در حالی که ما اغلب گفته‌ایم جامعه‌ی بدون پول نقد به زودی محقق خواهد شد، پِی‌پال (PayPal) مشغول آماده کردن سرویسی است که به هر کسی اجازه می‌دهد با یک حساب کاربری پِی‌پال (PayPal)، در هر والمارتی (Walmart) در سراسر ایالت متحده پول کاغذی برداشت یا سپرده کند.

این نخستین باری است که کاربران پِی‌پال (PayPal) می‌توانند در محیط تجارتی رایج از حسابشان پول نقد برداشت کنند، علاوه بر این که می‌توانند پول نقد به حسابشان سپرده کنند.

برای استفاده از این سرویس جدید، که از اوایل نوامبر در هر والمارتی (Walmart) در ایالات متحده‌ در دسترس است، شما به برنامه‌ی تلفن همراه پِی‌پال (PayPal) یا مسترکارت پول نقد پِی‌پال (PayPal Cash Mastercard) نیاز دارید. مسترکارت پول نقد پِی‌پال اساساً یک کارت پرداخت مرتبط با پِی‌پال (PayPal) است. دریافت و سپرده‌گذاری پول نقد می‌تواند در ایستگاه‌های خدمات فروشگاه، خودپردازهای بانکی و صندوق پول فروشگاه‌ها انجام شود.

چه قدر از دست می‌دهید؟ خب هر معامله برای شما 3$ هزینه دارد، مقدار غیرقابل‌توجهی که اگر به طور منظم از این سرویس استفاده کنید، کم‌کم پرداخت می‌کنید. علی رغم این که این سرویس جدید به عنوان آخرین راه‌کار مفید در دسترس خواهد بود، یا برای کسانی که در استفاده از خدمات بانکی محدودیت دارند یا به آن‌های دسترسی ندارند قابل استفاده است، خریداران ممکن است در صورت موجود بودن دیگر گزینه‌های پرداخت نقدی، از این سرویس استفاده نکنند.

رییس و مدیرعامل پِی‌پال (PayPal) ، دان شولمان (Dan Schulman) اعلام کرد: «این ایده نخستین بار برای دو شرکت مطرح شد که می‌خواستند در یک سرویس مشترک برای مشتریان هم‌کاری کنند. ما این را یک‌ هم‌کاری کلیدی برای پِی‌پال (PayPal) و والمارت (Walmart) در نظر می‌گیریم، که متعهد شده‌اند با هم هم‌کاری کنند تا استفاده از سرویس برداشت و پرداخت پول نقد پِی‌پال را (PayPal) در هر والمارتی واقع در ایالات متحده راحت کنند.»

در عین حال، دانیل اکرت (Daniel Eckert)، معاون ارشد والمارت، گفت که شرکت وی متعهد به گسترش دسترسی به چنین محصولاتی است، حال آن که آن‌ها راحت، آسان برای استفاده و هر روزه با قیمت پایین در دسترسند، هرچند برخی ممکن است این ادعا را نپذیرند.

اکرت گفت که 90% آمریکایی‌ها در فاصله‌ی 10 مایلی یک فروشگاه والمارت زندگی می‌کنند، و تأکید داشت که این سرویس برای مردمی ارزشمند است که به پِی‌پال (PayPal) و والمارت (Walmart) برای مدیریت و انتقال پولشان متکی هستند.

مشارکت پِی‌ پال (PayPal) و والمارت (Walmart) تابع خبرهای جدیدی است که امسال می‌رسند. شرکت‌های پرداخت آنلاین بعضی مشتر‌ی‌هایشان را به سمت خدمات بانکی رایج سوق می‌دهند. این کار به وسیله‌ی همکاری با بانک‌های کوچک انجام می‌شود که بنابر آن مشتریان، فعالیت‌های اساسی بانکیشان را با حساب پِی‌ پال شان (PayPal) یک‌پارچه می‌کنند. به منظور حرکت به سمت گسترش پیشنهادهایی که قرار است ارائه شود، پِی‌ پال (PayPal) همکاری‌هایی با فیس‌بوک، اپل و اسکایپ داشته است.

مطالب مرتبط :