مقامات امریکایی روز پنجشنبه اعلام کردند، شرکت وسترن یونیون، بزرگترین شرکت انتقال وجه در جهان، موافقت کرده است تا ٥٨٦ میلیون دلار به عنوان جریمه پرداخت کند و اعتراف کرده است استفاده مجرمان از خدماتش برای پولشویی و کلاهبرداری را نادیده گرفته است.

وزارت دادگستری و کمیته تجارت فدرال امریکا در بیانیه‌هایی اعلام کردند، وسترن یونیون که دارای بیش از نیم میلیون نمایندگی در بیش از ٢٠٠ کشور جهان است پذیرفته است که به انتقال پول کلاهبرداری و مشارکت در جرم کمک کرده است، به این صورت که به کلاهبرداران اجازه انجام انتقال را داده است در حالیکه این شرکت از همکاری نمایندگی‌های خود با کلاهبرداران برای جلوگیری از شناسایی شدن آگاهی داشته است.

مقامات امریکایی می‌گویند با کمک نمایندگی‌های وسترن یونیون، مهاجران چینی از خدمات این شرکت استفاده کرده‌اند تا صدها میلیون دلار را برای قاچاقچیان انسان ارسال کنند و با پرداخت پول در اندازه‌های کوچک از اعلام این پرداخت‌ها به مقامات فدرال جلوگیری کنند.

کلاهبرداران با اعلام جوایز تقلبی و فرصت‌های شغلی از هزاران مصرف‌کننده امریکایی کلاهبرداری کردند و با پرداخت بخشی از پول به نمایندگی‌های وسترن یونیون در ازای انجام پرداخت‌ها با آنها در این کلاهبرداری‌ها شریک شدند.

بین سالهای ٢٠٠٤ تا ٢٠١٢، این شرکت مستقر در کلورادو از این انتقال‌های کلاهبردارانه اطلاع داشته است اما از اقدام علیه ٢٠٠٠ نمایندگی خاطی خود خودداری کرده است.

دیوید بیتکوور دادستان عمومی می‌گوید: وسترن یونیون باید بهای در اولویت قرار دادن منافع خود را نسبت به مشتریان پرداخت کند.

یکی از سخن‌گویان شرکت گفته است: این شرکت از انجام اقدامات لازم برای نظارت بر نمایندگی‌های خود بین سال‌های ٢٠٠٤ تا ٢٠١٢ خودداری کرده است اما متعهد است که روال کاری خود را بهبود ببخشد.

وسترن یونیون که به مشتریان خود در انتقال ١٥٠ میلیارد دلار در سال ٢٠١٥ کمک کرده است در یک بیانیه مطبوعاتی اعلام کرده است که بیش از یک پنجم نیروهای آن متعهد به ایجاد مطلوبیت شده‌اند. همچنین این شرکت اعلام کرده است کلاهبرداری از مشتریان کمتر از یک دهم از یک درصد از انتقال‌های مشتری به مشتری را تشکیل می‌دهد.

این جریمه، سرمایه بازپرداخت به قربانیان این کلاهبرداری‌ها را تامین خواهد کرد. همچنین بودجه‌ای برای برنامه ضد کلاهبرداری و آموزش ماموران برای شناسایی و جلوگیری از انجام انتقال منجر به کلاهبرداری خواهد بود.

براساس دادخواست دولت بین سال‌های ٢٠٠٤ تا ٢٠١٥، وسترن یونیون ٥٥٠ هزار و ٩٢٨ شکایت در مورد کلاهبرداری دریافت کرده است که ٨٠ درصد از آنها در امریکا اتفاق افتاده است که این شرکت دارای ٥٠ هزار نمایندگی است. دولت می‌گوید متوسط شکایت مشتریان مبلغ هزار و ١٤٨ دلار بوده است.

براساس اسناد دولتی وسترن یونیون سودی برابر با ٤/١ میلیارد دلار را در سه ماهه منتهی به سپتامبر ٢٠١٦  اعلام کرده است. شرکت اعلام کرده است در حدود ٢٠٠ میلیون دلار در سال را صرف رسیدگی به شکایات می‌کند.

 

برای توسعه کسب و کارتان نیاز به نوسعهشبکه های اجتماعی آن دارید، ربات های اینستاگرام یکی از ابزارهای کاربردی برای توسعه شبکه اینستاگرام کسب و کار شما هستند. برای سفارش این ربات از طریق وب سایت پی آسان اینجا کلیک کنید.

 

مطالب پیشنهادی: