شرکت وسترن یونیون ، یکی از شرکت‌های پیشرو در ارائه خدمات پرداخت در جهان، امروز اعلام کرد پرداخت وی‌چت را به پرداخت‌های جهانی خود برای محصولات دانشجویی اضافه کرده است. این امکان با همکاری با جئوسوئیفت، یک شرکت متخصص در راه‌حل‌های پراخت در داخل و خارج از چین، ممکن شده است.

این امکان موسسات آموزشی را قادر می‌سازد به دانشجویان چینی که در خارج از کشور تحصیل می‌کنند گزینه‌های وسیع‌تری برای پرداخت ارائه کنند که شامل پرداخت وی‌چت، الی‌پی، یونیون‌پی و تن‌پی می‌شود. به این ترتیب تجربه پرداخت آنها به طرز چشمگیری بهبود خواهد یافت.

پرداخت‌های دیجیتال به بخشی از زندگی روزمره در چین تبدیل شده است: براساس گزارش سازمان ملل، پرداخت‌ها از طریق پیام‌رسان وی‌چت از ٦/١١ میلیارد دلار به ٢/١ تریلیون دلار بین سال‌های ٢٠١٢ تا ٢٠١٦ افزایش داشته است. گزارش دیگری از هیل‌هاوس کپیتال نشان می‌دهد وی‌چت‌پی ٤٠ درصد از تراکنش‌های تلفن همراه را در سه ماه اول سال ٢٠١٧ در چین به خود اختصاص داده است.

با توجه به گزارش مرکز چین و جهانی شدن در سال ٢٠١٥ از هر ٤ دانشجوی بین‌المللی در جهان یکی ملیت چینی داشته است، دانشگاه‌ها فرصتی در اختیار دارند تا با توجه به این حرکت، گزینه‌های پرداخت بین‌المللی را ارائه دهند که به شکل بهتری نیاز‌های این دانشجویان را برآورده کند.

آدام تیبری، معاون محصول و استراتژی راه‌حل‌های تجاری وسترن یونیون می‌گوید: ” پرداخت‌های الکترونیک نقش کلیدی در زندگی روزانه جمعیت آشنا به دیجیتال چین ایفا می‌کند. قابلیت استفاده از وی‌چت‌پی و دیگر بسترهای پرداخت پرطرفدار برای دانشجویان چینی دارای اهمیت است. به عنوان بزرگترین جمعیت دانشجویی جهان، دانشجویان چینی از دانشگاه‌ها انتظار دارند به آنها تجربه‌ پرداخت ساده و راحت ارائه دهند. جدیدترین بروزرسانی پرداخت جهانی ما برای دانشجویان اجازه می‌دهد مشتریان تحصیلی ما تجربه‌ای تسهیل شده را در اختیار دانشجویان چینی بگذارند.

ریموند کو، موسس و مدیرعامل جئوسوئیفت می‌گوید: “چین یک چهارم از دانشجویان بین‌المللی را به خود اختصاص داده است. این کشور نقش تعیین کننده‌ای در شکل‌دهی به شیوه‌های پرداخت دانشجویان بین‌المللی ایفا می‌کند. این فرصت بزرگی را برای موسسات آموزشی در سراسر جهان ایجاد کرده است تا با ارائه خدمات پرداخت مناسب، دانشجویان چینی را به سوی خود جذب کنند. ما از ایجاد همکاری میان وسترن یونیون و خودمان بسیار خوشحالیم و امیدواریم این فرصت را توسعه دهیم.”

وی‌چت تبدیل به بخش مهمی از زندگی مردم چین شده است و تعداد زیادی از آنها از پرداخت‌های موبایل به جای پرداخت نقد یا دیگر شیوه‌های پرداخت استفاده می‌کنند. وی‌چت همکاری‌های خود با ارائه‌دهندگان پرداخت در سراسر جهان را توسعه داده‌است تا دانشگاه‌ها را قادر سازد پرداخت‌ها از سوی این اپلیکیشن را بپذیرند.

وسترن یونیون در سال ٢٠١٧ سیستم گلوبال‌پی خود را به عنوان یک بستر مناسب دانشجویان راه‌اندازی کرد تا موسسات آموزشی را قادر سازد به شکل بهتری پرداخت‌های دانش‌آموزان بین‌المللی را قبول، بازگردانده و رهگیری کنند. این بستر به گونه‌ای طراحی شده بود که کارگشای کاربران تازه‌کار و توانایی‌های واقعی رهگیری پرداخت باشد، گلوبال‌پی برای دانشجویان با دخالت دانشجویان بین‌المللی توسعه یافت تا بتواند تجربه کلی پرداخت را بهبود ببخشد.

علاوه بر انتقال بانکی آنلاین و پرداخت‌های کارت اعتباری، این بستر به کاربران امکان استفاده از گزینه‌های زیادی از پرداخت آنلاین را در ٣٠ کشور جهان می‌دهد که شامل جئوسوئیفت (الی‌پی، یونیون‌پی و تن‌پی)، پولی‌پیمنتس، ایندیا نت بانکینگ، تراستلی و سوفورت می‌شود.

دیگر مطالب: