خبر خوب برای کمیته آمار اشتغال امریکا آن است که کارمندان با مدرک فنی حرفه‌ای یا دیپلم دبیرستان می‌توانند آینده کاری در شغل‌هایی با متوسط درآمد ٥٥ هزار دلار داشته باشند. در اینجا ٣٥ شغل با درآمد بالا بدون نیاز به مدرک دانشگاهی را معرفی کرده‌ایم.

 

٣٥. سازندگان دیگ بخار

اگر شما استعداد فنی و لوله‌کشی دارید و از سرهم کردن، کار گذاشتن و تعمیر دیگ‌های بخار و مخازن نیز لذت ببرید. درآمد متوسط این کار ٥٦ هزار دلار در سال است و شما به عنوان کارآموز کار را خواهید آموخت. پیش‌بینی می‌شود این شغل در ٦ سال آینده ظرفیتی معادل ٨٨٠٠ شغل جدید داشته باشد.

 

٣٤. ناظران افسران موسسات بازپروری

آیا به نیروهای قانون علاقه دارید اما هیچ‌گاه نتوانسته‌اید به دانشگاه پلیس بروید؟ شاید کار به عنوان ناظر در یک موسسه بازپروری مناسب شما باشد در این شغل با دیگر افسران و کارمندان زندان همکاری خواهید کرد. حقوق سالیانه آن ٥٧ هزار دلار است، دوره آموزشی آن محدود و ضمن خدمت است و تا سال ٢٠٢٢، ١٨ هزار فرصت شغلی خالی در این شغل وجود خواهد داشت.

 

٣٣. تکنسین مهندسی الکتریک و برقکار

این زمینه مناسبی است برای کسانی که علاقمند به تعمیر و بازسازی هستند. به عنوان یک تکنیسین مهندسی شما طراحی خواهید کرد، خواهید ساخت، تعمیر می‌کنید و از اجزای الکتریکی مراقبت می‌کنید. حقوق متوسط ٥٧ هزار دلار است و برای انجام آن نیاز به مدرک فنی دارید و برنامه‌های اشتغال به شما کمک خواهد کرد بعد از دریافت مدرک به سرعت مشغول به کار شوید.

 

٣٢. کارگزار مسکن

اگر به مردم علاقه دارید ( و به دنبال خانه برای اجاره یا خرید هستید) و به جزئیات توجه دارید، منظم هستید، و به دنبال شغل با درآمد بالا هستید، کارگزاری مسکن ( مثل خرید، فروش، اجاره و برنامه‌ریزی وام) مناسب شماست. حقوق متوسط ٥٨ هزار دلا است و پیش‌بینی می‌شود ١٦ هزار و ١٠٠ فرصت شغلی در این زمینه موجود باشد.

 

٣١. مامور خرید ( به غیر از عمده فروشی، خرده فروشی و محصولات کشاورزی)

مسئولیت سفارش و خرید لوازم فنی، ابزار، قطعات، منابع یا خدمات برای یک کسب و کار یا سازمان نقش مهمی است، حقوق متوسط ٥٨ هزار دلار است، آموزش ضمن خدمت شما دراز مدت خواهد بود و احتمالا ٦١ هزار و ٦٠٠ فرصت شغلی در این زمینه بوجود خواهد آمد.

 

۳۰. کارشناس پشتیبانی شبکه‌های کامپیوتری

همه یک فرد آشنا به جزئیات فنی را دوست دارند – اگر برنامه‌ریزی کامپیوتر زبان اول یا دوم شماست و از نگهداری و حل مشکلات لذت می‌برید، این شغل مناسب شماست. حقوق متوسط ٥٩ هزار دلار است و تا سال ٢٠٢٢، ٣٩ هزار و ٦٠٠ شغل جدید در این زمینه ایجاد خواهد شد.

 

٢٩. ناظران تجارت ساخت و ساز و کارگران معدن

اگر با محیط ساخت و ساز آشنا هستید و به دنبال شغل با درآمد بالا هستید، نظارت بر آنها و هماهنگی کارکنان می‌تواند برای شما حقوق سالانه‌ای معادل ٥٩ هزار دلار ایجاد کند. در چند سال آینده ١٨٧هزار و ١٠٠ شغل در این زمینه ایجاد خواهد شد.

 

٢٨. رسیدگی به شکایت‌ها، آزمایش و محقق

درک قوی خود از متون و علاقه به تحقیق را برای مطالعه در مورد شکایات از فعالیت‌های شرکت‌ها و برندها بکار بگیرید. حقوق متوسط سالانه ٥٩ هزار دلار است و پیش‌بینی می‌شود ٨٠ هزار و ٣٠٠ شغل در این زمینه ایجاد شود.

 

٢٧. ناظر مکانیک، نصاب و تعمیرکار

گزینه مناسب دیگری برای افرادی که به تعمیر و کار با افراد علاقه ‌دارند و به دنبال شغل با درآمد بالا هستند، شغل نظارت در این زمینه‌هاست. شما بر کار تیمی از مکانیک‌ها، نصاب‌ها یا تعمیرکاران نظارت خواهید کرد. در ١٥٢ هزار شغلی که در این زمینه ایجاد می‌شود متوسط حقوق ٦٠ هزار دلار در سال پیش‌بینی می‌شود.

 

٢٦. اپراتور سیستم گاز

اگر به رسیدگی به سیستم‌های مکانیکی علاقه دارید، این کار می‌تواند شما را در شرکت‌های تاسیساتی قرار دهد تا کمپرسورها را کنترل کرده و از لوله‌های اصلی پشتیبانی کنید. متوسط حقوق ٦١ هزار دلار است و در چند سال آینده ٤٧٠٠ شغل ایجاد خواهد شد.

 

٢٥. مهندس هوا فضا و تکنیسین عملیاتی

این مهندسان و کارکنان با ذهن مکانیکی نگهداری لوازم توسعه، آزمایش و تولید هواپیماهای جدید را بر عهده دارند. حقوق متوسط سالانه برای فردی با مدرک فنی ٦١ هزار دلار در سال خواهد بود. تا ٢٠٢٢ بیش از ٢٠٠٠ شغل در این زمینه ایجاد خواهد شد.

 

پی پل PayPal یک شرکت آمریکایی است که سیستم پرداخت آنلاین به صورت جهانی عرضه می کند. برای سفارش پی پل کارت اینجا کلیک کنید.

 

مطالب پیشنهادی: