در ادامه دو مطلب قبلی با معرفی شغل با درآمد بالا و بدون نیاز به مدرک کارشانسی، در این مطلب به تعداد باقیمانده ای شغل ها خواهیم پرداخت. با ما همراه باشید؛

١١. کشاورزان و مدیران کشاورزی

شغل با درآمد بالا کشاورزی! این شغل دارای آینده فوق‌العاده‌ای است، انتظار می‌رود تا سال ٢٠٢٢، ١٥٠ هزار و ٢٠٠ شغل در این زمینه ایجاد شود. در این شغل باید در اداره مرزعه‌ها، اسطبل‌ها، گلخانه‌ها و تولیدات کشاورزی آبی، پرورش حیوانات یا هر فعالیت کشاورزی دیگری شرکت کنید. حقوق متوسط ٦٩ هزار دلار در سال است.

١٠. نظارت بر کارمندان فروش غیر خرده فروشی

این شغل در واقع نوع پیچیده گفتن مدیر میانی در بخش فروش است، وظایف شما شامل نظارت بر فعالیت‌های روزانه و هفتگی نیروی کار، اهداف فروش و درآمد شرکت خواهد بود. حقوق متوسط ٧٠ هزار دلار در سال خواهد بود و نیاز به دیپلم دبیرستان یا مدرک معادل آن دارید و با ٥٠ هزار موقعیت شغلی روبرو خواهید بود تا از میان آنها یکی را انتخاب کنید بدون نیاز به اینکه دوره‌های آموزشی را بگذرانید.

٩. تکنیسین‌های پزشکی هسته‌ای

متوسط درآمد این شغل ٧٠ هزار دلار در سال است و نیاز به مدرک فوق دیپلم دارد. در این شغل، تکنیسین بدن بیمار را اسکن می‌کند تا تصاویر بدست آید و داروهای رادیواکتیو مخصوص را برای انجام اسکن به بیمار می‌دهد.

٨. بهداشت دهان و دندان

متخصصین بهداشت دهان و دندان باید تمیزی دندان‌ها، چک کردن ابتلا به بیماری‌های دهانی، مراقبت‌های پیشگیری‌کننده را انجام دهند و درآمدی معادل ٧٠ هزار دلار در سال را با داشتن مدرک فوق دیپلم ( همراه با گواهی‌های مورد نیاز) کسب کنند. بیش از ١١٣ هزار شغل در این زمینه ایجاد خواهد شد.

٧. برقکاران

شغل با درآمد بالا برای برقکاران. این شغل شامل هماهنگی، تنظیم، توزیع برق می‌شود، که می‌تواند به معنی کار کردن در یک نیروگاه یا کارخانه باشد. متوسط حقوق ٧١ هزار در سال است، آموزش‌های دراز مدت ضمن خدمت را شامل می‌شود و داشتن مدرک دیپلم برای آن کافی است، انتظار می‌رود بیش از ٣ هزار شغل در این زمینه ایجاد شود.

٦. خلبانان تجاری

شاید سفرهای هوایی مانند گذشته پر زرق و برق نباشند اما خلبان تجاری بودن(پرواز و هدایت هواپیماها در پروازهای بدون برنامه یا بهتر است بگوییم هواپیماهای شخصی یا سفر با هلیکوپتر) شغلی هیجان انگیز همراه با درآمد بالاست. شما نیازمند گواهی خلبان تجاری هستید علاوه بر اینکه باید دارای دیپلم باشید، اما می‌توانید حقوقی معادل ٧٣ هزار دلار در ١٤ هزار شغلی که در سالهای آینده بوجود خواهد آمد کسب کنید.

٥. کاراگاهان و محققان جنایی

یکی دیگر از شغل‌هایی که تنها به خاطر هیجان انگیز بودن آن در برنامه‌های تلویزیونی نباید به سراغ آن بروید، کارآگاهان و محققان جنایی هستند که به نیروهای پلیس و شهروندان در یافتن مظنونین نقض قوانین کمک می‌کنند تا از وقوع جرم جلوگیری کنند یا جرایم را حل کنند یا املاک شخصی را پیدا کرده و باز پس بگیرند. حقوق متوسط ٧٤ هزار دلار است و ٢٨ هزار شغل در این رشته ایجاد خواهد شد و آموزش‌های محدودی نیاز دارد.

٤. اپراتور نیروگاه هسته‌ای

می‌دانید که این شغل هومر سیمپسون بوده است، اما مطمئنم افراد باهوش هم این شغل را چالش برانگیز و هیجان انگیز خواهند دانست. اگر از کارهای فنی و مکانیکی در رآکتورهای هسته‌ای، نظارت و بکارگیری ابزار و کنترل آنها و ثبت داده‌ها لذت می‌برید، این شغل انتخاب مناسبی برای شماست. همچنین باید در برابر شرایط حساس و فوق‌العاده نیز خونسردی خود را حفظ کنید. حقوق متوسط سالانه ٨٠ هزار دلار است و شما و ٢ هزار و ٢٩٩ کارجوی دیگر باید دوره‌های آموزشی طولانی مدتی برای این کار بگذرانید.

٣. تعمیرکاران آسانسور

شغل با درآمد بالا برای تعمیرکاران آسانسور. اگر به آسانسورها علاقه دارید یا نگهداری از هر سیستم هیدرولیک و الکترونیک دیگر از داشتن این شغل خوشحال خواهید شد. متوسط حقوق ٧٦ هزار دلار است و می‌توانید تنها با داشتن مدرک دیپلم آن را کسب کنید. به صورت معمول تعمیرکاران تازه کار ابتدا به عنوان کارآموز شروع به کار می‌کنند. بیش از ٨ هزار شغل در این رشته ایجاد خواهد شد.

٢. متخصصین پرتو درمانی

اگر به دنبال شغلی در بخش سلامت هستید بدون اینکه ناچار به سرمایه‌گذاری بلند مدت در زمان، پول و عقل خود شوید پرتودرمانی را انتخاب کنید. شما مسئول چک کردن ابزار، مراقبت از بیماران بعد از درمان و مستندسازی هر جلسه هستید. درآمد متوسط ٧٧ هزار دلار است و نیاز به مدرک فنی دارید و بعد از دریافت مدرک ٨ هزار و ٤٠٠ شغل در انتظار شما هستند.

١.کنترل ترافیک هوایی

مشخصا حقوق بالای این کار به دلیل دشواری و استرس آن است. شما باید دقیق باشید. شما مسئول کنترل و هدایت هواپیماها خواهید بود و درآمدی معدل ١٢٢ هزار دلار در سال خواهید داشت. بیشترین درآمدی که می‌توانید بدون داشتم مدرک دانشگاهی بدست آورید. آموزش‌های ضمن خدمت طولانی و دشوار است. اما مطمئنا هنگامی که بتوانید پول پس‌انداز کنید و مانند یک انسان بازنشسته شوید از آن لذت خواهید برد.

 

پی پل PayPal یک شرکت آمریکایی است که سیستم پرداخت آنلاین به صورت جهانی عرضه می کند. برای سفارش پی پل کارت اینجا کلیک کنید.

 

مطالب پیشنهادی: