای این کارند ، تقویت می کند . تأثیرات بازاریابی درون گرا روی تلاش های درون گرای شما عبارت اند از :

  • بهبود روند تبلیغات دهان به دهان
  • افزایش تعداد نظرات و نقدهای متخصصان
  • اثبات جایگاه در اجتماع

تمامی این عوامل برای به دست آوردن اعتماد و وفاداری مشتری ضروری است . در واقع ، یک پژوهش که Nielsen اخیراً انجام داده است ، نشان می دهد که 92 درصد از مصرف کنندگان به توصیه های کلامی بیش از تمامی شکل های تبلیغات اعتماد می کنند . با شروع از کردن از یک پیام مرتبط و مخاطب درست ، مشخص کردن بهترین و موثرترین اینفلوئنسرها ، و استفاده از بهترین روش های جذب اجتماعی ، بازاریابی درون گرای شما موجب سوددهی فراوانی می شود .

 

قدرت اینفلوئنسرها برای هدایت یک مخاطب

 

در یک شبکه ی بزرگ اجتماعی ، اطلاعات مانند امواج حرکت می کنند – و اینفلوئنسرها موج سوار اند . آن ها دارای دنباله رو ، اعتماد و نفوذ روی مخاطبان هستند ، آن ها راهنماهایی به سمت دوست داشتن محصولات ما هستند ، و می توانند باعث جلب شدن توجه ها به یک نام تجاری و یا حتی ریزش مشتریان این نام تجاری شوند .

پس ، تفاوت این رویکرد با روابط عمومی ها چیست ؟ بازاریابی اینفلوئنسر تنها راجع به چند صورت حساب پرداخت شده ، یا تایید چند سلبریتی نیست . بلکه درباره ی روابط منحصر به فرد ، صادقانه و قانونی بین مشتری ، نام تجاری و اینفلوئنسر است . و این روابط دقیقا آن چیزی است که بازاریابی اینفلوئنسر را نسبت به باقی تاکتیک های بازاریابی بسیار منحصر به فرد می کند . هنگامی که نام های تجاری به اینفلوئنسرها متعهد می شوند ، همچنین متعهد به حمایت بلندمدت از طرفداران آن اینفلوئنسرها و مشتریان خود شده اند .

 

نرخ بازگشت ( ROI ) دروغ نمی گوید : شبکه های بازاریابی اینفلوئنسر بازده زیادی دارند

در دورانی که مصرف کنندگان هرگز تا به این حال چنین مشتاق بررسی ها ، رتبه بندی ها و تبلیغات دهان به دهان نبوده اند ، اینفلوئنسرها کلید باز کردن قفل اعتماد و دلارهای آنان است .

Burst Media ، یک شرکت رسانه ای دیجیتال ، یک مطالعه ترتیب داده است که طی آن 48 برنامه ی بازاریابی اینفلوئنسر بررسی شده که 15 صنعت ، و 662 ناشر وب و وبلاگ نویس را پوشش می دهد . آن چه آن ها یافتند شگفت آور بود . این مطالعات روی بازاریابی اینفلوئنسر نشان داد که در این روش ، شش برابر سرمایه ی گذاشته شده بازگردانده می شود . پس ، چرا شروع به استفاده از این روش نمی کنید ؟ بسیاری از کمپین های متکی به اینفلوئنسرها در این مطالعه مورد آزمون قرار گرفته اند ، بخش هایی مثل پست های وبلاگ پشتیبانی شده ، محتوای گذاشته شده توسط اینفلوئنسرها و پیوند اجتماعی آن ها آزمون شده است .

 

پنج گام برای ساختن یک استراتژی بازاریابی اینفلوئنسر مؤثر

 

آماده اید تا بازاریابی اینفلوئنسر را آغاز کنید ؟ نخست ، شما باید بدانید که اصلا یک اینفلوئنسر کیست ، و چگونه اینفلوئنسرهای درست را برای نام تجاریتان پیدا کنید . در این جا یک اشاره ی کلیدی کارساز است : این کار درباره ی دسترسی ، ارتباط و تشدید رابطه ی بین مخاطب و نام تجاری است .

 

گام نخست : مخاطبان خود را تعریف کنید

این که مشتریان هدف خود را بشناسید و درک کنید که چه کسی روی این که آن ها چگونه قضاوت کنند ، کشف کنند و محصول ( یا سرویس ) شما را بخرند ، موثر است ، یک گام جدی در ابتدای هر نوع تلاش در راستای استفاده از اینفلوئنسرها است .

گام دوم : کشف اینفلوئنسرهای مناسب

داشتن تأثیرگذاری بسته به زمان و مکان و موقعیت است . شما باید افرادی را بیابید که محتوایی را تولید و به اشتراک گذاری می کنند که می تواند روی کسب و کار شما و یا فرایند تصمیم گیری خریدار تأثیر بگذارد .

گام سوم : زیر نظر داشتن اینفلوئنسرها برای کشف فرصت ها

زمان آن رسیده است که وارد فضای شبکه های اجتماعی شوید و ببینید که واقعا دارد چه اتفاقی می افتد . شما نیاز خواهید داشت که بفهمید اینفلوئنسرهای هدف شما درباره ی چه چیزی می نویسند ، صحبت می کنند ، و از همه مهم تر ، مخاطبان آن ها چه کسانی هستند ؟

گام چهارم : اقدام کردن و مشارکت و جذب

در این گام ، شما با استفاده از اقدامات ساده شروع به ساختن یک رابطه خواهید کرد . دنبال کردن ، به اشتراک گذاری ، و لینک دادن به به اینفلوئنسرهایتان گام اول شما در ساخت یک رابطه ی پربار است .

گام پنجم : بررسی نتایج

همان طور که روابط را ایجاد می کنید ، نتایج را نیز اندازه گیری کنید و پیام ها و سیگنال های خود را به مخاطبان و اینفلوئنسرهای خود بفرستید ، شما می خواهید پی گیر اثربخشی استراتژی خود باشید . آیا روابط آنلاین شما قابل ترجمه به رویدادهای قابل لمس است ؟ یاد بگیرید ، تکرار کنید ، و فعال و پرانرژی باشید .

 

در افق بازاریابی اینفلوئنسر چه خبر است ؟

بازاریابی اینفلوئنسر به سرعت در حال به دست آوردن محبوبیت است . بدون شک بازاریابان در حال دستیابی به نرخ بازگشت ( ROI ) و پتانسیل ایجاد رابطه اند . اما این پیشرفت چه قدر بزرگ است ؟ و بازاریابان ممکن است در سال های آتی با چه چالش هایی رو به رو شوند ؟ در سال 2015 Schlesinger Associates یک مطالعه را منتشر کرد که در آن نشان داده شده بود که 84 درصد از بازاریابان گفته اند در سال بعد دست کم یک کمپین بازاریابی اینفلوئنسر راه اندازی خواهند کرد . دیگران ادعا می کنند که ارزش صنعت بازاریابی اینفلوئنسر به زودی می تواند به بالغ بر 5 تا 10 میلیارد دلار برسد .

 

مطالب مرتبط :