در حالیکه سیلیکون ولی تحت تاثیر اتفاقات اوبر ارزشمندترین استارت‌آپ جهان قرار داشت، کلاس جدیدی از شرکت‌ها در نیمه اول سال ٢٠١٧ به امید تغییر جهان، تبدیل شدن به یونیکورن بعدی و یا راه اندازی یک کسب و کار موفق پایه‌گذاری شدند.

بیزینس اینسایدر با موسسان و سرمایه‌گذاران گفتگو کرده است و با نگاهی به داده‌های مالی به شناسایی بعضی از استارت‌آپ‌هایی پرداخته است که بزرگترین شروع‌ها را در سال ٢٠١٧ داشته‌اند. بعضی از این اسامی چندان مشهور نیستند در حالیکه بقیه آنها در مراحل اولیه هستند.

از دالان‌های مجازی تا استارت‌آپ‌ بازیافتی که دارای ارتباطات رازآلودی با تسلاست در اینجا ١٧ استارت‌آپ برتر که امسال راه‌اندازی شدند را خواهید دید:

1-اسنشال، از خالق اندروید، برای رقابت با اپل و سامسونگ

چیست: یک شرکت تولیدکننده گجت برای مصرف‌کنندگان که توسط اندی روبین تاسیس شده است و یک تلفن هوشمند طراحی کرده است تا آی‌فون‌های اپل و گلکسی سامسونگ را به چالش بکشد. این شرکت این تلفن همراه را به سادگی اسنشال نامیده است.

روبین به سادگی به عنوان کسی که اندروید را خلق کرد، به گوگل فروخت و آن را تبدیل به پرطرفدارترین سیستم عامل تلفن‌های هوشمند در روی این کره خاکی کرد، شناخته می‌شود. او در سال ٢٠١٤ از گوگل خارج شد، یک شرکت حامی استارت‌آپ راه اندازی کرد و به تاسیس اسنشال زیر چتر آن کمک کرد.

بعد از اینکه برای سال‌ها به صورت مخفیانه بر روی تلفن اسنشال کار کرد، در ماه می از آن پرده‌برداری کرد. این دستگاه تنها شروع، جاه طلبی‌های این استارت‌آپ است. این شرکت در حال کار بر روی یک خانه هوشمند است که تلاش دارد همه‌چیز را کنترل کند از چراغ‌های هوشمند تا توستر‌های به هم متصل.

سرمایه: ٣٣٠ میلیون دلار از شرکت ردپوینت براساس داده‌های بلومبرگ

سایت: www.essential.com

2-برندلس تلاش دارد پروکتر و گمبل جدید برای متولدین هزاره باشد.

چیست: یک شرکت کالاهای مصرفی بسته‌بندی شده که همه‌چیز از زیر صابونی تا روغن زیتون تا چاقوهای آشپزخانه دارد. این شرکت تمامی محصولات خود را به ازای یک قیمت واحد ٣ دلار برای هرکدام در وبسایت خود بفروش می‌رساند.

به صورت رسمی این شرکت در اوایل جولای راه‌اندازی شد. برندلس بر روی این مسئله شرط می‌بندد که شما آن طور که فکر می‌کنید به نام‌های تجاری که استفاده می‌کنید اهمیت نمی‌دهید. هیچ یک از محصولات آن از نام‌های تجاری مشهور نیستند، همه آنها دارای نام تجاری برندلس هستند. به جای استفاده از یک لوگوی بزرگ بر روی آنها و جملات تهییج کننده بازاریابی، بسته‌های محصولات برندلس تنها شامل خود محصول و خصوصیات آن می‌شوند.

سرمایه: ٥٠ میلیون از سرمایه‌گذارانی مثل شرکت کابوی، ردپوینت و گوگل.

وبسایت: brandless.com

 

3-فوروارد یک مطب جدید پزشکان است که شبیه به ترکیبی از اپل استور و سریال وست وورلد است.

چیست: یک طرح پزشکی آینده‌نگر که توسط کارکنان سابق گوگل و اوبر طراحی شده و به یک مطب پزشک از سریال وست وورلد تبدیل شده است.

این استارت‌آپ در ژانویه شروع به کار کرد و نگاهی آینده‌نگر به مدل درمان حفاظت شده که با ابزارهای تشخیص بسیار پیشرفته تکمیل شده و همراه با یک سیستم هوش مصنوعی است و به بیمار گوش داده و برای پزشکان نکته‌برداری می‌کند تشکیل شده است. عضویت ماهانه آن ١٤٩ دلار است.

سرمایه: نامشخص

سایت: www.goforward.com

4-واقعیت مجازی نومادیک فکر می‌کند آینده سرگرمی به صورت یک دالان است.

چیست: خالق دالان‌های حقیقت مجازی. مشتریان می‌توانند هدست‌های واقعیت مجازی را بر سر بگذارند و کوله‌پشتی‌های کامپیوتری را بر روی دوش خود قرار دهند و در اتاق‌های واقعیت مجازی گردش کنند.

واقعیت مجازی نومادیک در مارس آشکار شد. زمان خوبی بود، سرمایه‌گذاران بسیاری معتقدند واقعیت مجازی بخش بزرگی از سرگرمی‌های آینده خواهد بود. نقدهای اولیه در مورد تجربه واقعی مجازی نومادیک می‌گوید بسیار حیرت برانگیز است و حتی نظر افرادی که با شک به آن می‌نگرند را تغییر خواهد داد.

سرمایه: ٦ میلیون دلار از هورایزن، میوران، صندوق پول آلن و دیگر شرکت‌ها.

سایت: nomadicvr.com

 

5-هاوندلبز فکر می‌کند می‌تواند از طریق نفس شما به وجود ماریجوانا پی ببرد.

چیست: یک استارت‌آپ که در حال توسعه اولین آنالیزور تنفسی برای ماریجواناست. این دستگاه، که آنالیزر نفس هاوند نام دارد، THC (یک ترکیب شیمیایی که دلیل تاثیرات روانی ماریجواناست) را شناسایی و اندازه‌گیری می‌کند.

وقتی که کاربران در این دستگاه فوت می‌کنند، نفس آنها از یک کاتریدج یکبار مصرف عبور می‌کند. یک واکنش شیمیایی مولکول‌های THC را از دیگر بخش‌های نفس آنها جدا می‌کند، و به یک مکانیزم خودکار اجازه می‌دهد تا میزان THC موجود را اندازه‌گیری کند. شرکت به تازگی اولین آزمایشات کلینیکی خود را شروع کرده است، و انتظار دارد تا پایان سال این گجت را وارد بازار کند.

هاوند لبز قصد دارد در ابتدا این محصول را برای آژانس‌های نیروهای قانون بازاریابی کند. فعالیت‌های این استارت‌آپ از پشتیبانی بنچ‌مارک برخوردار است که یک شرکت سرمایه‌گذاری در سیلیکون ولی است که از سرمایه‌گذاران اولیه فیس بوک، اسنپ چت و اوبر بوده است.

سرمایه: ١/٨ میلیون دلار از بنچ مارک

سایت: houndlabs.com

 

6-دیپ مپ می‌خواهد به ماشین‌های خودران در دیدن جاده کمک کند.

چیست: یک استارت‌آپ که در حال تهیه نقشه برای وسایل نقلیه خودران است.

یکی از سخت‌ترین بخش‌های توسعه اتومبیل‌های خودران ایجاد اطمینان از وجود داده‌هایی است که آنها برای دیدن جاده‌ها به آن نیاز دارند. این قسمتی است که دیپ مپ وارد عمل می‌شود. این شرکت که توسط تعدادی از کارمندان سابق گوگل طراحی شده است، در نظر دارد نقشه‌های خود را در اختیار تولیدکننده‌های بزرگ اتومبیل قرار دهد.

دیپ مپ تنها شرکتی نیست که تلاش دارد در قسمت نقشه برای ماشین‌های آینده فعالیت کند. اما چون این شرکت یک استارت‌آپ کوچک است، از بسیاری از دشواری‌هایی که تولیدکنندگان بزرگ اتومبیل با آن درگیر هستند به دور است و می‌تواند فن‌آوری خود را به هرکسی بدهد.

سرمایه: ٣٢ میلیون دلار از سرمایه‌گذارانی مثل اندرسن هوروویتز و اکسل.

سایت: www.deepmap.com

 

7-ردود متریالز یک استارت‌آپ مخفی است که با تلسا در ارتباط است.

چیست: استارت‌آپ مخفی که به نظر می‌رسد در حال کار بر روی چیزی در ارتباط با بازیافت است.

سایت این شرکت بسیار محدود است. علاوه بر یک شعار (ارزش مواد خود  را بکار بگیرید.) و یک توضیح مختصر (فن‌آوری پیشرفته و توسعه روند بازیافت مواد، بازساخت و استفاده مجدد.) موارد محدودی بر روی آن قرار دارد.

موارد دیگر مربوط به این استارت آپ در هاله‌ای از ابهام قرار دارد بویژه اینکه چرا دو مدیر ارشد تسلا گردانندگان این شرکت هستند. یک سند مالی مربوط به ماه آوریل نشان می‌دهد جی بی اشترابل، مدیر تسلا و اندرو استیونسن مسئول پروژه‌های ویژه این شرکت تولید کننده اتومبیل‌های الکترونیک به عنوان مدیران ارشد اجرایی این استارت‌آپ فعالیت می‌کنند.

سرمایه: دو میلیون دلار از سرمایه‌گذاران نامشخص

سایت: www.redwoodmaterialsinc.com

 

8-شرکت سلامت ویرتا می‌خواهد دیابت نوع دو را تغییر دهد.

چیست: یک شرکت آنلاین سلامت که بر تولید درمان‌های شخصی سازی شده برای دیابت تمرکز دارد.

جدیدترین شرکت سامی اینکینن که موسس ترولیا و زیلو است از زندگی شخصی خودش الهام گرفته شده است. شرکت سلامت ویرتا امیدوار است به دیابت نوع دو بپردازد، بیماری که اینکینن در سال ٢٠٠٤ به آن مبتلا شد.

به گفته ویرتا به کمک پزشکان، مربیان و الگوریتم‌ها، رژیم‌های طراحی شده توسط ویرتا برای مشتریان به بیوشیمی دیابت می‌پردازد و الگو را از مدیریت به سمت معکوس کردن پیش می‌برد. هدف این است که همه اینها بدون دارو یا عمل جراحی انجام شود.

سرمایه: ٣٧ میلیون دلار از ونراک، الن و شرکا، ابویوس و دیگر سرمایه‌گذاران.

سایت: www.virtahealth.com

9-آتریوم ال تی اس می‌خواهد صنعت حقوقی را با نرم‌افزار دچار انقلاب کند و توسط ١٠٠ سرمایه‌گذار حمایت می‌شود.

چیست: یک شرکت نرم‌افزاری که می‌خواهد به خودکارسازی روند کارهای حقوقی کمک کند.

هم موسس جاستین تی وی، جاستین کان با حرکت بعدی خود آتریوم بازگشته است. شرکت یک تصویر مبهم از انقلابی در خدمات حقوقی ارائه می‌دهد.

در توصیف فعالیت آتریوم آمده است: ما بر این باوریم فن‌آوری که می‌سازیم می‌تواند تجربه بهتری به مشتریان حقوقی ارائه دهد، سرعت ارائه خدمات و ارتباطات را بالا ببرد.

نزدیک به ١٠٠ سرمایه‌گذار از این شرکت حمایت می‌کنند که تک کرانچ آن را یکی از بزرگترین مجموعه‌ها در ولی معرفی کرده است.

سرمایه: ٥/١٠ میلیون دلار از نزدیک به ١٠٠ سرمایه‌گذار

سایت: www.atriumlts.com

هدیه ای باشکوه و خاص برای عزیزانتان: گیفت کارت iTunes، amazon، Xbox Live و … برای سفارش اینجا کلیک کنید

بیشتر بخوانید: