در مطلب قبلی به معرفی ۵ دانشگاه از ۱۰ دانشگاه برتر عربی پرداخته ایم، در این مطلب برای شما به معرفی 5 دانشگاه دیگر خواهیم پرداخت. با پی آسان همراه باشید؛

٦. دانشگاه امریکایی قاهره

مکان: مصر

با قرار گرفتن در رتبه ٦ در میان کشورهای عربی، دانشگاه امریکایی قاهره از نظر امتیاز اعتبار تحصیلی و کارفرما در میان ٥ رتبه برتر است، همچنین این دانشگاه در رتبه ٣٩٥ دانشگاه‌های برتر جهان قرار دارد. در این دانشگاه که در سال ١٩١٩ تاسیس شده دروس به زبان انگلیسی آموزش داده میشوند و رویکرد هنرهای لیبرال به دانشجویان امکان تحصیل میان رشته‌ای را داده است. براساس آخرین رتبه‌بندی‌های رشته‌ای، مطالعات توسعه در میان ١٠٠ دانشگاه برتر و در رشته زبان‌های جدید در میان ٢٥٠ دانشگاه برتر قرار دارد.

٧. دانشگاه قطر

مکان: قطر

با صعود دو پله‌ای در رتبه هفتم دانشگاه‌های برتر جهان قرار گرفت، این دانشگاه همچنین رتبه خود را در میان دانشگا‌ه‌های برتر جهان نیز بهبود بخشیده است و در رتبه ٣٤٩ قرار گرفته است که ٤٤ رتبه بالاتر از سال پیش است. دانشگاه قطر قدیمی‌ترین و بزرگترین دانشگاه این کشور است، و در سال ١٩٧٣ تاسیس شده است و در حال حاضر ١٤ هزار دانشجو دارد که ٣٥ درصد از آنها خارجی هستند. این دانشگاه به زبان‌های عربی و انگلیسی آموزش می‌دهد و دارای زیرساخت‌های پژوهشی بسیار قوی است که شامل آزمایشگاه، ابزارهای فنی و کتابخانه‌ای بزرگ است که دارای کلکسیونی از نسخه‌های خطی کمیاب است و همچنین مالکیت یک کشتی اقیانوس پیما را دارد.

٨. دانشگاه امریکایی شارجه

مکان: امارات متحده عربی

دانشگاه امریکایی شارجه رتبه هشتم را در میان دانشگاه‌های کشورهای عربی کسب کرده است و امتیاز بسیار بالایی (دومین در منطقه) در متغیر دانشجویان بین‌المللی را به دلیل حضور ٦ هزار دانشجو از ٩٩ کشور جهان بدست آورده است. این دانشگاه به دلیل تعداد اساتید بین‌المللی خود در رتبه چهارم قرار دارد. این دانشگاه مستقل و غیر انتفاعی است و مانند دیگر دانشگاه‌های امریکایی در این لیست زبان آموزش در آن انگلیسی است. این دانشگاه در میان ٣٥٠ دانشگاه برتر در رشته‌های تجارت و مدیریت و مهندسی مکانیک قرار دارد.

٩. دانشگاه اردن

مکان: اردن

با سقوط یک پله‌ای، دانشگاه اردن در میان ٥٥١ تا ٦٠٠ دانشگاه برتر قرار دارد. این دانشگاه قدیمی‌ترین دانشگاه اردن است و در سال ١٩٦٢ در پایتخت این کشور امان تاسیس شد و در حال حاضر ٣٨ هزار دانشجو دارد. دارای رتبه پنجم در اعتبار کارفرماست که نشان دهنده تایید فارغ‌التحصیلان آن است. این دانشگاه دارای همکاری‌ها و توافقنامه‌های زیاد بین‌المللی است، که بیشتر در بخش تبادل دانشجویی با دانشگاه‌هایی نظیر وندر بیلت امریکا و گوتنبرگ سوئد است.

١٠. دانشگاه سلطان قابوس

مکان: عمان

با صعود یک پله‌ای و قرار گرفتن در جایگاه دانشگاه قاهره، دانشگاه سلطان قابوس در رتبه دهم بهترین دانشگاه‌های کشورهای عرب ایستاده است و در میان ٤٥١ تا ٤٦٠ دانشگاه برتر جهان قرار دارد. یکی از جدیدترین دانشگاه‌های عربی این فهرست، این دانشگاه در سال ١٩٨٦ در مسقط پایه‌گذاری شد و تنها دانشگاه عمومی این کشور است. پردیس این دانشگاه در دره‌ای در دامنه کوه‌های عمان قرار گرفته است و دارای ترکیبی زیبا از معماری عمانی و اسلامی است و بر روی محوری است که به سمت مکه قرار دارد.

شما میتوانید توسط وب سایت پی آسان در آزمون های بین المللی همچون TOFEL iBT، GRE، CFA و… شرکت نمایید. برای اطلاعات بیشتر اینجا کلیک کنید

مطالب پیشنهادی: