۸۸۷۰۰۲۱۵ info@payasan.com
Select Page

پی پال تصمیم گرفته است از اتحادیه لیبرا(Libra) ، سازمان 28 نفری غیرانتفاعی تشکیل شده در ژوئن 2019 برای نظارت بر ایجاد Cryptocur ارزها و اعلام نهایی مصرف کنندگان ، خارج شود.

این شرکت دلیل خاصی را ذکر نمی کند ، فقط در بیانیه ای به Verge اظهار داشت که تصمیم گرفته است “در این زمان از شرکت بیشتر در انجمن تعویض برجام صرف نظر کرده و همچنان بر تلاش خود در پیشبرد ماموریت موجود و اولویت های تجاری خود متمرکز شویم و میکوشیم تا دسترسی به خدمات مالی برای جمعیت های تحت نظارت را دموکراتیک کنیم. “

این بیانیه ادامه می دهد: “فیس بوک یک شریک استراتژیک دیرینه و ارزشمند با پی پال بوده است ، و ما همچنان در زمینه های مختلف با فیس بوک همکاری و پشتیبانی خواهیم کرد.”

با این حال ، گزارشی که روز گذشته توسط Financial Times منتشر شد ، بیان داشت که PayPal به دلیل افزایش نظارت امنیتی ، شروع به فاصله گرفتن از این پروژه کرده است. طبق گفته های این شرکت حداقل یکی از نگرانی های اصلی پی پال ، عدم توجه توجه مدیران فیس بوک به معکوس قابل توجه لیبری بوده است. یکی دیگر از نگرانی های مهم این است که چگونه این پلتفرم با فعالیت های پولشویی مبارزه خواهد کرد.

دانته دیسپارت (Dante Disparte) ، رئیس سیاست و ارتباطات اتحادیه لیبرا ، در بیانیه ای به The Verge ، مجدداً بر تعهد غیرانتفاعی مبنی بر “ایجاد یک شبکه پرداخت نسل دیگر تأکید کرد.

در ادامه تیم ارتباطات فیس بوک بیانیه دیگری از Disparte ارسال کرد ، که در آن رئیس سیاست پروژه blockchain به انتقاد از پی پال مبنی بر نداشتن “استحکام” برای چسبیدن به چیزی به همان اندازه دشوار و خواستار به عنوان Libra اشاره دارد.

از دست دادن پی پال لزوماً چشم پوشی نهایی لیبرا نیست ، اما این شركت در كنار اعضای موجود مانند Mastercard و Visa ، از انجمن كیفیت ، یك عضو مهم مالی بود.

دیوید مارکوس ، رئیس Blockchain فیسبوک ، که نظارت بر برنامه کیف پول و کیف پول دیجیتال همراه Libra و Facebook را بر عهده دارد ، پیش از اجرای Facebook Messenger برای شبکه های اجتماعی ، رئیس  پیشین پی پال نیز بود.

از دست دادن پی پال ، در این زمینه ، نشانه بزرگی از نا سلامتی پروژه است. وال استریت ژورنال همچنین در اوایل این هفته گزارش داد که هم Mastercard و Visa و هم بستر پرداخت دیجیتال و پردازنده Stripe نیز در نظر دارند که از این انجمن بخاطر نگرانی های مشابه با پولشویی خارج شوند.

هنوز مشخص نیست که آیا eBay عضو انجمن Libra ، که پی پال در سال 2015 از آن جدا شد ، قصد دارد همچنان به مشارکت خود ادامه دهد یا خیر

منبع سایت the verge