ارزهای رمزنگاری شده یک لایه پنجم پروتکل را در نسل بعدی اینترنت ایجاد خواهد کرد. زمانی که انسان‌ها با یکدیگر سر و کار دارند نیازی به رمز ریاضی ندارند. آهسته راه می‌رویم، آهسته حرف می‌زنیم و چیزهای بزرگ می‌خریم. کارت‌های اعتباری، پول نقد، سیم، چک … و دنیا خوب به نظر می‌رسد.

“یک لحظه حواستو جمع کن و ببین که آیا این Snow Crash یک ویروس است یا یک دارو یا یک موضوع مورد علاقه است؟”

Juanita شانه بالا می‌اندازد: “تفاوت در چیست؟”

– Snow Crash

 

از سوی دیگر ماشین‌ها نسبت به تبادل اطلاعات سریع‌تر و پرحرفتر هستند. چهار لایه پروتکل اینترنت به طور مداوم در حال برقراری ارتباط هستند. Link Layer بسته‌ها را روی یک سیم قرار می‌دهد. Internet Layer آن‌ها را از طریق شبکه‌ها عبور می‌دهد. Transport Layer ارتباطات را در طول مکالمه مشخص ادامه می دهد. Application Layer کل اسناد و برنامه ها را تحویل می دهد.

این شبکه گمنام و چتی ، منابع را بسیار کم اهمیت جلوه می دهد. این یک شبکه غول پیکر است که داده ها را منتقل می کند اما ارزش آنها را انتقال نمی دهد. حملات DDoS ، اسپم های ایمیل ها و نتیجه VPN ها. اسامی و هویت‌های توسط مافوق ها  کنترل می شوند ، سرورهای ICANN, DNS ، فیسبوک، توییتر‌ و “مراجع صدور گواهی” .

لایه پروتکل برای تبادل ارز کجاست و نه فقط داده‌ها ؟ سیستم توزیع شده ناشناس و بدون مجوز برای ماشین های چتی و اختصاص منابع کمیاب کجاست؟ “پول مجازی” برای ایجاد این “اقتصاد مجازی” کجاست؟

ارزهای رمزنگاری شده مانند بیت کوین همیشه غیر قابل اعتماد بودند اما هر دستگاهی می تواند با اطمینان آن را از هر دستگاه دیگری بپذیرد. آنها (تقریبا) رایگان هستند. آنها جهانی هستند و هیچ بانک مرکزی لازم نیست  و هر دستگاهی می تواند به این زبان صحبت کند. و با طی یک یا دو مرحله می توانند سریع و ناشناس و معتبر باشند.

فرض کنیم که ما یک QuickCoin داریم که از آن تراکنش ها  و هزینه های کم را تقریبا بلافاصله و بی‌نام استخراج می‌کنیم، که می تواند از بلاکچین بیت کوین ، برای امنیت یا برای تجارت آسان داخلی و خارجی استفاده کند. SMTP از QuickCoin خواستار حذف هرزنامه ها است. روترها برای خاموش کردن حملات DDoS ، QuickCoin را مبادله می کنند.  Gateways Tor از Quickcoin تقاضا خواهد کرد که به طور ناشناس ترافیک را مسیر یابی کند. دستگاه ها از سرورهای DNS و OAuth متمرکز دور می شوند و از سکه برای ایجاد مالکیت استفاده می کنند.

چرا فقط یک سکه؟ بیایید یک دوجین Appcoin جدید بگذاریم. با استفاده از سکه های مخصوص برنامه ، به توسعه دهندگان با منبع باز و با یک مقدار از پیش استخراج شده،  پاداش می دهد. یک TorCoin را می توان به توسعه دهندگان و دروازه‌های آن را توسط کاربران Tor پرداخت کرد و به اجماع نظر از طریق پهنای باند دست یافت. ما می‌توانیم هر منبع شبکه را به این روش تخصیص دهیم ، به عنوان مثال،  BoxCoin  برای Storage، CacheCoin برای Caching، و غیره.

اجازه دهید به شبکه‌های دیگر برویم. آیا یک شبکه توزیع شده از ژنراتورهای کوچک می تواند با استفاده از یک رمزنگاری غیر متمرکز و غیرمستقیم با یکدیگر تجارت کند؟ آیا می توان با وسایل نقلیه کامپیوتری شده راهی برای ازبین بردن شلوغی ترافیک خودروهای تک سرنشین پیدا کرد؟ آیا جمعی از مردمی که از خیابان عبور می‌کنند، بر یک اتومبیل که منتظر چراغ است، اولویت دارند، چرا که تلفن‌های آن‌ها به صورت قابل‌اعتماد به آنها هشدار می دهد ؟ آیا می‌توانیم به طور موثر شبکه‌های دارایی‌ نظیر آب و برق، و مسئولیت ها مانند آلاینده‌ها و فاضلاب را در یک شبکه توزیع کنیم؟ آیا می توانیم بدون واسطه ، متولی و نمایندگی، اقدام به تجارت سهام و دارایی های مالی کنیم؟

ارزهای رمزنگاری شده ، پول الکترونیکی هستند و  توسط نمایندگان الکترونیکی برای مبادله ارزش ، تأیید قراردادها و پیگیری هویت و شهرت مورد استفاده قرار می گیرند. به نظر می‌رسد که منابع محاسباتی که توسط Bitcoin خرج می‌شوند هدر نمی‌رود و به نظر کارآمد می‌رسد، با توجه به اینکه می‌تواند برای کنترل ازدحام و مسیریابی منابع شبکه دیگر مورد استفاده قرار گیرد.

ارزهای رمزنگاری شده یک ویژگی نوظهور اینترنت است ، تقریبا یک پروتکل پنجم در مجموعه اینترنت. اگر Satoshi Nakamoto وجود نداشت ، لازم است آن را اختراع کنید. یک روز، آن‌ها توسط ماشین‌ها در شبکه ما، روی میز ما، در گاراژ ما، و در جیب ما برای تبادل ارزش و رسیدن به اجماع با سرعت بسیار زیاد، بدون نام، و با حداقل هزینه مورد استفاده قرار خواهند گرفت.

هنگامی که آن روز فرا ‌رسد، شبکه‌های توزیع‌شده بزرگ که به آن تکیه داریم تغییر خواهند کرد. با شروع از اینترنت،  آنها به اقتصادهای متمرکز بازار تبدیل خواهند شد ، بسیار باهوش تر از آنچه امروز هستند. درست همانطور که مغز انسان با توانایی ما در تجارت و تبادل کالا با افرادی که به ما ربطی نداشتند ، تکامل پیدا کرد ، بنابراین شبکه با یادگیری تجارت ارز و قرارداد با گروه های نامربوط هوشمندتر می شود.

درنهایت ، هیچ اینترنت یا اینترنت اشیاء در لایه پروتکل بدون ادغام ارز رمزنگاری شده وجود نخواهد داشت. خاموش‌کردن این پروتکل پنجم غیر ممکن خواهد بود. همچنین ارزهای رمزنگاری شده به واسطه تبادل و ذخیره ارزش به کار خود ادامه می‌دهند. کشورهايی كه به تحميل كنترل هاي سرمايه عادت دارند رمزنگاری ارزها را ممنوع کرده و با يك ابهام مواجه خواهند شد.

به کار انداختن آن‌ها،  این ویروس، این آیین، این پروتکل، جریان آزاد پول و زبان را در سرتاسر جهان فراهم خواهد کرد.

 

____________________________________________________________

در صورتی که داخل ایران هستید و قصد خرید آنلاین و اعتباری از سایت های خارجی و فروشگاه های آنلاین خارج از کشور ( از جمله فروشگاه های خارجی اینستاگرام ) را دارید ، میتوانید از خدمات سایت پی آسان در این زمینه استفاده کنید :