ویزا کارت و بیت کوین

ویزاکارت

 

مدیرعامل شرکت ویزاکارت گفت: خدمات تراکنش در راستای خرید و فروش بیت کوین با ویزاکارت ارائه نخواهیم کرد.

 ویزاکارت بیت کوین را تایید نکرد

به گزارش پی آسان به نقل از مشرق به نقل از راشاتودی، شرکت ویزاکارت آمریکا اعلام کرد که بیت کوین نظام پرداخت نیست و یک کالا است و این شرکت نه تنها برای بیت کوین بلکه برای هیچ ارز رمزنگار دیگری پلت فرم تراکنش راه اندازی نخواهد کرد.

در همین حال «آلفرد کلی» مدیر عامل ویزا کارت، بزرگ ترین شرکت کارت اعتباری جهان گفت: از نظر من بیت کوین به عنوان بازیگر در نظام پرداخت نقشی ندارد و ویزاکارت، تراکنش هایی که بر مبنای ارز رمزنگار باشند را اجرا نخواهد کرد و از پول بدون پشتوانه که فقط به فرمان و اعتبار یک دولت به جریان گذشته می شود، پشتیبانی می کنیم.

بیت کوین در روزهای اول به عنوان یک ارز جایگزین پا به عرصه گذاشت و با افزایش گردش مالی یکسری مشکلات از جمله نوسان شدید، حق الزحمه بالا و سرعت پایین تراکنش پدیدار شد.

مدیر عامل ویزاکارت گفت: بیت کوین خیلی زیاد شبیه به یک کالا است و سرمایه گذارن می توانند روی آن سرمایه گذاری کنند و رک و پوست کنده باید بگویم که این ارز رمزنگار تا حدی شبیه به کالایی است که بر پایه گمانه زنی قرار دارد.

چند روز پیش شرکت ویزاکارت، همکاری خود را با شرکت کارت بدهی «ویوکریست» که از این طریق شرایط را برای خرید و فروش ارزهای رمزنگار برای مشتریان خود سهولت می بخشید، قطع کرد.

«آلفرد کلی» به این نکته اشاره کرد که قوانین شرکت ویزاکارت از کارت هایی که بر مبنای ارز رمزنگار باشند، پیروی نمی کند.