الزامات جدید برای بهبود امنیت پرداخت های آنلاین با کارتِ پی پل در راه هستند. اگر فروشگاه آنلاین شما یا وبسایتتان آماده نیست ، خطراتی برای پرداخت مشتریانتان وجود دارد که توسط صادرکننده ی کارت کاهش می یابد. هیچ کس نمی خواهد که یک فروش یا یک مشتری را به خاطر این که فرایند پرداختش دچار اشکال شده است ، از دست بدهد. برای پیش گیری از این اتفاق ، باید اقدامات لازم را انجام دهید. چه کاری باید انجام دهید؟ خبر خوب این است که ما یک راهنمای ساده برایتان داریم که گام های بعدی را بر مبنای روش فعلی مدیریت پرداختتان برای شما تبیین می کند.

PSD2 چیست؟

PSD2 برای دومین دستورالعمل خدمات پرداخت تعریف می شود و بر صادرکنندگان کارت سراسر ناحیه ی اقتصادی اروپا اعمال می شود. PSD2 حتی بعد از برکسیت (Brexit) هم هنوز بر منطقه ی بریتانیا اعمال خواهد شد.

زیر نظر PSD2 ، صادرکننده های کارت ( که بانک هایی مثل Barclays، HSBC، LIoyds و … هستند ) باید هنگامی که فرایند پرداخت طی می شود ، یک روش قوی تر پرداخت را به نام تأییدیه ی قوی اعتبار مشتریان (SCA) اعمال کنند.

برای ممکن ساختن این امر ، ممکن است نیاز داشته باشید تغییراتی بر فرایند پرداخت سایتتان اعمال کنید.

کی این روند آغاز خواهد شد؟

از اول آوریل سال 2019 ، ما از صادرکننده های کارت انتظار خواهیم داشت تا شروع به به روز رسانی فرایندهایشان کنند و تأییدیه ی قوی اعتبار مشتریان را  برای درخواست های پرداخت اعمال کنند. آخرین مهلت صادرکنندگان برای تکمیل این سازگاری ، 14 سپتامبر 2019 است. برای آماده شدن ، باید از هم اکنون دست به کار شوید.

برای این کار چه باید بکنم؟

اگر پرداخت های آنلاین را با پی پل (PayPal) می پذیرید ، فقط روش پرداخت رو در برنامه انتخاب کنید و ما به شما کمک خواهیم کرد تا آماده شوید.

پی پل پرو (PayPal Pro) میزبان شده است

با روش میزبانی ما ، هنگامی که یک مشتری پرداخت می کند ، یک صفحه ی پرداخت در قابی جداگانه باز می شود و یا مشتری به صفحه ی پرداخت هدایت می شود.اگر از روش میزبانی ما استفاده کنید ، ما فرایند پرداخت شما را هنگام پرداخت مدیریت خواهیم کرد. ما به صورت خودکار روند پرداخت را ارتقا می دهیم ، بنابراین نیازی نیست که نگران باشید. اما اگر می خواهید که بیشتر بدانید ، از صفحه ی PSD2 پی پل دیدن کنید.

پی پل پرو (PayPal Pro) مستقیم

اگر از پی پل پرو (PayPal Pro) استفاده می کنید ، و پرداخت ها را مستقیماً روی وبسایتتان می پذیرید ، پس نیاز خواهید داشت که یک پارچه سازی پرداختتان را به روز رسانی کنید تا هنگامی که یک پرداخت درخواست شود ، صادرکننده ی کارتتان بتواند SCA را اجرا کند.

سایت PSD2 ما شما را به گام های ضروری که باید طی کنید هدایت خواهد کرد. این جا کلیک کنید تا بیشتر بدانید.

 

آیا می خواهید بیشتر بدانید؟

اگر می خواهید بیشتر راجع به PSD2 ، SCA و 3DS بیاموزید ، سایت PSD2 ما جای خوبی برای شروع است.

همین الان برای جلوگیری از کاهش پرداخت ها اقدام کنید

فقط به خاطر این که یک فرایند پرداخت با کارت درست طی نمی شود ، این ریسک را نکنید که فروش ها و مشتریانتان را از دست بدهید. همین حالا اقدام کنید تا پیش از مهلت قانونی کارتان انجام شود و خطر کاهش پرداخت ها را کم کنید.

مطالب مرتبط :